Jump to content

Vand BMW 520i,E34


gowriel1982

Recommended Posts

Salutare tuturor! M-am decis sa vand BMW-ul de-abia cumparat pe 22 mai dupa ce am "dat din greseala" azi-dimineata peste un BMW 740i ce mi-a furat inima...

 

Cu riscul de a pierde bani,m-am decis sa vand masina si poate fac rost de inca ceva bani sa cumpar frumusetea de 740i; deocamdata pot doar sa sper!

Restul sunt detalii!

DECI: Vand BMW 520i, E34 , an 1990, motor SOHC 2.0litri, 95 kw/129 cai, inscris pe Bulgaria,asigurare platita pe 25 mai 2016 valabila pana pe 24 mai 2017, ITP valabil 2 ani facut odata cu asigurarea, ulei motor+filtru ulei+filtru aer schimbate imediat ce am luat masina,distributia ok,aproape noua(are maxim cateva mii de km),ulei cutie viteze schimbat, ulei diferential schimbat cand era oricum ridicata pentru schimbul de ulei la cutia de viteze. Are cauciucuri noi GOODYEAR, DOT 1416 ,clasa "A" pe ploaie,deci vechi de cateva luni si vreo 300 km rulaj,unghi de fuga facut recent odata ce am schimbat cauciucurile,bratele ,bieletele si inca vreo cateva "chestii" (nu ma pricep prea mult) la directie schimbate noi odata cu uleiurile,placute frana noi, bujii champion RN9YC noi,folie omologata RAR, si inca o piesa schimbata intre cutia de viteze si cardan,dintr-un cauciuc dur, pentru ca mi-a fost atrasa atentia cand faceam unghiul de fuga ca este uzata si crapata putin! In rest,postez poze facute astazi cu masina interior/exterior si mai multe,va invit sa o vedeti pe viu!

Pretul este 1500 euro negociabil,dar oricum nu cu mult! Masina este in stare tehnica chiar buna si cu toate actele in regula/la zi!

Va multumesc si va doresc o zi buna!

:good:

p.s.: pentru poze la interior intrati pe link-urile de mai jos,deoarece forumul da eroare si nu pot sa le uploadez altfel!

http://img.plici.ro/image/ja3

 

http://img.plici.ro/image/jai

http://img.plici.ro/image/jaj

post-78170-0-02329400-1465728299_thumb.jpg

post-78170-0-97265700-1465728309_thumb.jpg

post-78170-0-56830300-1465728317_thumb.jpg

Edited by gowriel1982
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

nimeni interesat? mai negociem daca trebuie :hyper: oricum,masina e folosita zilnic,nu am alta si km se aduna! ma gandeam si la o instalatie secventiala GPL dar deja cred ca o pun degeaba,avand in vedere "cererea" de E34 :pinch:
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pune un VIN si locatia de unde esti, poate ai mai multe sanse asa.

sunt din Ramnicu-Sarat iar VIN-ul masinii este: WBAHB11000GB33141

Uitasem sa-mi mai completez profilul...

 

Ce anume poti sa verifici daca ai VIN-ul unei masini?

Ca l-am "notat rapid" si eu pe al 740i-ului pe care am pus ochii :w00t: dar in afara de verificat daca are asigurare valabila pe site-ul asta,chiar n-am habar ce poti sa faci sau sa afli cu VIN-ul unei masini...

http://eisoukr.guaranteefund.org/searchpolicy?l=en

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ce anume poti sa verifici daca ai VIN-ul unei masini?

 

Toate dotarile cu care a iesit din fabrica (gratis) si istoricul in reteaua BMW.

 

 

VIN long WBAHB11000GB33141

 

Type code HB11

 

Type 520I (EUR)

 

Dev. series E34 ()

 

Line 5

 

Body type LIM

 

Steering LL

 

Door count 4

 

Engine M20

 

Cubical capacity 2.00

 

Power 95

 

Transmision HECK

 

Gearbox MECH

 

Colour STERLINGSILBER METALLIC (244)

 

Upholstery ANTHRAZIT STOFF (0269)

 

Prod. date 1990-05-23

 

 

 

 

Order options

No. Description

226 SPORTS SUSPENSION SETTINGS

 

288 LT/ALY WHEELS

 

314 HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES

 

400 SLIDING SUNROOF MANUAL

 

423 FLOOR MATS, VELOUR

 

428 WARNING TRIANGLE

 

465 THROUGH-LOAD SYSTEM

 

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

510 HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM

 

653 BMW BAVARIA C REVERSE II

 

708 M-SPORT LEATHER STEERING WHEEL II

 

801 GERMANY VERSION

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

foarte tare cu VIN-ul asta! pai atunci masina ce vreau eu s-o cumpar este fabricata in 1995.04.11 conform VIN-ului ce l-am notat cand am fost sa vad masina...

adica m-a mintit tipul sau masina asta a fost produsa ceva mai incoace,prin 2000 cum zicea el?!

 

Vehicle information

 

VIN long WBAGF61070DG41816

 

Type code GF61

 

Type 740I (EUR)

 

Dev. series E38 ()

 

Line 7

 

Body type LIM

 

Steering LL

 

Door count 4

 

Engine M60/2

 

Cubical capacity 4.00

 

Power 210

 

Transmision HECK

 

Gearbox AUT

 

Colour COSMOSSCHWARZ METALLIC (303)

 

Upholstery SOFTLEDER/SCHWARZ (N9SW)

 

Prod. date 1995-04-11

 

 

 

 

Order options

No. Description

214 AUTOMATIC STABILITY CONTROL+TRACTION

 

220 SELF-LEVELING SUSPENSION

 

223 DYNAMIC DAMPER CONTROL

 

296 LT/ALY WHEELS/CLASSIC

 

302 ALARM SYSTEM

 

352 DOUBLE GLAZING

 

401 SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC

 

416 SUNBLINDS

 

423 FLOOR MATS, VELOUR

 

428 WARNING TRIANGLE

 

430 INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE

 

456 COMFORT SEATS, ELECTRIC. ADJUSTABLE

 

464 SKIBAG

 

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

496 SEAT HEATING FOR REAR SEATS

 

500 HEADLIGHT WASHER SYS/INTENSIVE CLEANING

 

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

 

522 XENON LIGHT

 

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

 

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

 

629 CAR TELEPHONE (GSM) W CARD READER FRONT

 

672 CD CHANGER BMW FOR 6 CDS

 

677 HIFI SYSTEM PROFESSIONAL

 

683 TELEPHONE AERIAL FOR GSM-TELEPHONE

 

801 GERMANY VERSION

 

806 3RD STOP LIGHT

 

915 NO OUTER SKIN PROTECTION

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Topic momentan nevalabil! m-am indragostit de masina asta si mai mult dupa un drum pana la Vama Veche sa ma balacesc si eu in marea neagra+multe alte "nebunii" ce pot fi facute prin zona aia dar nu trebuie spuse aici! :rolleyes:

A mers perfect tot drumul dus-intors,consum cam 8 litri la suta de km (n-a terminat cei 61.24 litri de benzina bagati in ramnicu-sarat dupa dus-intors),comportament bun pe sosea,frane super ca i-am schimbat si placutele de frana,manevrabilitate super,etc...

Vreo doua poze la fata locului la rulota!

post-78170-0-19931700-1468263281_thumb.jpg

post-78170-0-28549700-1468263308_thumb.jpg

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

up ca-i de vanzare inca! :popcorn: politia rutiera romana m-a epuizat psihic: oprit zilnic,cautat cine mai e in masina, ce am in portbagaj, iar cireasa de pe tort a fost la focsani cand un agent de la rutiera m-a dat jos din masina si m-a pus sa scot ce am prin buzunare ,dupa ce m-a tinut cam jumate de ora,verificat tot ce e in masina, acte, etc...

m-am saturat de masini cu numere de inmatriculare de Bulgaria! cine are nervi de asa ceva,veniti de luati masina pe platforma ca i-a expirat asigurarea si itp-ul. mi-a ajuns! 500 euro si e masina voastra! o zi buna!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nu o inscriu in romania pt ca nu am incredere in statul roman! de cand s-a "inventat" si impus taxa auto ,s-au razgandit de cam multe ori. iar sa am pe numele meu masina euro 1 veche de 30 ani nu ma simt bine! iar sa obtin atestat de vehicul istoric ar cam trebui sa astept pana in 2026 dupa cum sunt legile acum(se considera ultimul an in care a fost produs acel model de masina,adica 1996 pt E34).sincer nu mai am nervi/rabdare pt.asa ceva! cand te saturi de ceva te cam saturi.si imi pare rau sa o spun ca masina e deosebita,acum recunosc si eu; cand pierzi ceva apreciezi mai mult ce ai avut. nu realizezi ce ai la momentul respectiv,si cam duc dorul sa o mai conduc. dar nu mai am nici un chef de problemele inevitabile cum dai de control rutier sau felul cum te trateaza restul participantilor in trafic! in bucuresti m-au claxonat incontinuu de am zis ca e vreo problema cu masina,semnalizari, pana,stopuri ce nu functioneaza,orice... dar de unde,s-ar parea ca bucurestenilor le pute rau nr de inmatriculare de bulgaria. altceva nu stiu ce sa-ti zic. de inscris in romania s-o inscrie cine o vrea pe numele cui o vrea! eu am terminat.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.