Jump to content

OBTINERE COD FSC METODA REUSITA


Recommended Posts

Ai bagat ipurile bine la placa de retea ?

 

Incearca ftp sa intri si pe mozila , crome si internet explorer

Toate 3 . Am patit sa nu mearga ie si a mers mozila

 

Mersi de raspuns!

Initial am incercat in masina virtuala cu windows 7/32bits. Am dezactivat firewall, am pus ip-urile corect, am incercat cu chrome si ie.

 

Pe urma am zis ca poate nu merge prin masina virtuala si am intrat pe windows-ul laptopupului (10), la fel am pus ip-urile si am incercat pe ie si chrome si tot nu a mers. Am dat click dreapta pe Local Area Connection si am intrat la 'Status' sa vad daca primeste/trimite pachete si parea ca e conectat acolo.

 

Ulterior am zis totusi sa bag stick-ul in masina sa vad ce si cum.. si nu aparea niciun prompt pe navigatie cum am vazut pe net ca apare si te intreaba daca vrei sa faci update sau nu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

De la harta de 2008-2 pot sa trec direct la 2017-2?

 

am generat codul fsc pentru 2017 si-mi zice ca este gresit,poate sa fie din cauza ca am harta prea veche?

 

un link pentru fsc generator are cineva?Link-ul din prima postare nu mai este valabil.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

La e60 iti merge navigatia cu cd doar update de harti

Cred ca am sistemul NBT, desi la harti imi apare MOVE 2012 care e specific CIC. Am vazut ca pentru CIC sunt sistemele MOTION, MOVE si PREMIUM. Masina mea este fabricata in luna mai 2012 si are VIN F3237777. Ce trebuie sa fac pentru update ? Multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Salut colegi,

 

In cazul in care in torpedo nu este montat portul usb se foloseste cel din consola centrala pentru a obtine fisierul ce va fi incarcat in generator sau in acest caz ar trebui folosit un cablu adaptor si soft pentru interfata masinii?

 

Mulumesc !

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am folosit tool-ul postat de patrutalex dar am o dilema. Tipul hartii la F30 din luna mai 2012 este CIC sau NBT. Pe masina am MOVE 2012 original. Cand aleg tipul hartii in FSC generator, daca selectez Europe MOVE trece automat pe CIC si daca selectez EVO trece pe NBT.

 

Am reusit sa generez un cod FSC dupa ce am modificat fisierul 1.bin (am inlocuit VIN-ul)

post-79610-0-90071000-1497767352_thumb.png

Edited by marius.318d
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.