BMWClub: Teparii Bimmer-Service Bucuresti - BMWClub

Jump to content

• 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Teparii Bimmer-Service Bucuresti Revizie in bataie de joc pe bani multi... Rate Topic: ***** 3 Votes

#41 User is offline   VIPER1981 

• Începător
  • Group: Members

Posted 03 May 2016 - 17:58

View PostVIPER1981, on 30 January 2016 - 08:53, said:

A fost o neintelegere si am actionat la nervi si sub impulsul momentului,recunosc ca am actionat gresit fata de ei.

This post has been edited by VIPER1981: 03 May 2016 - 18:09

-3

#42 User is offline   geodum 

• Nou venit
  • Pip

Posted 10 April 2017 - 23:36

:)) orice service "respectabil" are minim 80% 90 % adaos la revizii. Si nu am vrut sa exagerez.
0

#43 User is offline   CosmaCosmin 

• Începător

Posted 09 June 2017 - 13:19

View PostBala, on 04 February 2016 - 20:23, said:

Sincer nu prea vad de ce va legati de preturi. Poate cere cat vrea service-ul respectiv. E afacerea lor. Daca e prea scump, nu ma mai duc la ei si gata.

Revoltator mi se pare sa isi bata joc de masina cu mizerii gen arunc clema la cos sau montez ceva reparat in loc de nou etc.

Are sens sa te legit si de preturi,
in ideea ca vezi ce preturi au altii,
si poate iesi mai bine.
0

#44 User is offline   kathalin 

• Senior

Posted 10 June 2017 - 23:30

Sunt foarte multe service-uri necunoscute care repara doar bmw si sunt super profi.
Preturile sunt mult mai mici iar nivelul de cunostinte si de seriozitate este mult peste teparii de bimmer.
2

#45 User is offline   SKW 

• Pasionat

Posted 11 June 2017 - 10:22

cand iti alegi service ul pe facebook...............asta spune multe! din pacate multi se plang de acest service si tot mai multi aud ca se duc acolo.....paradoxal, asta e adevarul !
2

#46 User is offline   Gabriel.V 

• Senior

Posted 12 June 2017 - 15:48

View Postkathalin, on 10 June 2017 - 23:30, said:

Sunt foarte multe service-uri necunoscute care repara doar bmw si sunt super profi.
Preturile sunt mult mai mici iar nivelul de cunostinte si de seriozitate este mult peste teparii de bimmer.

Si care sunt alea, poate unii vor sa stie daca tot sunt asa de necunoscute.
0

#47 User is offline   All 

• Senior

Posted 12 June 2017 - 16:55

Florin Bogdan Rusu- Brasov (detalii tot aici pe forum gasesti, dai un search)
Florin de la Chitila (nu stiu numele complet) - Bucuresti . La el am ajuns si eu de 3-4 ori cu masina si a facut treaba foarte buna, rapid si la un pret corect.
0

#48 User is offline   CosminE46 

• Pasionat

Posted 12 June 2017 - 17:06

totusi Florin din Chitila stiu ca lucreaza doar dupa program si nu face decat anumite operatiuni, in general lucrari pe valvetronic.
0

#49 User is offline   camdigital 

• Începător

Posted 12 June 2017 - 17:41

Deci toata drama este pentru 70 de lei in plus pe care i-ai platit la revizie? Nu vad unde e teapa, sincer.
0

#50 User is offline   AlexandruM. 

• Nou venit
  • Pip

Posted 01 August 2017 - 11:41

Salutare!

Eu nu am avut parte de o experienta alaturi de ei, probabil din cauza ca masina pe care am vrut sa o duc la ei nu prezenta interes. Le-am transmis un mesaj in 26 Iulie, in care solicitam o gramada de operatiuni de intretinere, revizie in mare parte. Nu am primit un raspuns. Astazi am sunat, le-am zis ca am trimis un mesaj, si-au cerut scuze ca au fost destul de ocupati in ultima vreme. Totul bine si frumos pana le-am spus ce masina am. Nici nu a mai contat ce vreau sa fac.
"- Ce masina aveti?
- Un BMW E36 cabrio din 1995."
- Aaa, nu avem diagnoza pentru acest model, nici la E46 nu prea mai avem..."

Bun, incepe sa se cam termine diagnoza cred... Nici nu m-am mai deranjat sa explic la cat de repede m-au expediat pe baza model/an, dar nu vroiam diagnoza :) Vroiam sa schimb uleiuri, filtre, discuri, placute, plus mici verificari, decarbonare motor (as fi vrut info pe treaba asta). Se pare ca este un service care isi selecteaza "cu grija" clientii. Mie chiar mi s-au parut profi din ceea ce am urmarit pe facebook, dar se pare ca e doar ce vezi pe strada, in curte sta altfel treaba. Observ ca este un service doar pentru clientii viabili, care sa cheltuie :) Nici o problema F26le il duc la reprezentanta, ce rost ar avea sa trec pe la ei :))

This post has been edited by AlexandruM.: 01 August 2017 - 11:42

0

#51 User is offline   six in line 

• Senior
  • Interests:Fast cars, hot women, exotic destinations and M O N E Y

Posted 01 August 2017 - 11:58

Este un service care-si selecteaza clientii in functie de piesele pe care ei le pot fura de pe masinile respective. Te duci la ei sa schimbi uleiul si pleci fara turbina si injectoare. UN E36 nu prezinta interes deloc. Du-te cu un F30 sa vezi cum te baga pe rampa baietii in 2 ore si in 4 ore pleci cu platforma de acolo.
0

#52 User is offline   enders 

• Senior

Posted 01 August 2017 - 12:03

View Postsix in line, on 01 August 2017 - 11:58, said:

Este un service care-si selecteaza clientii in functie de piesele pe care ei le pot fura de pe masinile respective. Te duci la ei sa schimbi uleiul si pleci fara turbina si injectoare. UN E36 nu prezinta interes deloc. Du-te cu un F30 sa vezi cum te baga pe rampa baietii in 2 ore si in 4 ore pleci cu platforma de acolo.

Dar distributia schimbata :D

Sent from my iPhone using Tapatalk
1

#53 User is offline   Maradona 

• Nou venit
  • Pip

Posted 01 August 2017 - 14:25

View Postsix in line, on 01 August 2017 - 11:58, said:

Bănuiala asta o aveam si eu.Dupa ce am dus masina la ei a inceput sa faca ca toti draci...Si la ora actuala traiesc cu senzatia ca mi-au schimbat vanosi după mașină.Dupa o constatare totală de 320 ron mi-au făcut un decizi de 16000 ron echivalentul a jumate din valoarea mașini și înlocuirea a 3-4 piese si o valoare a manoperei undeva la peste 5.000 pe lucruri simple care le faci si acasa.Pe baieti astea iau cam luat valul până da de un interlop cu un x6 si ii si ... in cur sa se sature.
0

Share this topic:

• 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro