Jump to content

BMW E90 320dA LCI - CKH


ckh

Recommended Posts

Multumesc @MuscleMike

 

Mi-am cumparat ceasuri de 30d cu ecran mare si mi-am comandat inele de M3 pentru ceasuri de pe ebay, cand imi ajung ma duc sa le montez/codez si sa le pun lumina alba/red needles si inelele de M3.

 

Mi-am cumparat si spira de volan cu pilot automat (nu am momentan) cu tot cu plasticul de sub volan care trebuie schimbat.

O sa-mi comand zilele astea si microfon si antena de la bluetooth pentru ca este totul codat de @neo_andersson dar lipsesc astea.

 

To be continued...-

Edited by ckh
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cutia automata ce zice de cip?

 

E ok, nu am de ce sa am probleme pentru ca nu depaseste 500 nm cuplul.

 

F misto masina, dotata corespunzator, iar culoarea e f tare. Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!Sa imi trimiti si mie te rog un pm cand o sa vrei sa dai jantele.Bafta!

 

Se pot vinde oricand, da-mi un pm si discutam!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos! Ai parasit tu gasca E60 :))..poti face un clip cu sunetul motorului din interior cand accelerezi si exterior?Cam in cat timp faci suta? 6.5-7s?cu un Golf 5 resoftat la 170cp si 400 nm faceam undeva la 7.8-8.2 din 9.3 stock.Chiar sunt curios cat scoate un 210-215 cp cu 450 nm.
Link to comment
Share on other sites

Merg foarte multe masini de km buni cu aproape de 500 nm si nu au nimic (automate)

 

Valorile softului sunt de 219,6cp si 485,1mm (asa a scos un e91 cu acelasi soft, cu a mea o sa revin la masurare dupa ce ii schimb niste garnituri si ii fac revizia)

 

@WIN60 Nu am stat sa ma uit in cat timp face suta si oricum nu ii dau nici o data tare sub 40-50 km/h. Am sa fac niste filmulete dupa ce ii fac si evacuarea...

 

Am sa va tin la curent daca o sa am probleme la cutie sau daca se schimba ceva in comportamentul ei, momentan e totul ok (mi-am asumat acest risc oricum)

 

Oricum valorile date de producator cum ca ar rezista doar la 400 nm sunt date pe minus special sa fie totul safe, si de 535d e60 se spune ca nu rezista cutia decat la cuplul pe care il dezvolta stock si sunt masini care merg cu 700 nm de foarte mult timp fara probleme.

Edited by ckh
  • Like 9
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

La Pilot sau la TopGear, momentan inca nu m-am hotarat.

 

Nu inteleg de ce trebuie sa primesc minus pentru ca am spus ca cutiile rezista si peste ce spun producatorii, sunt exemple destule, fiecare cu masina lui nu cred ca ar trebuii sa va afecteze sau sa va intereseze ca am eu aproape de 500nm si inca imi rezista sau nu cutia pentru ca nu va afecteaza pe voi direct, nici macar indirect.

 

Cred ca m-a mancat in cur si trebuie sa ma scarpin acum ca mi-am jurat ca nu mai deschid nici un thread pe forumul asta dasta sunt o gramada care nu mai posteaza si nu mai au de gand sa posteze...treziti-va si nu mai traiti pe internet.

Vrei solutia ,intra doar cu telefonul cu tapatalk chiar daca versiunea folosita e jalnica, cel putin nu vezi minusurile ;) :) sunt curios cei trece pin cap celui care da minus in loc sa isi esprime dezaprobarea prin cuvinte si chiar sa argumenteze, inca o data felicitari pentru masina ,pentfu evacuare vrei sa faci varianta cu doua iesiri una stanga una dreapta ? Daca schimbi si difuzorul acela si pui modelul performance vopsit negru lucios =top ;)

Edited by Daniel86
  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

La Pilot sau la TopGear, momentan inca nu m-am hotarat.

 

Nu inteleg de ce trebuie sa primesc minus ...

 

Te-am adus la 0, acuma du-te la TopGear sa faci evacuarea...sunt baieti de milioane... :). Dupa ce vopsesc noul Monstrulet tot,la ei merg...

 

P.S. Nu pune la sufletul in ce se intampla pe forumuri...mai bine pune sufletul in masina si in ce faci zi de zi...restul e cancan...griji de tine.

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cristi eu pe la intalnirea de vineri seara aflu ca am primit minusuri ... folosesc exclusiv telefonul si asa n-am nicio bataie de cap, de fapt pot sa dea numai minusuri ... stii f.bine cata frustrare si invide exista, asa ca pune suflet pt lucruri mult mai importante.

Mie la Top Gear mi-au cerut 1600 lei sa elimine DPF si sa-mi puna un down pipe ... din site am vazut multe masini cu pretentii, presupun ca fac treaba buna.

Vezi ca Neo cunoaste pe acolo.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Vrei solutia ,intra doar cu telefonul cu tapatalk chiar daca versiunea folosita e jalnica, cel putin nu vezi minusurile ;) :) sunt curios cei trece pin cap celui care da minus in loc sa isi esprime dezaprobarea prin cuvinte si chiar sa argumenteze, inca o data felicitari pentru masina ,pentfu evacuare vrei sa faci varianta cu doua iesiri una stanga una dreapta ? Daca schimbi si difuzorul acela si pui modelul performance vopsit negru lucios =top ;)

 

Este deja comandat, diffuser performance cu loc pentru evacuare dubla 335d si bineinteles vopsit negru lucios + splittere pe fata tot negru lucios.

 

Te-am adus la 0, acuma du-te la TopGear sa faci evacuarea...sunt baieti de milioane... :). Dupa ce vopsesc noul Monstrulet tot,la ei merg...P.S. Nu pune la sufletul in ce se intampla pe forumuri...mai bine pune sufletul in masina si in ce faci zi de zi...restul e cancan...griji de tine.

 

Multumesc mult pentru ganduri si sfaturi, nu pun la suflet, daca ar fi sa se intample ceva ar fi sa ma motiveze mai mult, atata tot si da, cred ca la Top Gear ajung pana la urma.

 

Cristi eu pe la intalnirea de vineri seara aflu ca am primit minusuri ... folosesc exclusiv telefonul si asa n-am nicio bataie de cap, de fapt pot sa dea numai minusuri ... stii f.bine cata frustrare si invide exista, asa ca pune suflet pt lucruri mult mai importante.Mie la Top Gear mi-au cerut 1600 lei sa elimine DPF si sa-mi puna un down pipe ... din site am vazut multe masini cu pretentii, presupun ca fac treaba buna.Vezi ca Neo cunoaste pe acolo.

 

Da Lucian stiu, nu ma deranjeaza cu nimic sunt doar curios ce au in cap si cu ce ii ajuta, nu inteleg de ce nu se scoate functia cu minus si sa fie lasata doar functia de plus cum e mai peste tot...

 

O sa vorbesc si cu NEO sa vad ce cunoaste pe acolo :D

Edited by ckh
  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Foarte multa lume invidioasa! Nu stiu cum sa-ti explic sau sa ma exprim, poate si eu sunt invidios pe cei 219cp si 485 nm,dar asta nu inseamna sa te injur sau sa iti doresc raul sau altceva,altii crapa in ei si dau un minus acolo,eu iti dau + si ma bucur pentru ce ai facut si ce o sa faci cu masina,am avut si eu un golf 5 resoftat cu 30-35 cp care tragea mai tare ca un 525d de 177cp...imi e dor oarecum de puterea respectiva,dar am zis ca E60 il tin "limuzina",chiar daca i pun M-paket si etc,nu o sa-i dau mai multa putere pentru ca o sa ma forteze sa merg si in alt fel si nu vreau! :mellow:

Ai spus ca nu-i dai tare sub 40 km/h,la 485 nm pe caroseria aia cu 219 cp cred si eu ca exista riscul sa te duci intr-o parte cu ea,cand rezolvi cu evacuarea poate reusesti sa te duci pe un drum mai lat si ok pentru niste reprize de 0-100 km/h ,chiar mi-ai captat atentia cu acest soft.Acesta ar fi fost singurul lucru pentru care as fi luat E90 de 184 cp ,pentru ce potential are motorul.

 

Multi o sa creada ca ai 335d in caz ca se iau cu tine daca nu cumva ai "eticheta" pe spate care te da de gol :laugh: .

 

Iti urmaresc topicul,succes in continuare!

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.