Jump to content

Cate perechi de roti aveti?


eneh

  

239 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

o intrebare:eu pe masina am anvelope runflat,cineva imi spunea sa renunt la ele ca sunt ceva mai rigide in mers ,si sa cumpar unele mixte,este o alegere buna?

 

Iti recomand sa treci la anvelope normale si daca nu ai spatiu de rezerva sa tii totusi mereu o rezerva slim cu tine la drumuri lungi, gen 16". Nu-ti recomand anvelope all season daca la asta te referi, dedicate pentru iarna si vara separat.

Edited by eneh
Link to comment
Share on other sites

Iti recomand sa treci la anvelope normale si daca nu ai spatiu de rezerva sa tii totusi mereu o rezerva slim cu tine la drumuri lungi, gen 16". Nu-ti recomand anvelope all season daca la asta te referi, dedicate pentru iarna si vara separat.

 

Spatiu in portbagaj este destul in F34(loc special nu este),doream all season sa nu mai schimb anvelopa ,mai am o masina atat cu cauciucuri de vara si de iarna,ma gandeam ca in loc de rezerva slim poate sa iau un kit anti-pana,(sunt bune de ceva sau mai bine tot cu rezerva slim?)

Link to comment
Share on other sites

eu am 2 seturi pe 16", pentru iarna si pentru vara. Adevarul e ca nu prea e rentabil sa te pui sa cumperi jante pentru al 2lea set daca esti in aceeasi situatie ca mine: masina fara dotari pt schimb de roti (cric, cheie). Tot la baieti la vulcanizare merg ca sa mi le schimbe
Link to comment
Share on other sites

eu am 2 seturi pe 16", pentru iarna si pentru vara. Adevarul e ca nu prea e rentabil sa te pui sa cumperi jante pentru al 2lea set daca esti in aceeasi situatie ca mine: masina fara dotari pt schimb de roti (cric, cheie). Tot la baieti la vulcanizare merg ca sa mi le schimbe

 

si atunci de ce sa nu iau all season?,ma scuteste de mers la schimbat iarna-vara,echilibrat,plus ca trebuie sa stau langa ei sa nu mi le zgarie

Link to comment
Share on other sites

Am 2 seturi originale pe 17" cu jante de aliaj. Oricum, cat de curand intentionez sa raman doar cu un set si sa achizitionez un set all season Michelin Cross Climate. Au reviewuri f bune!

 

nu zici rau! setul meu de iarna e de tabla, dar cand se tocesc cele de vara, poate trec si eu pe allseason. am mai avut pe masina precedenta

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.