Jump to content

E92 335D


Exo_Luci

Recommended Posts

Confirm ce a spus colegul Win60. Trebuie neaparat distantiere, desi nu cred ca rezolvi "problema" jantele avand un et destul de mare....

 

In alta ordine de idei, cum simti masina cu arcurile Eibach? Nu e prea rigida? Eu am pus pe a mea si topai la toate micile imperfectiuni ale asfaltului.... (eibach + amortizoare stock), zici ca am toata supensia sport reglata pe cel mai mare nivel de duritate !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In realitate nu par bagate in interior...o sa incerc sa vad cum vine si cu distantiere, sper sa nu frece. Jantele pe spate sunt et40 cu 9j.

 

Cu arcurile stock si suspensia originala a masinii oricum simteam gropile , acum cu amortizoarele noi si arcurile se simte mai inchegata si o idee mai confortabila.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Intre timp am pus si distantiere pe spate de 12mm ,am vopsit etrierele fata spate, arata bine. In rest mentenanta,discuri ate , placute ate ceramic ,capete bara, bielete, filtre , ulei. Azi am lasat-o la directie ca nu mai era drept volanul si tragea stanga. Edited by Exo_Luci
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Am avut un gand sa trec la turbine hibrid cu gandul ca oricum astea de fabrica au ceva timp si imi suradea ideea de 400+cp asa ca m-am apucat de verificari ,uzuri, etc.

Am verificat injectoarele pe banc -perfecte , am verificat scurgeri, pierderi de presiune-aproape perfect si zic aproape ca a trebuit sa schimb un colier la furtunul de la intercooler ca era mizerie pe el , in rest foarte curat .

La final am trecut la turbine..am ramas foarte placut surprins sa aflu ca sunt intr-o stare foarte buna, asa ca planuri de extra cp raman pe hold.

Ma gandesc sa schimb volanul cu modelul de mai jos , al meu nu mai e ca nou.

 

https://i.postimg.cc/zvzZryJg/image-s-1000x700.jpg

 

 

https://i.postimg.cc/fW2gL2CF/20181103-160934.jpg

Link to comment
Share on other sites

Flaviu mersi.

 

Daniel 86 mie imi place ca e drept in partea de jos si ca e destul de gros..acum nu stiu ce sa zic , inca ma gandesc daca sti altceva de genu la vanzare lasa te rog un link

 

Salutare.

 

Am citit topicul cu atentie.

 

Voiam sa te intreb la softul modificat al cutiei. Esti multumit? Sunt tentat sa ii fac si eu unul insa nu pentru sportivitate neaparat, ci mai mult pentru confort si sa scap de efectul de elastic. Se tureaza mai mult masina la mers normal? Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Salutare.

 

Am citit topicul cu atentie.

 

Voiam sa te intreb la softul modificat al cutiei. Esti multumit? Sunt tentat sa ii fac si eu unul insa nu pentru sportivitate neaparat, ci mai mult pentru confort si sa scap de efectul de elastic. Se tureaza mai mult masina la mers normal? Mersi!

 

 

Salut.

 

La rece efectul de warm up (elastic) nu a disparut , doar s-a diminuat putin.Din punctul meu de vedere merita daca te intereseaza sa fie mai fasneata cutia in sport. Au 3 variante de stagii poate stagiul 1 sau 2 e ceea ce cauti tu .

 

Uite un exemplu fĂŁrĂŁ dungile de sus ,dar cĂŁ forma pĂŁrerea mea mai frumos.

Un volan cĂŁ acesta aici (italia) costĂŁ in jur de 150ââÂŹ cu volan la schimb3907f57349c49c11691c5aae448d91f7.jpg

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

 

 

Nu ma omor cu cusaturile alea de M pe el , dar in rest arata bine si e bun pretul

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salut.

 

La rece efectul de warm up (elastic) nu a disparut , doar s-a diminuat putin.Din punctul meu de vedere merita daca te intereseaza sa fie mai fasneata cutia in sport. Au 3 variante de stagii poate stagiul 1 sau 2 e ceea ce cauti tu .

 

 

 

 

Nu ma omor cu cusaturile alea de M pe el , dar in rest arata bine si e bun pretul

Nici eu nu ma omor dupa culorile de la ora 12.00 dar modelul e diferit de cel ales de tine

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu am fãcut exact cum ai spus tu ,dar fiecare cu gusturile lui ,dacã vrea ceva mai sportiv ,având vedere cã ....cu asa motor isi poate permite de ce nu .

PozĂŁ este cel pe care l-am pus eu acum 2 ani ,foarte multumit ,mi l-a fĂŁcut acelasi bĂŁiat9d9260c3d3c3e490ce878cbf91a5ff5a.jpg

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am fãcut exact cum ai spus tu ,dar fiecare cu gusturile lui ,dacã vrea ceva mai sportiv ,având vedere cã ....cu asa motor isi poate permite de ce nu .

PozĂŁ este cel pe care l-am pus eu acum 2 ani ,foarte multumit ,mi l-a fĂŁcut acelasi bĂŁiat9d9260c3d3c3e490ce878cbf91a5ff5a.jpg

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

 

 

Cat a costat imbracatul si unde ai facut?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Masina se vinde , o sa mai pun niste poze in zilele urmatoare

 

A ajuns la 236000 km , in martie am schimbat un furtun de la admisie, ulei filtre, semeringuri supape

 

Probleme de rezolvat

impingatoarele de centura (aprox500 ron) , scaunele fata si cotiera nu arata prea bine(decolorate) nu sunt rupte, in brasov am gasit sa le vopsesc cu 500 ron si garantie 2 ani,cauciucurile spate mai merg max vara asta..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Intre timp masina a facut 242000km , a primit placute spate ATE, maine schimb si racitorul de gaze si saptamana viitoare urmeaza schimbul de ulei. Astept sa ii vina culoarea baiatului care reface scaune sa le fac si pe ale mele.

 

La inceputul anului viitor masina revine la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.