Jump to content

Vand E90 NFL 320D 2005 Automat


DOT

Recommended Posts

Masina are 250 000km, schimbat discuri + placute acum 8000km, anulat filtru, turbina schimbata, releu + bujii, schimbat fulie motor + curele, schimbat kitul de accesorii

 

Pretul este de 8500E, negociabil sau schimb cu toyota rav 4 sau un E46 in toate mintile + diferenta.

 

Tel: 0740.374.811

 

- Faruri Xenon

- Cutie automata (schimba ireprosabil)

- Scaune sport M incalzite (2 reglaje lombar electrice, reglaj lateral electric)

+ Volan sport M

+ Navigatie mare profesionala Europa+RO

+ Sistem audio profesional HARMAN KARDON (ProLogic 7)

- Auxiliar Sound

- Dublu Climatronic

- Lumini ambientale

- Torpedou cu racire

- Vopsea originala

- Senzori lumini / ploaie / presiune

- Oglinzi electrice

- Cotiera reglabila

- 3 chei

- ETC restul se poate vedea cu un decode la VIN: WBAVC31020PS38210

 

 

IMG_5539.jpg

 

IMG_5540.jpg

 

IMG_5541.jpg

 

IMG_5542.jpg

 

IMG_5543.jpg

 

IMG_5544.jpg

 

IMG_5545.jpg

 

IMG_5546.jpg

 

IMG_5547.jpg

 

Mai multe poze: http://postimg.org/gallery/3f6dkpi48/

Link to comment
Share on other sites

din cate se poate vedea din poze,harman kardon si volanul m lipsesc

 

Intra pe galerie pentru mai multe poze, nu am reusit sa le atasez pe toate.

L7 si volanul sport nu vin din fabrica, le-am pus eu, de aceea nici nu vezi pe portiere sigla de la HK, trimul l-am cumparat fara sigle.

Am montat toate cele 4tweetere + 7medii + 2bass difuzoare si statia

Link to comment
Share on other sites

Lupele sunt puse de tine? Sau ai schimbat farurile cu totul?

Ai si capacele pt spalatoare vad, ai instalatia completa de spalatoare faruri?

Trimul consolei centrale este diferit, il mai ai pe cel vechi?

 

LE: vad ca din fabrica a avut xenon deci si spalatoare, dar ceva arata ciudat la faruri...

esti sg proprietar in RO? De cand?

 

Mersi

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

Farurile au fost schimbate cu totul, dar da, instalatia xenon este din fabrica nu retrofit.

Trimul consolei centrale il am si pe cel original, dar am schimbat controlerul nu se potrivea trimul si a trebuit sa comand altul.

Navigatia initiala era mica (o am inca si pe aceea daca se doreste) a fost schimbata cu totul trim + controler, trim + unitate, display

Nu sunt singurul proprietar RO, masina e la mine de 2 ani. Luata la 215 000km

Edited by DOT
Link to comment
Share on other sites

Cat a stat la mine nu am avut nici un incident, nu am vopsit nici un element. Cand am luat-o am fost atent la acest detaliu si nu am observat nimic vopsit la ea.

Pot face poze in detaliu la orice element, la orice coltisor.

 

Daca tot ai intrebat, spune ce te face sa crezi ca nu e vopseaua originala ?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pai numai bisnitarii o dau cu 'asa am luat-o'.

Faruri,jante,capota fara urme evidente de pietre,bare la aliniament ciudat etc.Eu prin vopsea originala inteleg 0 piese revopsite.Bafta!

Edited by akon
  • Like 2
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt bisnitar si nici nu ma ocup cu biznis-uri de astea, este masina personala si in curand ma mut intr-o zona unde asfaltul este ca ... in romania, imi e mila sa o bag zilnic pe acolo si sa tot bag bani in ea. Vreau o masina mai ieftina/rezistenta, in fine motivele nu intereseaza pe nimeni.

Pe capota sunt clar urme de petricele, nici nu am zis ca vopseaua arata perfect, da click pe poza frontal si ai sa vezi.

 

Cum eu nu ma ascund cu nimic, te rog Akon, spune aici sa ramana scris pentru toti, ce "aliniament ciudat, fara urme de pietre" observi tu, altfel te rog nu mai arunca cu pamant aiurea.

 

Multumesc.

Edited by DOT
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu intru in polemica tine,se vede clar la bara spate ca e iesita in afara si altele.E ok,e o masina de 11 ani dar nu merita astfel de afirmatii.

Farurile de ce sunt schimbate?Dar filtrul particule?credeam ca duce mult si bine:)

  • Like 1
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de polemica, dar cand vii cu niste observatii e bine sa expui si argumentele.

 

1. Farurile de ce sunt schimbate ? R. Nu stiu, daca iti raspund cu "asa am luat-o" se pune ? in ziua de azi nici nu mai poate fi sincer omu ca e luat de bisnitar.

2. Filtru de particule e anulat. De ce, dupa ce am schimbat turbina mi s-a sugerat ca ar fi bine sa anulez si filtrul. Cand l-am dat jos, mi s-a spus ca primele 2 nivele/straturi/camere.. etc erau deja infundate.

 

"credeam ca duce mult si bine" o ironie pe care nu o inteleg ...

"E ok,e o masina de 11 ani dar nu merita astfel de afirmatii" ce astfel de afirmatii.

 

Am putea sa ne mutam pe privat, dar chiar nu vreau ca observatiile tale sa ramana in aer.

De bara spate, sincer nu stiu de ce zici ca este iesita in afara, spune-mi tu unde si la ce trebuie sa fac poze sa lamurim aspectul "schimbata sau nu"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Unde e bara iesita in afara? Si ce il certi atat, ca o dai in penibil? La ce rezolutie ar trebuii sa se faca pozele mai nou ca sa iasa urmele evidente de pietre. Chiar si asa se poate observa o zgarietura pe bara in partea stanga, sub far. Stai linistit, DOT, nu pune la suflet. Unii pun intrebari(ex: raul_bog) pentru ca sunt interesati sa achizitioneze un E90, iar altii pur si simplu sunt experti in vanzari masini de cand se chinuie sa o vanda pe a lor. Felicitari ca esti transparent si bafta la vanzare. Apropo, crezi ca un E46 tine mai bine la drumuri grele? :) Edited by DorinB.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Akoane esti invidios pe masina lui DOT? Iti place si te oftici ca nu poti s-o cumperi? Sau arata mai bine ca masina ta care chiar ai luat-o de la samsar si ti-a dat teapa?

 

 

Loganistule!!

Nu ma poti face decat sa zambesc :goodjob:

Eu nu am avut niciodata masina din grupul reno in schimb tu te cam cari cu symbolu' aka Logan :thumbsup:

Edited by akon
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.