Jump to content

Primul meu "convertible"


cristie35

Recommended Posts

Foarte frumoasa si dotata! Sa te poarte multi km fara probleme! Legat de micile chestii, gandeste-te ca o masina sh intodeauna va avea ceva, mai mare, mai mic, in functie de masina si uzura. Micile chestii nu sunt niciodata un capat de lume.

De curiozitate, cum e motorizarea aia la cabrio (care stiu ca e mai greu)?

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult ! Cu privire la motorizare ce sa zic ? Ămi pare ușor submotorizata ,mai ales ca nu o ajuta nici cuplul.Asta e ,ma adaptez din mers.Nu le poți avea pe toate ...și motor puternic și cilindree mica ,taxe mici și consum infim.Mai trebuie fĂŁcute niște concesii :))
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Compromis bun e N47 la care trantesti o distributie si esti safe . In rest asta e ca sa spui ca ai coupe ;))) bine ca e manuala macar , nu ai comfort dar ai consum mai mic . Daca ii dai jos jantele alea e chiar fara farmec . Njoy
  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Multumesc.

 

Masina a primit un kit aerodinamic ,adica barile fata / spate si praguri .I-am mai montat si niste folii 3m speciale pe faruri.

Ce nu-mi place, e faptul ca tips-ul de la toba stock a ramas cam iesita in afara noii bari

Caut in continuare triplele de E 93 LCI si niste arcuri fata cu un drop ceva mai mare .

  • Like 6
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Arcuri eibach pro kit fata/spate (la cat costa nici nu se merita sa cauti altceva sau sa pui doar pe fata sau ceva) si fa tips ca la 330i si stopuri de lci pe care deja le ai pe lista si masina e "gata" :))

 

Arata foarte bine!

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Arcuri eibach pro kit fata/spate (la cat costa nici nu se merita sa cauti altceva sau sa pui doar pe fata sau ceva) si fa tips ca la 330i si stopuri de lci pe care deja le ai pe lista si masina e "gata" :))

 

Arata foarte bine!

 

 

+1+1+1+1+1+1+1+1

 

 

arata super E93'ul :thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Multumesc tuturor pentru aprecieri !

 

 

Am nevoie de o recomandare pentru lumina alba in inelele din faruri.Ce sa cumpar ca sa fie intr-adevar ok ?

Si inca ceva: daca stiti ceva de un kit de arcuri sport,dati-mi si mie PM .De unde sa cumpar ?

 

 

Ontopic: Am fost la reprezentanta din Timisoara pentru o citire de cheie,ocazie cu care m-au informat despre un recall la n43 pentru resoftarea unui modul de vacuum.Nu stiu exact ce inseamna."N43 retrofitting the on-board disgnosis for the brake vacuum"

M-am prezentat acolo conform programarii ,am semnat o hartie ca in caz ca se "duce" ceva imi asum raspunderea .Mi-au resoftat toata masina ,a durat undeva usor peste 4 ore.Nu se simte absolut nimic nicio schimbare,insa marele castig a fost ca (la rugamintea mea) mi-au schimbat comanda vocala din Flamanda lol in Engleza .Am fost norocos ca nu s-a ars niciun modul de pe masina si acum am comenzi vocale in engleza

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

La cataxxl gasesti la cel mai mic pret arcurile Eibach

 

Jantele ce model sunt mai exact? Banuiesc ca sunt replici dar arata foarte bine. Cat au costat si de unde?!

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

La cataxxl gasesti la cel mai mic pret arcurile Eibach

 

Jantele ce model sunt mai exact? Banuiesc ca sunt replici dar arata foarte bine. Cat au costat si de unde?!

Style 343, sunt replici, le-am avut eu la vanzare...

Foarte misto masina, sa o "calaresti" fara incidente.

Edited by DohoDragos
Link to comment
Share on other sites

La cataxxl gasesti la cel mai mic pret arcurile Eibach

 

Jantele ce model sunt mai exact? Banuiesc ca sunt replici dar arata foarte bine. Cat au costat si de unde?!

Style 343 replica 8.5 cu 9.5 și distantiere de 20 mm pe spate

Cataxxl mi.a rĂŁspuns ca nu.mi poate oferi nimic nici pt mașina asta nici pt e92 lci xdrive pe care l.am avut ĂŽnainte!

** Mi.am comandat arcuri Eibach Sportline fĂŁrĂŁ sa vad cum arata pe vreo mașinĂŁ. La nimereala.DacĂŁ. mi place cum arata și se simte, le țin DacĂŁ nu , le vând mai departe

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.