Jump to content

inca un F10 pe aici :-)


CNT

Recommended Posts

Eu ma bucur ca nu cred ĂŽn ghinion.

As mai putea povesti și ca am folosit o mașinĂŁ ĂŽnchiriatĂŁ de la DriveNow pe care puteam sa jur ca am incuiat-o când am lĂŁsat-o ĂŽn parcare.

4 ore mai târziu observ cĂŁ al meu mini ĂŽncĂŁ era acolo,evident bookingul meu rĂŁmĂŁsese activ și am avut la final o factura pe mĂŁsurĂŁ. :-)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dar, cu dezamagire am observat pe ceas, ca si aici dureaza mult pana vine ambulanta - aprox 15- minute

 

Sunt probleme multe si acolo. Numai noi ne kkm pe noi ca la noi e nasol.

 

Daca un roman merge pe afara si vede frunze pe jos: vai ce frumos: vine toamna :flowers:

Daca vede frunze la noi: ce mizerie. nimeni nu strange frunzele astea cazute <_>

Link to comment
Share on other sites

Ai sters pozele de la furtul nr. 2 ? Eu nu vad nimic in postul respectiv. Eram curios cat de "profi" au lucrat a doua oara.

Sincer sa fiu eu in locul politiei germane as folosi masina ta ca momeala. Cu siguranta s-ar prinde ceva hoti cu ea...are lipici :)

 

Bine c-ai apucat sa-i faci din asigurare. Apropo , cei de la asigurari nu si-au pus mainile in cap ???

Link to comment
Share on other sites

Da, am scos pozele ca erau prost dimensionate Ăâ˘i ocupau mult spaĂâşiu. MaĂâ˘ina pare fĂŁcutĂŁ de Ikea : câteva click-uri Ăâ˘i gata, se demonteazĂŁ navigaĂâşia :-)

 

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hi,

 

Ce se intampla in berlin? Am citit ca umbla cu sutele pe strada si dau foc la masini, este adevarat? Am citit in berliner morgenpost....

Este adevarat?

 

Sa ai mare grija de masinuta, si pe unde o parchezi

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

Eu in locul tau m-as muta in afara berlinului undeva la 30 km distanta si as face naveta. Ma lasa rece sincer toate orasele mari, aglomeratie, hotie, chirii mari. Prefer la sat dar macar am liniste si spatiu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ce se intampla in berlin? Am citit ca umbla cu sutele pe strada si dau foc la masini, este adevarat?

 

Hmm.. not really, adica cel putin prin centrul Berlinului nu am vazut asa ceva.

Mai mult de atat de cand cu acest Brexit, securitatea s-a intensificat in zona asta pentru ca se tot intalnesc diversi politicieni.

Deci nu, nu am vazut "cu sutele care dau foc" :)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Cam 1/3 e ocupat de un carucior de copil,restul de niste jucarii, mancare si un geamantan de haine de copii.

Pentru noi nu prea ne mai ramane decat deasupra de pus.

Nu stiu cum e la altii dar la noi, de cand avem copii, cand plecam cu masina parca ne mutam. :rolleyes:

 

 

PS:Prin comparatie cu portbagajul Skoda Octavia.. acesta este chiar mic.

Edited by CNT
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nu stiu cum e la altii dar la noi, de cand avem copii, cand plecam cu masina parca ne mutam. :rolleyes:

 

 

PS:Prin comparatie cu portbagajul Skoda Octavia.. acesta este chiar mic.

 

:))) welcome to real life , kids and stuff . Cand creste se stabilizeaza situatia . Tot wife ramane problema :p

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze de deranj, se poate sa fi citit fals, "100 de neonazisti mascati care terorizeaza orasul".... ma scuz inca odata, poate am fost prea socat, aici in bayern nu vedem asa ceva....

 

PS

 

Cu asigurarile nu te joci, la un moment dat te vor refuza, si oricum te vor taxa pe masura pentru a recupera pierderile

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Cam 1/3 e ocupat de un carucior de copil,restul de niste jucarii, mancare si un geamantan de haine de copii.

Pentru noi nu prea ne mai ramane decat deasupra de pus.

Nu stiu cum e la altii dar la noi, de cand avem copii, cand plecam cu masina parca ne mutam. :rolleyes:

 

 

PS:Prin comparatie cu portbagajul Skoda Octavia.. acesta este chiar mic.

Si eu am avut impresia ca portbagajul de F10 este mare... Intra un troler mare, 2 mijlocii, carucioul tip umbrela si 2-3 rucsacuri bagate cu piciorul...Sotia ta seamana mult cu a mea...:)http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160627/fda6eafc73c814172d11ed9fae8a65e5.jpg

Dupa o zi de plaja. :)

Edited by skyflm
Link to comment
Share on other sites

Tocmai ce am asistat la caderea unui acoperis de pe blocuri...acum 20 minute a cazut,eram cu muzica blana in casti si totusi s-a auzit foarte tare! Din ce m-am uitat peste poarta (as vrea sa ma duc ,dar parca nu-mi place sa ma holbez si eu cand sunt inca 200 in jur) a cazut peste ceva masini si posibil sa fie si victime din pacate.

 

Spun asta deoarece unii colegi zic ca s-ar fi mutat de acolo...niciodata nu e asta optiunea,daca se intampla ceva se poate intampla oricum,nu e nevoie neaparat de huligani.

Link to comment
Share on other sites

de asta am trecut la Avant/Touring, cum vreti sa-i spuneti, cand pleci cu kinderi parca te muti, si doar pentru 2-3 zile si e packed-up portbagajul, chiar si la asta am avut situatii cand a fost insuficient si ma gandeam si eu la un Thule deasupra.
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca se aplica principiul "te intinzi cat iti este plapuma". De curand am fost cu avionul prima data cu copilul. Fiecare 1 buc bagaj de cala de max 20kg, si cam atat. Cand plecam cu masina, camion daca aveam, si tot mai trebuia o remorca. Iarna e si mai interesant, haine mai groase, mai voluminoase, mai multe, skiuri si alte acareturi. :)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.