Jump to content

inca un F10 pe aici :-)


CNT

Recommended Posts

Daca nu-l cunosti pe Acero si nu stii de unde are CIC de f10, abtine-te.

Am citit postul lui , nu-l cunosc personal , sunt curios daca odb care la pus in locul la cic este cu factura de a reprezenta, repet nu acuz pe nimeni de nimic mai ales pe un coleg de forum , spun doar ca aceasta practica de a cumpara din surse necunoscute fara factura cu nr de serie care sa ateste provenienta incurajeaza aceste magari, ma face sa rad colegul care da vina pe refugiati,refugiazi suntem noi romanii,bulgari si polonezi , alegro.pl si olx e plin de baieti de baieti care vand tricouri de 15 lei si cic-uri ,

 

Ps:din posturile care le citesc am vazut ca se poarta minusurile ,eu intru dupa tell si nu le vad drept urmare invit pe cine nu e de acord cu ce am scris sa argumenteze ca doar suntem oameni mari.

Ps 2:imi pare bine ca esti asigurat ,nu poti sa o duci direct la bmw cel putin esti sigur ca ti-o face ca inainte,eu estimez o paguba de 15-20k ââÂŹ succes

 

Nu stiu cat va costa reparatia deocamdata. Sper ca nu mai mult de 150 euro, am un soi de CASCO partial care ar trebui sa acopere acest incident.

Glumesti cand spui 150 ââÂŹ , eu zic la bmw 15 mii si in alta parte 7-8 mii

Edited by Daniel86
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sunt convins ca acesti cretini vor fi prinsi. Nu se poate ca in 2016 intr-o tara ca Germania sa distrugi 10 masini in halul asta si scapi. Altfel unde sa iti doresti sa traiesti? In Siria sau Irak?

La noi nici nu mi-as fi pus problema sa rezolve politia ceva insa acolo vreau sa cred ca este altfel.

 

Paguba e ff mare dar poate asigurarea iti acopera dauna. Nu ai cum sa nu te enervezi, te consumi si pentru o amarata de emblema furata dar pentru un intreg interior la o masina pe care o ai de 2 saptamani ... :(

 

Multa bafta in demersurile ce urmeaza, fii tare!

Edited by valyepm
Link to comment
Share on other sites

Ma uitam la masina si ma gandeam ca ar fi fost mai bine daca o luau cu totul decat sa distruga in halul in care au facut-o..

Aduti aminte ca sunt bunuri materiale, si cel mai important in viata este sanatatea ta si a celor dragi tie,sunt convins ca daca ai reusit sa o cumperi asa o si repari

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sincer imi pare rau pentru tine, chiar daca o faci pe casco si nu dai nici un ban de la tine , tot iti e ciuda si te simti umilit , eu in 4 ani am scapat foarte usor 3 seturi de proiectoare, embleme, bara spate furata .. da la tine aici e dezastru si sper sa rezolvi cat mai repede cu asigurarile si sa fie totul ca inainte in interior,fara zgarieturi,toate clemele la locul lor,iti urez bafta si multa rabdare
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma ce-au vrut? Navigatia vad ca au luat-o complet, volanul si s-au impotmolit la instrument cluster. Nu cred ca se ajunge la 10000euro, sa nu speriem colegul gratuit. Incepem sa nu ne mai simtim in siguranta in Europa asta, ca-n jungla pe zi ce trece.

Imi pare rau, era superba masina si e in continuare.

 

Pe mine m-a durut inima ca mi-au furat in Praga emblema de pe capota, sa ma fi trezit cu masina bucati cred ca muream de inima. Ca sa glumim putin, la a mea de exemplu n-are ce lua, nici volan ca e simplu, nici navigatie ca o tin pe telefon :) :). Am distributie noua in schimb da ssshhh nu ziceti la nimeni.

Edited by 23LKY
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Eu tin masina in parcare subterana,cu paznic permanent si camere,dar cum am plecat si am lasat-o cateva ore in oras,m-a si operat.Intr-o seara oglinzile,neinscriptionate,a doua oara oglinda de la sofer inscriptionata,iar de sarbatori in Bucovina,ambele embleme.Efectiv te dispera !!!Ma gandesc cu groaza la ce ai simtit tu, cand ai vazut masina in halul asta.Jaf la drumul mare!Sincer imi pare rau.
Link to comment
Share on other sites

Sunt convins ca acesti cretini vor fi prinsi. Nu se poate ca in 2016 intr-o tara ca Germania sa distrugi 10 masini in halul asta si scapi. Altfel unde sa iti doresti sa traiesti? In Siria sau Irak?

La noi nici nu mi-as fi pus problema sa rezolve politia ceva insa acolo vreau sa cred ca este altfel.

 

 

 

Nu cred ca esti la curent cu situatia actuala din germania, si in special cu cea din berlin....

 

Daca ai Teilkasko esti asigurat @CNT

 

Baga la cap! O sa-ti ceara contractul de vanzare cumparare, cu cat e mai scumpa cu atat mai bine la despagubiri

Edited by BOASKA
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru gandurile bune si pentru sustinerea morala.

Sper sa o repar cat mai repede, momentan sunt inca prins in birocratia asigurarilor.

Da, am teilcasco.incidentul este acoperit insa cica trebuie geamul spart sa fie reparat de un service recomandat de asigurator iar restul de catre reprezentanta bmw. te doare capul.. pentru o diferenta de 100 euro ma plimba in 10 directii.

 

Nu am speranta ca politia va reusi sa gaseasca ceva. Ma bucur insa ca politia a fost cea care s-a autosesizat, nu i-am sunat eu .. ei m-au sunat pe mine.

Eu fiind la munca.

Edited by CNT
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

E jungla!

Mi se pare asa linistita Timisoara cand vad ce se intampla in alte parti...nu mi s a furat/spart/zgariat niciodata nimic pe masini.Sper sa continue tot asa.

 

Daaa, dar cu ploile acide cum mai stati? :rolleyes:

 

Multumesc tuturor pentru gandurile bune si pentru sustinerea morala.

Sper sa o repar cat mai repede, momentan sunt inca prins in birocratia asigurarilor.

Da, am teilcasco.incidentul este acoperit insa cica trebuie geamul spart sa fie reparat de un service recomandat de asigurator iar restul de catre reprezentanta bmw. te doare capul.. pentru o diferenta de 100 euro ma plimba in 10 directii.

 

Nu am speranta ca politia va reusi sa gaseasca ceva. Ma bucur insa ca politia a fost cea care s-a autosesizat, nu i-am sunat eu .. ei m-au sunat pe mine.

Eu fiind la munca.

 

Poti sa o faci in regim propriu.... ei sunt obligati sa faca evaluarea si sa-ti vireze banii in cont

 

Am pus eu un parbriz la service autorizat si a costat vreo 400e, cand am intrebat de ce costa asa mult au zis ca plateste asiguratorul nu eu..... asa merge afacerea cica...

Edited by BOASKA
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.