Jump to content

Aniversare jubiliara


drrond7

Recommended Posts

Azi marca noastra de suflet implineste 100 de ani de existenta!!

 

LA MULTI ANI!:sorcerer::goodjob::flowers::drinks:

 

 

 

Bayerische Flugzeug-Werke a rezultat din Gustav-Otto-Flugzeugwerk, ÎnfiinÞate la data de 7 martie 1916, de Gustav Otto, un fiu a lui Nikolaus Otto, inventatorul Motorului-Otto. Localizarea uzinei În cartierul Milbertshofen a fost aleasã pentru cã era aproape de Gustav-Otto-Flugzeugwerk. De aici rezultã ºi data ÎnfiinÞãrii uzinei BMW pe data de 7 martie 1916.

 

sursa: https://ro.wikipedia.org/wiki/BMW

  • Like 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.bmwgroup.com/en/next100.html - ceva frumos.

 

 

@Bala, ne bucuram ca exista, ne bucuram ca o lume fara BMW nu ar mai fi la fel. Placerea de a conduce o regasesti intr-una din masinile create de acest brand.

 

Ironici cei de la Mercedes in schimb https://www.farcebook.com/MercedesBenz/videos/10154001739121670/

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Bala, ne bucuram ca exista, ne bucuram ca o lume fara BMW nu ar mai fi la fel. Placerea de a conduce o regasesti intr-una din masinile create de acest brand.

 

Inteleg sa iti iubesti masina proprie, sa o ingrijesti, sa o imbunatatesti etc. E a ta. Te duce acasa.

 

Dar grupul mare sincer, nu da doi bani pe un client la nivel individual. Iar placerea aia am platit-o. Deci suntem chit eu vs. grup.

 

Daca mi-ar da un 7ar la pret de Renault Laguna, mai zic dar platesc plusul ala de placere. Nimic nu am primit gratis. Deci de ce sa devin fan? Asta nu inteleg.

 

Iar caracteristici unice, neah. Nici vorba. Sunt masini mai rapide, mai rezistente si mai luxoase. Caracteristici luate separat sau toate la un loc. La alti bani dar exista. Deci nu BMW este deschizatorul de drumuri...

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate in tot ceea ce ai spus, dar si pentru mercedes platesti si pentru vag group platesti.... Nimic nu e gratis dupa cum bine spui, dar daca tot dai acei bani pentru o chestie de ce sa nu iti si puna zambetul pe buze? Am incercat si merc si audi si golf gti, parca nu ai acelasi feeling ca intr-un BMW.

 

 

La asa ma refeream cand am zis ce am zis mai sus. E singurul brand care reuseste sa imi puna zambetul pe buze. Ca nu am incercat porche, ferrari, lamborghini si alte supercar-uri e alta treaba, inca nu imi permit, dar cu siguranta daca mi-as permite un ferrari tot BMW as alege.

Edited by AFk^
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asa e marca, reputatia BMW nu mai este ce a fost o data!!!

Grija, atentia data clientilor atinge foarte usor DEZINTERESUL!!! Iar asta doare mai ales la buzunare; lasa un gust amar. Pana si atunci cand ceri consultanta nu neaparat de specialitate pe partea mecanica, "mecanicii", de fapt niste montatori-schimbatori de piese, care lucreaza pentru dealeri iti dai seama, de indata ce incepi sa pui mai multe intrebari in profunzime..., nu se poate sa nu remarci lipsa de mecanici adevarati care si inteleg ce se intampla..

De aceea acum de la dealer doar merg si comand piese; nu mai pun intrebari. :hyper:

 

...La Multi Ani????

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Inteleg sa iti iubesti masina proprie, sa o ingrijesti, sa o imbunatatesti etc. E a ta. Te duce acasa.

 

Dar grupul mare sincer, nu da doi bani pe un client la nivel individual. Iar placerea aia am platit-o. Deci suntem chit eu vs. grup.

 

Daca mi-ar da un 7ar la pret de Renault Laguna, mai zic dar platesc plusul ala de placere. Nimic nu am primit gratis. Deci de ce sa devin fan? Asta nu inteleg.

 

Iar caracteristici unice, neah. Nici vorba. Sunt masini mai rapide, mai rezistente si mai luxoase. Caracteristici luate separat sau toate la un loc. La alti bani dar exista. Deci nu BMW este deschizatorul de drumuri...

 

Din acelasi motiv pt.care sunt oameni ce merg pe stadion si rabda ploaia pt. o echipa care nu da doi bani pe tine ca individ. Si aici ma refer la patronat, care are alte interese.

Sau si acolo ai platit bilet si esti chit ?

 

BMW starneste pasiune. Si nu poti sa intrebi de ce. Daca pt. tine e doar un fier, e ok. Nici o pb. Daca pt.un altul e ce are mai de pret in viata, iarasi ok.

Eu unul ma bucur ca marca asta, care a adus lucruri interesante in lumea auto, si a schimbat-o la un anumit nivel, face 100 de ani. Nu o sa fac vreun tort si sa sparg sampania, dar permite-mi sa am un sentiment acolo, cat de mic pt.asta.

Si dupa aia, pot sa ii injur in continuare pt.distributiile de cacat care le fac de cativa ani incoace.

Toate bune!

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Alina B, nu mai poate fi vorba de motoare durabile.

 

Bala are un punct ok de vedere, masina si marca iti place, dar mai ales a ta. Cred ca aici se rezuma punctul comun al membrilor forumului. Compania si politica, si inovatiile din ultimul timp, ma cam lasa rece la bmw, dar apreciez pe cat pot partile bune. Compania nu asa de mult, iar daca va veti uita putin in istorie, o sa ramaneti suprinsi (Quandt family).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.