Jump to content

Tunner care face motoarele 5.0d


alin popescu

Recommended Posts

Am vorbit cu tipul care are x6 le. A zis ca e alta masina acum si ca nu ii pare rĂŁu o clipa ca a fĂŁcut tunningul. Nu e vorba de putere ĂŽn mare ci de livrarea ei la roti. Asa zicea el.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by zyonbv
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pai el zicea prost. Ce treaba are resoftarea cu livrarea puterii la roti? Oricum nu vad rostul in a resofta o balena care are deja 400 de cai. Mai bine iti luai un v12 si terminai povestea. Oricum f01 nu este masina sport. E un sedan de lux care e destinat confortului in primul rand. Ma rog, fiecare cu piticii lui.
  • Like 4
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Eu ma refer la tuner in romania . Cum il cheama pe baiatul care a resoftat o?apropo cavaliere balena aia care zici tu are 4.8 suta cat m5 ul e60 asa ca nu prea e balena si toata e din aluminiu. Vreau 440 cai p ea. Si nu am vrut benzina sa consume aiurea imi place diesel pt cuplu iar seria 7 am ales pt comfort. Fata de x6 si x5 e cu cateva sutimi bune mai rapida. Sngura mai rapida este m550d care are 4.7 sec suta dar diferenta e prea mica pt diferenta de comfort
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

nu imi e clar faci curse cu ea?in 99,9% din situatiile din trafic ce ai tu e arhisuficient.Daca faci curse din nou nu e mare biznis resoftarea ,te prinde unu cu un E30 2,5 turbo si nu sti te-a lovit :)

motorul deja e destul de impins si sa il duci si mai sus nu stiu cat de mult bine ai va face.Dar banii tai masina ta distractia ta :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nu imi e clar faci curse cu ea?in 99,9% din situatiile din trafic ce ai tu e arhisuficient.Daca faci curse din nou nu e mare biznis resoftarea ,te prinde unu cu un E30 2,5 turbo si nu sti te-a lovit :)

motorul deja e destul de impins si sa il duci si mai sus nu stiu cat de mult bine ai va face.Dar banii tai masina ta distractia ta :)

 

Mai fac liniute de fun cu prietenii :) si asta e adevarat de aceea am intrebat daca l a resoftat cineva si ce impresii sunt

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ac schnitzer dar e aprox 8000 euro un tunning. E o masina fĂŁcutĂŁ de ei ĂŽn Brasâ˘ov.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ei fac tuning exterior nu vad pe ce sa ceara 8 mii pt un soft e maxim 2 mii daca e complicat dar 8 mii n au cum.

 

nu imi e clar faci curse cu ea?in 99,9% din situatiile din trafic ce ai tu e arhisuficient.Daca faci curse din nou nu e mare biznis resoftarea ,te prinde unu cu un E30 2,5 turbo si nu sti te-a lovit :)

motorul deja e destul de impins si sa il duci si mai sus nu stiu cat de mult bine ai va face.Dar banii tai masina ta distractia ta :)

 

Daca ai e30 turbo depinde ce stage e ..putem sa facem sa vedem ce si cum

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu am E30 turbo,cunosc mai mult sau mai putin direct cativa oameni care au/au avut E30 turbo.

Legat de ce ai tu nevoie incearca pe la cei consacrati:

-Exelixis

-Racing Code

-TCM

-sunt niste baieti la BZ imi scapa numele acum

-la Iasi mai erau niste baieti Complete Chip.

Find motor de generatie noua posibil sa nu gasesti asa usor pe cineva care sa se bage .

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

nu am E30 turbo,cunosc mai mult sau mai putin direct cativa oameni care au/au avut E30 turbo.

Legat de ce ai tu nevoie incearca pe la cei consacrati:

-Exelixis

-Racing Code

-TCM

-sunt niste baieti la BZ imi scapa numele acum

-la Iasi mai erau niste baieti Complete Chip.

Find motor de generatie noua posibil sa nu gasesti asa usor pe cineva care sa se bage .

 

Da asta e problema ca nu vreau sa dea peste cap valorile si sa impinga in grafic doar aiurea . Ms frumos

 

Sincer de tcm am auzit numai de rele nu vreau sa incerc firma aia niciodata in rest voi suna la ei

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat cu ajutorul lui fre masina e racheta are 440 cai si 870nm, cu acel modul de la hartge

Masina ta oricum era ” racheta ”.... consider ca ai facut cea mai buna alegere,Hartge este ce trebuie ; pune si tu o poza :thumbsup: Bucura-te de masina :drinks:

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Am rezolvat cu ajutorul lui fre masina e racheta are 440 cai si 870nm, cu acel modul de la hartge

 

Asta au spus ei depsrre putere si cuplu dar adevarul ai sa il vezi daca testezi serios pedyno.

 

In alta ordine de idei si noi facem 550D sau alta masina BMW cu aceasta motorizare.

 

550d.jpg550d2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.