Jump to content

Video Navigatie CIC


Recommended Posts

Buna seara . Sunt nou pe forum si nou proprietar de bmw.

Vreau si eu sa stiu ce format trebuie sa fie un video pentru a putea rula pe navigatie professional CIC pe tot ecranul, am incercat toate formaturile(mp4,mpeg2,etc) si nici una nu imi rula pe tot ecranul . Si cu ce program ar fi mai bine sa le pun pe dvd pentru ca eu foloseam any video converter.\

Multumesc frumos.

Link to comment
Share on other sites

In format dvd chiar nu le-am facut , am tot citit pe forum ca trebuie in format mpeg2 . Si pot cumva sa fac dvd in asa fel incat cand il folosesc in masina sa pot sa dau urmatoarea melodia sau trebuie sa astept sa se termine fiecare?

Multumesc frumos.

 

formatul dvd e in capitole , nici eu nu am gasit cum sa fac sa schimb direct melodia in afara de a intra la other options si select chapter . Practic daca dai pe fwd o sa sara din capitol in capitol fctie de cat de lunga e melodia . Nu poti nici macar afisa titlul melodiilor . Dar te descurci asa cu chapter .

Deci converteste toate video in dvd format si apoi scrii un dvd

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

formatul dvd e in capitole , nici eu nu am gasit cum sa fac sa schimb direct melodia in afara de a intra la other options si select chapter . Practic daca dai pe fwd o sa sara din capitol in capitol fctie de cat de lunga e melodia . Nu poti nici macar afisa titlul melodiilor . Dar te descurci asa cu chapter .

Deci converteste toate video in dvd format si apoi scrii un dvd

si totusi la un dvd original cu un film functioneaza butoanele de next. care o fi diferenta, sau cum e codat dvdul original astfel incat sa poata face chestia asta..?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salutare tuturor

 

Fiind proaspat posesor al unui e91 LCI, evident ca am o intrebare....poate de unii considerata ca fiind intrebare de noob, dar.... :)

 

Pe navigatie CIC Business, merg rulate cumva fisiere video, sau asta se poate doar la Professional?

 

Merci fain

Link to comment
Share on other sites

Merci Alex pt raspuns.Asta.i bine :) acum...mergand mai departe....daca eu am bagat un DVD cu un desen animat pt asta mic....DVD cumparat de pe undeva...nu facut de mine...si imi scria pe navi ca este "Unreadable" ce ar trebui sa fac mai departe pt a putea vedea DVD.uri sau fisiere video pe USB....ideea de baza e ca as vrea sa pit vedea video pt ca in concediu sa.i pun piticului ceva desene...sa nu simta drumul lung

Merci

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Faza e ca nici nu stiu daca la mine este activa default functia video (chiar si atunci cand stationez) sau daca trebuie codat ceva mai intai...gen activata functia..ceva

DVD.ul a fost incercat in stationare si de asta presupun ca mai intai ar trebui sa o activez prin codare....dar este doar o presupunere...

Am sa mai cercetez....ma mai informez..si da....o sa incerc si alte DVD.uri sa vad ce iese...

Merci pt detalii

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Unitatile Business NU REDAU fisiere video de pe DVD sau alta sursa. Doar unitatile CIC (cu HDD) sau NBT (tot cu HDD dar de generatie mai noua, dupa 2012)redau material in format DVD Video iar unitatile NBT stiu sa redea, dupa codare si fisiere video mkv, Xvid, avi, mpeg de pe stick USB.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.