Jump to content

mirosul de ulei ars nu dispare


Recommended Posts

nu mai scap de acesta optiune ,,miros de ulei ars ,,tot pierde ulei pe undeva si pica pe evacuare.

am schimbat garnitura capac tacheti erling,oringuri oem pompa vacuum ,oringuri oem selenoid.

ce ar mai fi de schimbat?

am incercat si din tester :frantics::frantics::frantics:

sa fie capacul motor deformat?

urmeaza sa schimb supapele simeringuri ,la cine ma sfatuiti? pret?

urmeaza sa schimb intinzator lant,ce firma este mai ok?

Link to comment
Share on other sites

nu mai scap de acesta optiune ,,miros de ulei ars ,,tot pierde ulei pe undeva si pica pe evacuare.

am schimbat garnitura capac tacheti erling,oringuri oem pompa vacuum ,oringuri oem selenoid.

ce ar mai fi de schimbat?

am incercat si din tester :frantics::frantics::frantics:

sa fie capacul motor deformat?

urmeaza sa schimb supapele simeringuri ,la cine ma sfatuiti? pret?

urmeaza sa schimb intinzator lant,ce firma este mai ok?

daca te intereseaza am de vanzare intinzator original...

Link to comment
Share on other sites

Cu usile inchise si cu geamurile ridicate tot mai ai acel miros?

Doar când Picura pe galerie Încinsã miroase 1 minut apoi dispare , peste un timp iar mai picã , iar miros.

Mirosul i-l bagĂŁ in habitaclu aeroterma

Link to comment
Share on other sites

Aeroterma nu trage aer din compartimentul motor, ci prin grila exterioara de la baza parbrizului.Cu capota inchisa, nu prea are cum mirosul de ulei ars sa ajunga exact la mijlocul parbrizului, chiar daca ar bate vantul pe sub masina de jos in sus.

Ventilatorul bagĂŁ miros in habitaclu , dacĂŁ este opritĂŁ nu miroase ĂŽn masina .

Pe mine ma intereseaz rezolvare , cine s a mai confruntat cu problema asta dupĂŁ ce am schimbat garniturile enumerare mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Spune-ne daca ai reusit sa identifici pe unde curge ulei pe evacuare ?

 

nu am indentificat ,pe undeva prin spate cred,o sa demontez din nou capacul si o sa dau cu niste silicon,sa nu fie capacul deformat..........:unsure:

Link to comment
Share on other sites

nu am indentificat ,pe undeva prin spate cred,o sa demontez din nou capacul si o sa dau cu niste silicon,sa nu fie capacul deformat..........:unsure:

la mine curgea pe la pompa aia nenorocita de vacuum , schimbasem tot la ea si tot picura uneori , am schimbat si garniturile capac si nimic .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

salut

 

despre care capac este vorba,pentru ca si eu am aceeasi problema...

capacul pe unde se pune ulei?

mentionez ca si eu am reparat si rezolvat toate scurgerile si tot primesc acel miros urat cand dau drumul la aer.

 

multumesc!

 

piesa 1 si mai sunt 2 oringuri la pompa de vacuum care este in spatele motorului

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.