Jump to content

inca un F10 pe aici :-)


CNT

Recommended Posts

Imi pare rau ca se intampla a doua oara. Tot e bine ca ai asigurare.

 

Si uite asa Germania plateste milioane de euro, bani neprogramati, catre refugiati. Interesanta partea cu lipsa politiei, stiau ca sunt hoti ce opereaza in zona, si aia au dezmembrat linistiti 13 masini.

Link to comment
Share on other sites

Bine ca n-au luat si chestii de exterior scumpe (faruri de ex).

Oricum, astia deja au intrecut orice limita, e inimaginabil!

O camera video la locul de parcare sau geamuri fumurii nu ar avea efect?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mie personal mi se pare ca politia nici nu se da peste cap sa prinda hotii.Macar acum vazand ca ai fost vizat a 2-a oara se puteau gandi sa faca un filaj ceva,sa puna masina ta ca momeala si sa o supravegheze.Cu siguranta hotii ar veni si pt a 3-a oara si i-ar prinde.Deja sunt asa obisnuiti cu cazurile acestea incat nici nu isi prea dau interesul sa le rezolve,parca imi suna cunoscut (politia romana) :laugh:
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Stati usor. Cica e dezastru in Berlin, politia nu mai face fata. In zonele Kreuzberg si Kottbusser tor si-au intensificat treaba refugiatii, politistii sunt depasiti. Chestii de genul ca unei fetite i s-a furat telefonul in plina zi, a venit un sirian sau ce naiba era si direct "Da-mi-l".
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

imi pare tare rau sa vad ca iar ai patit-o, e incredibil ce se intampla in tocmai "capitala" UE sa-i zicem, e de-a dreptul dincolo de trist inspre ceea ce va sa fie Europa de Vest in ritmul actual si nu ma refer doar la furturi. Personal m-as muta din asa zona, daca sparg masini pe banda ce-i va retine sa-i jefuiasca pe kinderi la iesirea de la scoala sau altele mai grave la adresa lor? Desi asta nu va duce decat la ocuparea unor astfel de zone de africani si alde sirieni sau ce-or mai fi, dar te gandesti ca cel putin ai liniste si iti stii familia ok, asa cum am zis, e clar ca fiind o zona buna nu se vor rezuma doar la masini dupa parerea mea.

 

Pune-le un booby trap cand deschid usile data viitoare, evident iar va fi daca stai acolo in continuare, asta sa mai facem si haz de necaz :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca o mai pastrez, nu vreau sa-mi bat joc de ea.Trebuie sa mai las sa treaca niste timp, momentan nu gandesc suficient de clar.

Cred ca asigurarea m-a trecut pe lista neagra - sper sa nu faca figuri.Voi vedea maine.

 

Multumesc de incurajari! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Stati usor. Cica e dezastru in Berlin, politia nu mai face fata. In zonele Kreuzberg si Kottbusser tor si-au intensificat treaba refugiatii, politistii sunt depasiti. Chestii de genul ca unei fetite i s-a furat telefonul in plina zi, a venit un sirian sau ce naiba era si direct "Da-mi-l".

 

 

Poate ca o fi asa,dar cei care cumpara piesele furate aceia sigur nu sunt sirieni sau refugiati.E o intreaga retea mafiota de unde se castiga grosolan.

Link to comment
Share on other sites

Deci Germania vrea sa integreze 1 milion de oameni, dar nu poate face asta decat in ani si ani. Si intre timp ce se intampla, musulmanii si africanii deja stabiliti in berlin, care formeaza gasti din astea de rau-facatori, i-au acaparat pe astia, si i-au pus sa fure pentru ei. Normal ca piesele ajung la vanzare pe diferite cai.
Link to comment
Share on other sites

Deci Germania vrea sa integreze 1 milion de oameni, dar nu poate face asta decat in ani si ani. Si intre timp ce se intampla, musulmanii si africanii deja stabiliti in berlin, care formeaza gasti din astea de rau-facatori, i-au acaparat pe astia, si i-au pus sa fure pentru ei. Normal ca piesele ajung la vanzare pe diferite cai.

 

mai rau de atat, sunt racolati de islamisti si grupari mafiote arabe, acum toata politia si serviciile secrete sunt in alerta maxima

in special sunt racolati minori si gorile antrenate

am citit si eu ca acum despre kreuzberg, de cand au aparut dealeri africani in zona criminalitatea a crescut fantastic, se injecteaza aia pe strada intre oamenii care ies din gara

 

de fapt sunt mai mult de 1 mil de azilanti, acum au dat public ca 500k stau fara forme legale in germania, ajutati de alti musulmani samd

 

 

 

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

mai rau de atat, sunt racolati de islamisti si grupari mafiote arabe, acum toata politia si serviciile secrete sunt in alerta maxima

in special sunt racolati minori si gorile antrenate

am citit si eu ca acum despre kreuzberg, de cand au aparut dealeri africani in zona criminalitatea a crescut fantastic, se injecteaza aia pe strada intre oamenii care ies din gara

 

de fapt sunt mai mult de 1 mil de azilanti, acum au dat public ca 500k stau fara forme legale in germania, ajutati de alti musulmani samd

 

 

Vezi,de aceea noi nu ar trebui sa acceptam la noi in tara refugiati musulmani.Avem noi saracii si sarmanii nostri,pe care statul oricum nu vrea sa ii ajute asa cum i-ar ajuta pe refugiatii sirieni.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca o mai pastrez, nu vreau sa-mi bat joc de ea.Trebuie sa mai las sa treaca niste timp, momentan nu gandesc suficient de clar.

Cred ca asigurarea m-a trecut pe lista neagra - sper sa nu faca figuri.Voi vedea maine.

 

Multumesc de incurajari! :thumbsup:

Ai grija cu nemtii. La un moment dat te vor refuza cu asigurarea. Eu stau in dusseldorf , dupa ce ai patit tu stau si eu cu frica , am pus camera la geam..in caz de ceva . Acum 2 saptamani am fost in berlin dupa 4 ani si nu mia placut ce am vazut,pe strazi..incepand de la poarta brandenburg pana in alexanderplatz tot felul de dubiosi care te fileaza sa vada daca pot ciupi ceva.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Una e sa furi si alta e sa violezi copii ,vezi filmuletu cu refugiati de mai sus.

 

Edit : Foarte trist ce ai patit cu masina pentru a2 a oara intr un timp atat de scurt, ar fi o idee sa-ti cumperi o a2 a masina si sa le schimbi intre ele cand lasi masina la garaj :) .

Edited by Oreo
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Doamne fereĂâ˘te :( :( :( imi pare rau de ce ti se intampla , eu sunt convins ca sunt tot ai nostri care opereaza si la asta nu ma refer numai la romani dar la est europa in general ,si cum am zis si prima data ,cu riscul de a ma repeta cat timp o sa fie cerere de asa ceva nu se vor opri . Oricum eu am un amarat de e90 si pana acum nu a dormit o noapte afara , ia-ti un scuter ceva daca e mult de mers dar nu o lasa afara
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.