Jump to content

Retrofit scaune incalzite e90


Recommended Posts

Am gasit un interior de piele pe care vreau sa-l cumpar si are scaune incalzite, iar eu nu am

In afara de scaune ce trebuie sa mai iau de pe masina donoare ca sa-l pot monta la mine si sa fac functionala incalzirea ?

Scaunele sunt manuale ca si ale mele, numai ca cele de piele au si incalzire.

O sa-l iau de la un parc de dezmembrari, deci probabil ca nu are cine sa-l monteze acolo sau sa stie aceste detalii

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Multumesc

Da, trebuie mutata plasa de la sofer la pasager, asta o pot face ulterior,

Asta vroiam sa stiu, daca in afara de modulele care sunt pe scaune mai imi trebuie altceva in afara de cablaje si butoanele de pe consola,

dar nu cred ca mai iau interiorul ca este cu bancheta fixa si eu am rabatabil, nu stiu ce sa fac ca nu prea ma pot lipsi de bancheta rabatabila

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

pentru ca dupa ce adaugi VO in CAS si FRM trebuie sa codezi si in expertmode cu sg codieren JBE si modulul de clima...cred...nu stiu sigur ce module, dar poti incerca asa....daca nu, codeaza toate modulele

 

Ma gandeam eu ca trebuie codata clima si JBE-ul, dar ce codari trebuie facute la ele ?

Link to comment
Share on other sites

pai tocmai ti-am spus....job-sg codieren.

nu trebuie sa modifici nimic...doar codezi in expertmode.

 

Din cate stiu eu sa codez inseamna sa schimb valoarea la niste setari din nicht_aktiv in aktiv sau invers sau sa schimb valoarea unor parametri din modulele respective.

Imi scapa ceva ?

Link to comment
Share on other sites

Pai sunt extraordinar de multe topicuri si forumuri speciale pe partea de coding.

Ce zici tu ca ai facut nu stiu cum a functionat, pentru ca dupa ce adaugi in vo o optiune este obligatoriu sa codezi acel modul cum am spus eu initial.

Daca nu ai inteles ce am zis sa faci e clar ca mai ai de studiat si abia apoi te apuci sa codezi.

Nu a fost rautate...doar ca trebuie sa stii lucrurile de baza cel putin.

Link to comment
Share on other sites

Pai sunt extraordinar de multe topicuri si forumuri speciale pe partea de coding.

Ce zici tu ca ai facut nu stiu cum a functionat, pentru ca dupa ce adaugi in vo o optiune este obligatoriu sa codezi acel modul cum am spus eu initial.

Daca nu ai inteles ce am zis sa faci e clar ca mai ai de studiat si abia apoi te apuci sa codezi.

Nu a fost rautate...doar ca trebuie sa stii lucrurile de baza cel putin.

ok mersi

 

razzzzvan: daca nu te pricepi de ce nu apelezi la cineva care stie?

O sa vad ce fac, stau cam prost cu timpul si nu prea am timp sa umblu

Link to comment
Share on other sites

Timpul pe care il pierzi cu incercarile de codare il poti folosi pentru o deplasare la cineva priceput.

Iar ce faci tu asa la o tigara in 10 minute (ca asa deduc ca faci), mai ales fara sa stii, se numeste doar experimentare. Poate mai si strici ceva.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gata am reusit marti si l-am facut dupa putina documentatie

E super acum

Va multumesc mult pentru ajutor, in special lui qwerty84, ai avut dreptate a trebuit codata clima si JBE dupa noul VO din CAS si FRM

 

 

Salutare! Am si eu aceeasi problema as dori sa cumpar scaunele din dezmembrari si ma intereseaza exact ce trebuie sa cumpar. Scaunele provenind de la un e90 volan pe stanga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.