BMWClub: Pareri Active Tourer 218i - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Pareri Active Tourer 218i Cumparare

#1 User is offline   AngelHeart 

• Membru
  • Group: Members

Posted 04 March 2016 - 21:51

Buna seara.

Vad ca nu exista momentan niciun topic in aceasta sectiune si ma vad nevoit sa deschid eu unul. As fi vrut sa stiu daca exista pe forum posesori de Active Tourer, eventual 218i, pentru a afla ceva detalii si avantaje/dezavantaje ale acestui model, sau probleme cunoscute.

Masina va fi pentru fii-mea care mai are in vedere si un Mini Cooper Countryman. O alta varianta ar mai fi X1 xDrive 18d. Ca pret, Active Tourer-ul ar fi cel mai avantajos, beneficiind si de o oferta in momentul de fata. Inclusiv cu pachet M ajunge la 28.908 €, fata de 43.645 € cat e X1, cam aceleasi optiuni si ambele cu cutie automata Steptronic.

Multumesc.
0

#2 User is offline   Eugen B 

• Senior

Posted 04 March 2016 - 22:01

Cand eram in cautari pentru o masina noua, eu si sotia(care nu este fab bmw) am vazut masina doar static, in show-room, si nici macar ei nu i-a placut, si a considerat-o de fapt un mini(scaunele seamana mult), iar pretul i s-a parut mare pentru o masina cu motor in 3 cilindri.Mie scaunul imi pare putin ingust si lipsit de confort, motiv pentru care nici nu am mai incercat-o la un test drive.

Ca si parere subiectiva, ni s-a parut urata si ne-am orientat catre alta marca.
0

#3 User is offline   greaper 

• Începător

Posted 12 June 2016 - 08:15

Probabil ca nu mai este de actualitate...totusi: cum arata masina la exterior...asta e la latitudinea ficaruia sa hotarasca daca ii place sau nu. In schimb interiorul este o bijuterie! Dpmdv peste seria 3 si nu seamana deloc cu mini. Nu stiu Eugen B in ce masina s-a urcat?!?!?

Masina este intradevar scumpa pt dimensiune, dar este practica si f f inchegata! Feelingul premium il simti la toate capitolele! Iar raportul calitate pret pt o masina noua BMW este f bun!

Este un model f apreciat la vest de Austria pentru ca acolo exista cumparatori mai maturi!
0

#4 User is offline   AngelHeart 

• Membru

Posted 12 June 2016 - 08:34

Da, si mie mi-a placut si exterior si interior, mai ales noaptea cu liniile alea luminate pe portiere. Oricum, pentru mine nu exista BMW urat, asa ca nu pot fi foarte obiectiv. :rolleyes:

S-a hotarat la mini pana la urma. Iar daca as avea acum bani de o masina noua pentru mine, as alege un Gran Tourer.
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro