Jump to content

730d 2016


fbdcnt

Recommended Posts

nu e naspa deloc, e doar prea mult fum si prea multi bani pentru ce oferta realmente.

 

 

...astuia ce pot sa-i raspund - hahaha

 

este adevarat: butoanele au un aer ieftin, de ghetto-blaster din anii 80. volanul este intradevar ergonommic, insa oribil cu butoanele si aplicatiile argintii. pacat, F01 arata ca se poate mai bine. per total G11 este o mica dezamgire.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Surprinzator si eu ieri am analizat ceva timp noul septar si m-am jucat pe el. Voi din ce vreti sa fie facute butoanele? poleite cu aur? din metal? sunt niste butoane de plastic gri si arata foarte bine ca la orice alta masina din clasa asta. Mie mi-a placut enorm noul septar, e ce trebuie sa fie si imi aminteste de e38.

Dezamagirea la mine a venit insa din partea noului x1 care sincer... e un c***t. Plastice groaznice la interior, urate. Scaunele textile sunt atat de inconfortabile si de urate... aia da o masina care chiar nu isi merita banii.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asta cu "sub 300 de cp" nu as putea incadra-o ca o caracterisitca a lui G11, atat timp cat exista mai multe motorizari disponibile si de 400cp si de 500. In mod categoric ai fost strict subiectiv in review-ul tau. Nu ti-a placut si gata, oricum nu cred ca iti placea nici daca avea butoane de metal (care iarna intr-adevar iti dau un feeling de n-ai vazut). Referitor la insonorizare, asta e si scopul , doar eu un 7 nu un M6.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asta cu "sub 300 de cp" nu as putea incadra-o ca o caracterisitca a lui G11, atat timp cat exista mai multe motorizari disponibile si de 400cp si de 500. In mod categoric ai fost strict subiectiv in review-ul tau. Nu ti-a placut si gata, oricum nu cred ca iti placea nici daca avea butoane de metal (care iarna intr-adevar iti dau un feeling de n-ai vazut). Referitor la insonorizare, asta e si scopul , doar eu un 7 nu un M6.

bineinteles ca am fost subiectiv. orice review de masina peste 50,000 net sa spunem nu poate fi decat subiectiv. in esenta sunt toate la fel indifferent de marca, in discutie pot fi in principal preferintele fiecaruia. cu puterea parea mea e ca ce se face acum e prostitutie, din motive economice evident. nu are ce cauta masina de 100k cu sub 300 cp, sau x5 2.0d, astea sunt niste aberatii insa vin in intampinarea clientului care vrea dar nu poate, sa il aduca cat mai aproape de ce vrea, sa-i creeze o iluzie si in ultima instant sa-i ia banii.

  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

bineinteles ca am fost subiectiv. orice review de masina peste 50,000 net sa spunem nu poate fi decat subiectiv. in esenta sunt toate la fel indifferent de marca, in discutie pot fi in principal preferintele fiecaruia. cu puterea parea mea e ca ce se face acum e prostitutie, din motive economice evident. nu are ce cauta masina de 100k cu sub 300 cp, sau x5 2.0d, astea sunt niste aberatii insa vin in intampinarea clientului care vrea dar nu poate, sa il aduca cat mai aproape de ce vrea, sa-i creeze o iluzie si in ultima instant sa-i ia banii.

 

Nu cred ca e chiar asa, G11 este cumparat in mare parte de oameni cu varste mai inaintate. Ce putere are nevoie o persoana de 60 de ani, sa fin seriosi... nemtii isi cumpara motoarele strict dupa nevoi, in mod sigur si 730d se descurca mai mult decat decent..

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

da ma, niste needucati. am spus si eu, in lipsa de cultura si educatie se comporta cum considera ei ca ar trebui, asa ca niste mici nababi. nu vezi ca antenna 3 a devenit educator de mase? ce te astepti? adopta si ei ce vad. e foarte rau pentru popor in ansamblu. se transforma intr-o masa de cocalari prosti si manelisti, semiinfractori. asta cu aruncatul banilor e prin excelenta comportament manelist. nu auzi ca sunt "individ" pentru ca mi se pare scumpa revizia la dealer? - hahaha

Observ ca ai luat ca un " atac la persoana " ce am scris ; te-am numit individ fiidca nu te cunosc,este o exprimare decenta,nu vad cu ce te-am ofensat ? Ma rog,nu asta este scopul topicului in cauza.... Toate cele bune !

  • Like 7
  • Downvote 23
Link to comment
Share on other sites

nu sunt tanar ca majoritea pe aici, am avut 7 acum cred vreo 10-15 ani, nu mai stiu exact, cand a apaut seria asta mai noua, cu chiuveta in loc de portbagaj. am avut unul full, avea si propriul telefon cordless, ii bagai sim, mergea la fel ca asta nou, pe confort insa tindea sa dea cu burta de pamant si pe asphalt la denivelari, il tineam pe sport dar nici asa nu era bine, il cobora cam jos. nu prea e masina de Romania. asta nou sigur ca e misto dar este ce este nmic mai mult, nu justifica extazul unora, fie interest fie din nestiinta si lipsa unor termene relae de comparatie.

uite niste poze de la ala vechi

post-390-0-00976000-1455186606_thumb.jpg

post-390-0-46557500-1455186606_thumb.jpg

post-390-0-89092600-1455186606_thumb.jpg

post-390-0-38951200-1455186607_thumb.jpg

post-390-0-87395400-1455186607_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.