Jump to content

2016 BMW 750Li


Recommended Posts

:goodjob: S-o stapanesti sanatos nea Ioane. Vad ca nu ne dezamagesti ...poze in stilul tau caracteristic :cool: Prezentarea frumoasa merita insa niste poze mai bune. Sunt convins ca in curand o sa ne delectezi cu unele. Pt. cei care sunt nedumeriti de stilul lui nea Ion va rog cautati topicul cu masina lui anterioara cea cu care face comparatia ..e un deliciu Topicul si masina ;) Succes!
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie, sa te bucuri de ea, ti-am urmarit cu interes si celalalt topic. Cu Tesla cum te intelegi? :D

 

ps: m-am uitat din nou pe fostul topic, m-am amuzat copios :)

Edited by chitsro
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie, sa te bucuri de ea, ti-am urmarit cu interes si celalalt topic. Cu Tesla cum te intelegi? :D

 

ps: m-am uitat din nou pe fostul topic, m-am amuzat copios :)

 

Mersi!

 

E ciudat, dar a inceput sa imi placa Tesla mai mult decat la inceput. Acceleratia si cuplul instant m-au convins ca exista un viitor real in privinta masinilor electrice. De curand am folosit si auto pilot, e misto idea sa stai degeaba in masina si doar sa "supraveghezi". Insa am descoperit ca eu ajung sa fiu mult mai concentrat cand e pe autopilot decat cand o conduc eu. asa ca am trecut din nou pe manual mode :-)

Alta chestie interesanta este ca la ratele la ratele de energie platite de mine ma costa vreo $3 sa umplu "rezervorul" - care ajunge vreo 350-400 km

Insa raman la parerea ca NU e masina de 100,000 - nu are nici nivelul de lux, nici "fit and finish" pe care il gasesti intr-un BMW, MB sau Audi

 

 

Hey asta e forum BMW si eu scriu despre Tesla??? Ne ducem dracu' :rolleyes:

 

.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

As fi curios in cat timp/km isi scoate banii o masina electrica, Sunt utilizatori care au ajuns si la 230 k km. Si eu sunt de parere ca este masina viitorului, mententanta aproape 0, fara emisii, 0-100 in 3.2 secunde. Legat de pret, stiu ca in 2017 vor scoate Model 3 la 35k $.

 

ps: eu am vazut pe youtube care cica dormea in trafic bara la bara pe autostrada, pilotu ala automat trebuie sa fie tare destetp.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mersi!

 

E ciudat, dar a inceput sa imi placa Tesla mai mult decat la inceput. Acceleratia si cuplul instant m-au convins ca exista un viitor real in privinta masinilor electrice. De curand am folosit si auto pilot, e misto idea sa stai degeaba in masina si doar sa "supraveghezi". Insa am descoperit ca eu ajung sa fiu mult mai concentrat cand e pe autopilot decat cand o conduc eu. asa ca am trecut din nou pe manual mode :-)

Alta chestie interesanta este ca la ratele la ratele de energie platite de mine ma costa vreo $3 sa umplu "rezervorul" - care ajunge vreo 350-400 km

Insa raman la parerea ca NU e masina de 100,000 - nu are nici nivelul de lux, nici "fit and finish" pe care il gasesti intr-un BMW, MB sau Audi

 

 

Hey asta e forum BMW si eu scriu despre Tesla??? Ne ducem dracu' :rolleyes:

 

.

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

 

Legat de Tesla, acceleratia este marketing, nu dureaza mult, daca faci de 10 ori 0-100km/h, vei avea 10 rezultate diferite, din ce in ce mai slabe, asta cu bateria plina. De la 100 la 200km/h, acceleratia nu mai este atat de fabuloasa, ci mult mai slaba, chiar si cu bateriile full, in rest este ac poveste, faci de 10 ori 100-200km/h, tot 10 rezultate diferite. Inca o mare problema a Teslei este greutatea, este mai grea decat un X5. Oricum trebuie sa recunoastem, este un mare pas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.