Jump to content

M550XD


Acero99

Recommended Posts

Sa o stapanesti sanatos! ;)

 

Mersi !

 

Astazi am fost la RAR si am facut cartea de Romania si maine dupa ce trec pe la finanaciar sa o trec pe rol vreau sa merg la ANAF sa platesc taxa de mediu , ce acte imi trebuiesc si care este procedura acolo ? Nu am mai platit niciodata o taxa de mediu doar am fost acolo pentru a scoate dovada ca taxa a fost deja platita .

Link to comment
Share on other sites

Persoana fizicĂŁ sau juridicĂŁ trebuie sĂŁ prezinte:

1. cererea privind stabilirea sumei reprezentând timbrul de mediu pentru autovehicule, [model CERERE – format editabil] model prevĂŁzut ĂŽn Anexa nr. 2 la Ordinul preÂşedintelui ANAF nr. 296/2013;

2. cartea de identitate a vehiculului, ĂŽn copie Âşi ĂŽn original;

3. documente care atestã dobândirea dreptului de proprietate asupra autovehiculului pentru care se solicitã plata timbrului de cãtre contribuabil, În copie ºi În original;

4. ĂŽn cazul autovehiculelor rulate achiziĂžionate din alte state, un document din care sĂŁ rezulte data primei ĂŽnmatriculĂŁri a acestora Âşi, dupĂŁ caz, declaraĂžia pe propria rĂŁspundere, precum Âşi rezultatul expertizei tehnice efectuate de Regia AutonomĂŁ „Registrul Auto Român“ ori rezultatul evaluĂŁrii individuale efectuate, ĂŽn copie Âşi ĂŽn original.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mersi !

 

Astazi am fost la RAR si am facut cartea de Romania si maine dupa ce trec pe la finanaciar sa o trec pe rol vreau sa merg la ANAF sa platesc taxa de mediu , ce acte imi trebuiesc si care este procedura acolo ? Nu am mai platit niciodata o taxa de mediu doar am fost acolo pentru a scoate dovada ca taxa a fost deja platita .

Nu te complica sa mergi tu la ANAF sau la financiar. Mergi la un birou de inmatriculari si fac ei toata treaba. Ieftin si mai repede decat o faci tu.

Nice car!!!

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

felicitari pentru masina, e foarte tare :thumbsup: Cum ti se pare un diesel cu atatia cp? Banuiesc ca sistemul nostru de taxare te-a oprit sa iei un 550i pe care parca ti se pusese pata inainte?

 

ms !

 

550i din pacate in bugetul meu era doar varianta nonLCI care avea probleme grave la motor , varianta de 449cp era inca destul de scumpa

 

motorul asta tri-turbo iti ofera o senzatie de cuplu nelimitat , indiferent de viteza sau RPM daca apesi pedala masina pleaca instant fara nici un lag

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos si sa o alergi cu placere!!!

Ma bucur ca s-a rezolvat pana la urma si intr-un final te-ai ales tot cu o bestie si tot la fel de frumoasa.

Imi place culoarea,tot sophistograu e si a mea,de abia astept sa vad cum scoti maximul si din asta.

P.s.

Tot la ilie mergi pt schimburi?

 

In sfarsit ai luat o masina adevarata. :thumbsup:

Ace a avut mereu masini adevarate..incepand cu e60 ;)

Edited by Marius05
Link to comment
Share on other sites

de unde le scoate-ti frate??

"masina adevarata" , avut si E46 a avut si E93 toate au fost masini "adevarate"

@Ace felicitari ,din pacate nu pot sa vad pozele am firewall mai ciumeg la munca dar sunt convins ca masina arata superb :p

Edited by alex230ro
  • Like 4
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.