Jump to content

Vand BMW E46 320D Facelift M Tech II


Kenbobo

Recommended Posts

Nu cred ca ai da nici tu banii astia pe masina asta. Nu vad cine ar fi asa absurd sa dea 8300 euro pe un e46, cand de banii astia poti sa te duci sa iti iei un 320d e90 din 2007-2008 din Germania. Sau de 5000-5500 gasesti e46 cu mai putini km, motor original, vopsea originala etc.

Nu ii pasa nimanui ca ai revopsit masina, ca ai dat bani pe alt motor, ca ai cheltuit sute/mii de euro pe niste roti etc. La fel de bine pot si eu sa imi cumpar un e46, sa ii schimb motorul de 5 ori, sa o revopsesc de 3 ori, sa imi cumpar roti de 5000 euro, sa ii schimb navigatia de 10 ori si apoi sa ma astept ca cine imi cumpara masina sa imi dea 20 000k euro pentru ca atat am pierdut eu. Este deplasat sa te astepti sa iti achite un viitor client cheltuielile tale din ultimii 4 ani.

Masina merita sa zicem 6500 euro daca:

-avea motorul original si actele ok (viitorul client o sa aiba probleme cu inmatricularea deoarece tu nu ai omologat motorul actual)

-era coupe

-era 2004-2005

-nu avea soft

-avea vopseaua originala

-avea mai putini km

-avea mai multe piese originale, la care sa nu se fi umblat. Faptul ca a avut demontate: barele fata/spate (si nu doar o data),fetele de usi, motorul etc. dupa parerea mea numai de bine nu poate fi. Toata masina a fost facuta bucati si apoi montata la loc, iar asta poate ridica mari probleme. Nimeni nu o mai pune la loc cum a fost ea in fabrica.

 

 

Roade invidia, nu ai ce sa-i faci :)

  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt singurul care i-a explicat de ce nu poate da un e46 cu 8300 euro. Si uite ca lunile trec si pretul a ajuns fix unde am zis eu, la 5000-5500 euro, iar clienti tot nu sunt. Un e46 bun nu merita vandut in Ro, pentru ca oamenii nu vor masini ingrijite, vor rupturi ieftine. Recunosc ca masina e intretinuta si are o valoare destul de mare, dar asta nu inseamna ca isi poate scoate banii pe ea. E trist ca in Romania nu se pot vinde masinile bune la un pret corect. Edited by All
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt singurul care i-a explicat de ce nu poate da un e46 cu 8300 euro. Si uite ca lunile trec si pretul a ajuns fix unde am zis eu, la 5000-5500 euro, iar clienti tot nu sunt. Un e46 bun nu merita vandut in Ro, pentru ca oamenii nu vor masini ingrijite, vor rupturi ieftine. Recunosc ca masina e intretinuta si are o valoare destul de mare, dar asta nu inseamna ca isi poate scoate banii pe ea. E trist ca in Romania nu se pot vinde masinile bune la un pret corect.

 

Las-o jos, ca macane. Mai devreme inventai zece motive pentru care masina nu merita banii. Omul nu incearca sa-si scoata investitiile, ci vrea sa se opreasca din bagat bani in masina. E asa greu de priceput?

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Bravo te-ai gandit bine, numai asa reuseai sa iti scoti cei 8000 aproape:D...da-le separat si dupa da masina cu ce are ca oricum este peste valoarea pietei chiar si fara retrofiturile care le-ai facut.Numai ca na...mai mult de munca sa dai jos sa le vinzi separat ,etc. Mai stiu pe cineva de pe alt forum care cerea mult pe un G5(fata de ce era pe piata), dar foarte multi bani bagati in retrofituri si ingrijit exemplar!...aproape si-a scos exact cum a vrut, dar le-a vandut separat, pachet interior-exterior, mai multe.

 

Bafta iti urez succes in vanzarea masinii!

Edited by WIN60
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Multumesc. Asta ramane singura varianta, pt ca putini apreciaza, pe urma o sa caute sa puna anumite optiuni.

 

 

Daca e cineva interesat, pot da si separat jantele: 2000 lei, anvelopele 2000 lei 225/40/ZR18, 255/35/ZR18 DOT 0916. :D

 

Subwoofer cu incinta dedicata pt E46: 800 lei (costa 1700 lei nou :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.