Jump to content

E92 335D


Exo_Luci

Recommended Posts

Salutare tuturor , sunt nou pe forum si la primul bmw .

 

 

Este un bmw 335d cu motor 3000cmc biturbo de 286cp cu transmisie automata cu 6 trepte . Este din 2007 decembrie si are 177000km cu istoric la reprezentanta. Are kit interior , exterior si suspensie M + jante de vara originale M pe 19 , abea astept sa le vad montate:) .

Ca dotari: dublu climatronic , pachet shadowline , pachet lumini interior exterior ,bixenon cu spalare faruri , perdeluta electrica , scaune electrice incalzite cu memori , navigatie profesionala , trapa , padele la volan , sistem audio logic 7 , oglinzi electrice , incalzite ,heliomate si pliabile ,bluetooth si mai sunt mici chestii care nu imi vin in minte ..plus ca unele le descopar pe parcurs..

 

Per total sunt foarte multumit de ea , trage bine la un consum decent , stabilitate foarte buna ,franare bunicica spre medie ,scaune foarte confortabile si placuta la drum lung ..

 

O am din ianuarie ..intre timp am schimbat : ulei in cutie cu baie cutie si filtru , ulei motor cu toate filtrele ,xenoanele (erau palide) , bujii + releu , protectie amortizor spate , cateva furtunase coapte si ceva garnituri.

 

 

Pe viitor o sa schimb grilele cu unele negre , eleronul acela micut de M si cam atat la exterior , la interior urmeaza un detailing..cred ca in toamna o sa pun la vanzare jantele de M cu tot cu cauciucuri si o sa trec la bbs rc pe 18 (cele concave) .

 

Pe partea tehnica urmeaza o evacuare cap coada cu downpipe si anulare dpf si dupa probabil un soft light...

 

Nu stiu de ce nu merge sa pun poze..imi da eroare la attach..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru felicitari!

 

 

Nu mai stiu exact preturile ca am facut totul odata , pana in 2700 ron tot ce a fost legat de cutie(ulei , filtru si baie)

 

B 333 zyx erau 2 cand am cautat eu ..acum sunt chiar surprins sunt vreo 4 pe olx...

Edited by Exo_Luci
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru felicitari!

 

 

Nu mai stiu exact preturile ca am facut totul odata , pana in 2700 ron tot ce a fost legat de cutie(ulei , filtru si baie)

 

B 333 zyx erau 2 cand am cautat eu ..acum sunt chiar surprins sunt vreo 4 pe olx...

 

cautam neaparat niste optiuni, printre care si Harman Kardon, iar la vremea aia nu am gasit niciuna cu ceea ce voiam eu si cu motorizarea respectiva. Asa ca am facut un compromis si am luat e92 320d dec. 2011, iar cu exceptia motorizarii, are cam tot ceea ce imi doresc :)

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru felicitari!

 

 

Nu mai stiu exact preturile ca am facut totul odata , pana in 2700 ron tot ce a fost legat de cutie(ulei , filtru si baie)

 

B 333 zyx erau 2 cand am cautat eu ..acum sunt chiar surprins sunt vreo 4 pe olx...

ok. ms.. schimbul l-ai facut la reprezentanta sau la vreun service cunoscut de tn ? intreb pt ca de curand am achizitionat acelasi model din de. si momentan i-am facut doar schimbul ulei si filtre la ATU ,filtrele le-am luat de la reprezentanta dar am uitat sa intreb in momentul ala de schimb de ulei la cutie eram foarte incantat de masina.. in 2 sapt ajung in tara si sunt curios de preturile de la noi

Edited by dekad
Link to comment
Share on other sites

mihai carunta e m57 cu dpf-u nu stiu sa zic daca e ok sau nu ..pe tester arata ca functioneaza dar fostu proprietar a mers cu 4 bujii arse , nu cred ca a facut bine la dpf ..am inteles ca nu lucreaza cum trebuie fara bujii bune...oricum o sa il scot si fizic si din soft sa respire bine :)

 

 

zyx eu vin de pe o ibiza cupra tdi de aproximativ 250cp (foarte fiabila ) si imi doream un diesel mai mare si mai potent..dotarile in afara de m pachet erau pe locul 2 ..motorul era important

 

dekad am facut schimbul la o cunostiinta in care am mare incredere si lucreaza mult peste reprezentanta ca si calitate dar la preturi pamantene..la reprezentanta e cam 4500 ron schimbul..aceleasi piese doar ca manopera e mai de fitze la ei :)

 

sone mersi

 

 

colombian heaven , de ce sa fie cu tevile in jos? nici gand o sa pun finale la fel doar ca mai permisive , de la fosta stiu ca dupa teava goala o finala o sa scoata un sunet mult mai bun

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din cate m-am documentat motorul asta nu a avut probleme cu distributia..voi stiti altceva?

 

 

Cand am schimbat xenoanele am vrut sa schimb si lumina de pe pozitie cu ceva pe alb..si cei de acolo au spus ca o schimb degeaba ca o sa se tot arda..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hai sa te ajut cu pozele...

 

 

http://s11.postimg.org/uxed32k5f/20160127_124152.jpg

 

 

http://s12.postimg.org/zfgvb7zwd/20160130_145750.jpg

 

 

http://s27.postimg.org/nymcxgfkz/20160127_130728.jpg

 

 

http://s11.postimg.org/heyqioa6b/20160127_130541.jpg

 

 

http://s27.postimg.org/izpnrfx0j/20160130_145803_HDR.jpg

 

http://s12.postimg.org/cvvflbptp/20160127_130659.jpg

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

AFK mersi

 

ELS mersi

 

ZYX la pasager o mai agata cateodata , la mine niciodata si e foarte enervant sa te tot intinzi dupa ea...si eu sunt foarte curios de o solutie.

 

 

Inca o problema daca ma poate ajuta cineva , fostu proprietar a ramas fara baterie acum vreun an si de atunci se tot deregleaza oglinzile cand au ele chef...deobicei cand apas butonul pentru deschiderea usilor sau cand opresc motorul si o pun pe park...la reprezentanta au spus ca ar putea sa imi rescrie softul dar nu garanteaza si pot sa buleasca si calculatorul si nu as risca..

 

De distributie nu stie nimeni nimic?

 

CHITSRO am mers cu e92 320d de 177cp si in afara de zvacul de diesel nu are nici o legatura cu 6 in linie :) ..acum are turbina hybrid si soft si are vreo 230cp si tot e departe de asta stock..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

CHITSRO am mers cu e92 320d de 177cp si in afara de zvacul de diesel nu are nici o legatura cu 6 in linie :) ..acum are turbina hybrid si soft si are vreo 230cp si tot e departe de asta stock..

 

 

deci nu ma enerva ca ma ambitionezi si o vand !!! inca sunt calm, eu il am pe ala de 184 CP :)))))))))))))) sunt in dubii cu montatul softului pe masina...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.