Jump to content

E60 "Full Options"


ciutanu82

Recommended Posts

Nu gasea le mobile nimic cu dotarile alea. Sa o stapanesti sanatos, e plin de 520d, un 523i e o pata de culoare! ;)

Gasisem vreo 2 pe mobile.de, dar la pretul de peste 9900 de euro si cu drum si cheltuieli ajungeam mai mult la banii.Si sincer oricum m am uitat special numai dupa benzinare.

Am o adoua masina Citroen C4 cu care merg zilnic,1.6 hdi,cutie robotizata,padele volan..etc.

Asta am luat o doar de drumuri lungi,concedii....Deci nu va vedea foarte multi km masina asta.

Link to comment
Share on other sites

E nu o sa faci, o sa vezi ca nu te mai dai jos din ea.... consumul este acceptabil mixt si exterior, in constanta sigur urca la 14-15%

 

Nu cred ca doar aia sunt km reali.... uzura de pe volan de ex.

 

Ma bucur ca a mai aparut un 523 pe forum :thumbsup:

Edited by BOASKA
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E nu o sa faci, o sa vezi ca nu te mai dai jos din ea.... consumul este acceptabil mixt si exterior, in constanta sigur urca la 14-15%

As face mai multi km cu ea,dar m am insurat cu un stres si inainte sa cumpar masina am avut discutii lungi si munca de lamurire(gen ce ne mai trebuie o masina-explicatii ca o tinem doar de concedii si altele),intr un cuvant sunt sub papuc:))).

P.S am vazut ca avem aceasi motorizare "BOASKA",esti multumit de ea?Mie sincer imi place mult si nu prea se simte puturoasa.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum se comporta cu automata, eu am cv manuala, are nevoie de mai mult spatiu pentru depasiri fata de un 320d ca ex.

Pe autobanda se misca decent, motorul este super, am vazut pe un site ca urca la 260cp cu soft si admisie schimbata

N52 mi se pare mai reusit ca N53, dar asta este parerea mea doar....

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

As face mai multi km cu ea,dar m am insurat cu un stres si inainte sa cumpar masina am avut discutii lungi si munca de lamurire(gen ce ne mai trebuie o masina-explicatii ca o tinem doar de concedii si altele),intr un cuvant sunt sub papuc:))).

P.S am vazut ca avem aceasi motorizare "BOASKA",esti multumit de ea?Mie sincer imi place mult si nu prea se simte puturoasa.

Km sunt reali,am sa fac poze maine cu interiorul,dar daca afirmi ca nu sunt reali atunci explica cum se potriveste istoricul cu km si cititorul de cheie cu km?

Link to comment
Share on other sites

Azi mi au venit astea:

http://www.pro-detailing.ro/meguiars-ultimate-polish-glaze-auto-p-1507.html

http://www.pro-detailing.ro/collinite-845-ceara-izolatoare-lichida-p-150.html, am vazut la colegul Myx ca le foloseste(cred ca e ceea mai curata si intretinuta masina de pe site a lui).

Si asta am cumparat o personal(dedeman) pentru interior http://produse-curatenie-sano.util21.ro/produs_105_lotiune-pentru-articole-din-piele-sano-leather-care-500-ml.html

Vad ca vremea e acceptabila in Constanta,asa ca ma apuc sa vad pe youtube cum se foloseste si apoi sa o fac frumoasa.

O zi buna sa aveti.

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu cele mentionte de ciutanu82

 

Am o intrebare referitoare la intretinerea interiorului de piele.

 

Este ADEVARAT/FALS ca "Lapte nutritiv Doina-Farmec" are fi potrivit pentru intretinere piele ?

 

Personal am intrebat la un centru (ex-ta auto - se poate cauta pe google) ce monteaza/confectioneaza scaune de piele si mi-au spus ca ei doar asta folosesc. Motivatia for a fost: "daca e bun pentru tenul doamnelor atunci este perfect si pentru scaune" si in plus nu contine alcool.

Edited by daniel popa
Link to comment
Share on other sites

As face mai multi km cu ea,dar m am insurat cu un stres si inainte sa cumpar masina am avut discutii lungi si munca de lamurire(gen ce ne mai trebuie o masina-explicatii ca o tinem doar de concedii si altele),intr un cuvant sunt sub papuc:))).

 

Aoleu, greu in cazul asta. La capitolul masini trebuie sa te impui in casa :))

 

Referitor la pret, eu zic ca ai facut bine, 1000-1500 eur de obicei fac diferenta intre o masina neintretinuta si una super intretinuta. Daca o masina e neintretinuta optic, cine stie ce hibe are ascunse, ori si daca e intretinuta optic, poate mecanic e varza.

 

Sa o stapanesti sanatos!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In legatura cu cele mentionte de ciutanu82

 

Am o intrebare referitoare la intretinerea interiorului de piele.

 

Este ADEVARAT/FALS ca "Lapte nutritiv Doina-Farmec" are fi potrivit pentru intretinere piele ?

 

Personal am intrebat la un centru ce monteaza/confectioneaza scaune de piele si mi-au spus ca ei doar asta folosesc. Motivatia for a fost: "daca e bun pentru tenul doamnelor atunci este perfect si pentru scaune" si in plus nu contine alcool.

Nu stiu ce sa zic...dar am citit pe forum despre Sano ptr piele si are review-uri bune.Totusi las colegii mai experimentati sa vb despre "Lapte nutritiv Doina-Farmec".

Link to comment
Share on other sites

Calmati-va ca am pe cineva in familie care isi tot cumpara de cand se stie masini noi si in 100.000 deja arata volanul si schimbatorul jalnic...depinde de foarte multe chestii...ajunge sa o duci o data la o spalatorie aiurea si sa iti dea cu cine stie ce solutii pe anumite plastice sau pe piele si deja iti face interiorul sa arate ca unul fff uzat pentru o masina cu km aia + ca mai conteaza si ph-ul si multi alti factori

 

De ce de fiecare trebuie sa comentati si sa gasiti voi numai lucrurile negative? Uite ca cu noile poze a dovedit ca era clar din cauza pozelor si ca nu e atat de uzat interiorul precum arata in pozele de pe autovit...daca omu a verificat masina la BMW si aia au fost km ce mai conteaza? Conteaza sa mearga bine masina si sa fie ingrijita si din poze sincer chiar pare ingrijita si este destul de dotata.

 

Daca tot ti-a intrat cat de cat in sange virusul intra si pe detailing-club, ai acolo mult mai multe informatii cum sa ai grija de masina ;) Spor!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Legat de doina il folosesc doamnele VII pielea din masina ta e moarta demult.

 

Corect, este moarta si impaiata.

Dar atunci care mai este scopul hidratarii. De exemplu: "Solutie Curatare & Intretinere Piele Meguiar's Leather Cleaner & Conditioner, este o solutie de curatare cu proprietati nutritive a articolelor din piele sau plastic din interiorul vehiculului. Curata si protejeaza intr-o singura operatie, imbunatatind aspectul si moliciunea suprafetelor din piele. "

 

Proprietati nutritive la o piele moarta ?

Tin sa le dau dreptate celor de la atelier - daca la vii nu face rau, de ce ar face la morti :-)

Link to comment
Share on other sites

Calmati-va ca am pe cineva in familie care isi tot cumpara de cand se stie masini noi si in 100.000 deja arata volanul si schimbatorul jalnic...depinde de foarte multe chestii...ajunge sa o duci o data la o spalatorie aiurea si sa iti dea cu cine stie ce solutii pe anumite plastice sau pe piele si deja iti face interiorul sa arate ca unul fff uzat pentru o masina cu km aia + ca mai conteaza si ph-ul si multi alti factori

 

De ce de fiecare trebuie sa comentati si sa gasiti voi numai lucrurile negative? Uite ca cu noile poze a dovedit ca era clar din cauza pozelor si ca nu e atat de uzat interiorul precum arata in pozele de pe autovit...daca omu a verificat masina la BMW si aia au fost km ce mai conteaza? Conteaza sa mearga bine masina si sa fie ingrijita si din poze sincer chiar pare ingrijita si este destul de dotata.

 

Daca tot ti-a intrat cat de cat in sange virusul intra si pe detailing-club, ai acolo mult mai multe informatii cum sa ai grija de masina ;) Spor!

Multumesc mult.Am sa intru si am sa ma documentez mai mult pe detailing-club,dar deocamdata ma dor mainile rau,de abia mai si tastez:)))

Link to comment
Share on other sites

Apropo sa te tii aproape cu uleiul :rolleyes:

Adica?Am vazut totusi din reviewurile detinatorilor ca depinde de cum a fost intretinut motorul,nu toate consuma la fel ulei(exact asta citeam acum despre consum ulei).Pana acum am undeva la 1000 km si inca imi arata ca uleiul este la maxim(enervant ca nu are joja de ulei).

Link to comment
Share on other sites

Hei, daca vrei caii aia ai nevoie de o admisie de n52b30 HO cu 2 disa, se potrivesc ale tale am verificat codurile si corespund

Soft gĂŁsesti tu undeva sa modifici

 

Si in primul rand scapa de jantele alea, sunt grele in draci, nu mai trage masina, eu am cumparat un set 184m si sunt super ok, mult mai stabila si sunt foarte usoare, se simte diferenta

Link to comment
Share on other sites

Hei, daca vrei caii aia ai nevoie de o admisie de n52b30 HO cu 2 disa, se potrivesc ale tale am verificat codurile si corespund

Soft gĂŁsesti tu undeva sa modifici

 

Si in primul rand scapa de jantele alea, sunt grele in draci, nu mai trage masina, eu am cumparat un set 184m si sunt super ok, mult mai stabila si sunt foarte usoare, se simte diferenta

Aseara dupa ce am piedrut cateva sute de lei la poker,m am hotarat sa schimb jantele(jentile).Cred ca sunt style 122 sau 138,nu sunt sigur(nu prea pot face diferenta).Poate ma lamuriti voi....

Si inca o intrebare daca pun leduri la nr de inmatriculare voi avea vreo eroare ceva?Urmeaza sa pun leduri la numar inmatriculare,interior si buton sport.(deocamdata)

post-28569-0-24527100-1456655285_thumb.jpg

post-28569-0-40036800-1456655300_thumb.jpg

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.