Jump to content

Scoatere limita viteza maxima


alin popescu

Recommended Posts

nu as incerca prea des viteze de genul ala,oricand poate sa iti iasa o alta masina in fata,si sunt destui conducatori auto care nu isi inchipuie ca din spate poate sa vina o masina cu 250km/h.

 

Da asa e dar nu e o viteza chiar mare.. Peste 300 da e mare..:)

 

nu as incerca prea des viteze de genul ala,oricand poate sa iti iasa o alta masina in fata,si sunt destui conducatori auto care nu isi inchipuie ca din spate poate sa vina o masina cu 250km/h.

Uite viteza :)

 

Omu vrea sa anuleze limitatoru.(punct)

 

Daca esti din Bucuresti: 0786 672 195 Adi

Ms frumos

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

M-ar interesa si pe mine la un 335ix din pura curiozitate :)))))

Si oricum cum vad cat prinde maxim (am 260 pe ceas), apare pe HUD ?! La Waze mai nou intepeneste la ceva gen 237...

Intr-adevar este extrem de periculos la noi ... si in general datorita franarii dificile de la 250 km/h ...

Eu merg des pe A2 dar e din ce in ce mai dificil sa o prinzi fara trafic si cu vizibilitate mare sa nu ai surprize ... asa dimineata la prima ora poate in extrasezon

Cand vad pe HUD 256km/h se simte cum ii taie gazu si acolo ramane desi pare ca mai e loc destul cu N55:))))

A apelat cineva la Adi in Bucuresti?

Mai e si altcineva care poate face asa ceva in Bucuresti?

Multumesc

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Omu vrea sa anuleze limitatoru.(punct)

 

Daca esti din Bucuresti: 0786 672 195 Adi

 

 

Eu am sunat la numarul respectiv si omu se ocupa de update harti navigatie Honda gen ... nu are nici o treaba cu asa ceva ...

Am aflat ca se poate scoate limita de viteza in schimb cu rescriere de ECU la cei ce fac chip tunning de ex. gen TCM Turbo ... am sunat costa 100 EUR

Personal am renuntat la idee.

Oricum e din ce in ce mai greu sa ai conditii sa atingi si 250 km/h pe minunatele noastre autostrazi :(

Edited by heartwork
Link to comment
Share on other sites

Are idee cineva cat ar putea prinde totusi un F30 335ix N55 stock - 3.0 (306 Hp) ?

S-ar duce in 280 km/h sau mai mult?

Alpina B3 F30 s-ar duce in 306 km/h (nu are limitare din fabrica) - 3.0 (410 Hp) BITURBO

M3 F80 stock are aceeasi limitare de 250km/h - 3.0 (450 Hp) Competition Package DCT

(am citit pe forumuri ca ar ajunge la viteze gen 320 km/h cu limitarea scoasa)

Edited by heartwork
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am sunat la numarul respectiv si omu se ocupa de update harti navigatie Honda gen ... nu are nici o treaba cu asa ceva ...

Am aflat ca se poate scoate limita de viteza in schimb cu rescriere de ECU la cei ce fac chip tunning de ex. gen TCM Turbo ... am sunat costa 100 EUR

Personal am renuntat la idee.

Oricum e din ce in ce mai greu sa ai conditii sa atingi si 250 km/h pe minunatele noastre autostrazi :(

 

Iti cumperi BM3 si poti scoate singur limitarea, o poti pune la loc, pui popcorn / burbles, controlezi turatia la care se deschid valvele de pe evacuare, poti face stage 1,2,3, orice.

 

 

Atentie insa, licenta este pe VIN, deci nu iti poti scoate banii facand asta si pentru prieteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Iti cumperi BM3 si poti scoate singur limitarea, o poti pune la loc, pui popcorn / burbles, controlezi turatia la care se deschid valvele de pe evacuare, poti face stage 1,2,3, orice.

 

 

Atentie insa, licenta este pe VIN, deci nu iti poti scoate banii facand asta si pentru prieteni.

 

 

Multumesc ngl!

Personal am renuntat la idee si dupa indelungi cautari asta a fost si concluzia mea ca bootmod3 este cea mai buna idee pt tuning.

In alta ordine de idei, 335ix 3.0 L benzina e un monstru si asa ... e mult mai mult decat trebuie pentru soselele noastre asa ca am decis sa o pastrez 'stock' - este foarte OK.

Chiar daca peste 99% din F30-uri sunt 320d la noi si lumea se uita ca la un ciudat la mine si ma intreaba tamp ... de ce ti-ai luat 'benzina motor de 3 litri'?

E greu sa dai un raspuns convingator la noi :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
On 1/19/2016 at 5:40 PM, alex230ro said:

nu as incerca prea des viteze de genul ala,oricand poate sa iti iasa o alta masina in fata,si sunt destui conducatori auto care nu isi inchipuie ca din spate poate sa vina o masina cu 250km/h.

Omul intreaba cum se poate scoate limitare!

ce nu intelegi si mai ales de ce vii tu cu,,,sfaturi???

daca poti sa l ajuti, ajutal

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Lute said:

daca poti sa l ajuti, ajutal

Vezi ca ai primit raspuns. Si chiar unul foarte bun.

Apropo, daca scoti limitarea SA NU UITI SA O SI DECLARI ASIGURARII ca daca faci vreun accident s-ar putea sa nu primesti nimic ci sa fii incriminat. Depinde de accident.

Cat despre ce a spus alex acum mai bine de 6 ani, nu zis nimic rau.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.