Jump to content

Vand BMW E34 putin mai special


Vlad_E30_E46

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Masina arata superb,cu toate ca ar fi aratat mai bine neagra,dar sunt curios cum functioneaza treaba asta cu motor mai mare ca cmc decat ce a avut masina,dar in acte e de 1990/1991 cmc? daca timbrul de mediu a fost platit,atunci s-au platit vreo 800 euro ,deci viitorul proprietar poate sa inscrie masina pe numele lui dar la RAR nu mai trebuie sa mearga? daca va merge cu masina ce vor spune cei de acolo cand vor vedea un motor fara serie?! intreb deoarece sunt interesat sa-mi inscriu si eu bmw-ul E34/520i si inevitabil m-am lovit de reguli si legi ce trebuie respectate! Tu cum ai facut toate actele? multumesc.
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Functioneaza bine toata treaba....

in pus, mai nou, masina se inscrie fara Autenticitate de la RAR....orice masina din tara, nu doar asta....transcrierea se face cu procedura normala dar ffara RAR. Scriu asta ca o informatie...oricum masina i ok din toate punctele de vedere.

p.s.: negre s multe.... ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masina arata superb,cu toate ca ar fi aratat mai bine neagra,dar sunt curios cum functioneaza treaba asta cu motor mai mare ca cmc decat ce a avut masina,dar in acte e de 1990/1991 cmc? daca timbrul de mediu a fost platit,atunci s-au platit vreo 800 euro ,deci viitorul proprietar poate sa inscrie masina pe numele lui dar la RAR nu mai trebuie sa mearga? daca va merge cu masina ce vor spune cei de acolo cand vor vedea un motor fara serie?! intreb deoarece sunt interesat sa-mi inscriu si eu bmw-ul E34/520i si inevitabil m-am lovit de reguli si legi ce trebuie respectate! Tu cum ai facut toate actele? multumesc.

 

ca sa treci masina din anunt pe numele tau o poti face fara sa mergi la RAR. taxa este platita.

pe de alta parte la orice ITP sau control RAR in trafic poti avea probleme din cauza motorului care este schimbat. este un risc asumat, ca fapt divers dupa ce treci masina pe numele tau, sau chiar inainte, poti merge sa omologhezi noul motor. cu niste costuri destul de mari (vreo 30-40 mil la RAR) si apoi un impozit de vreo 50 milioane pe an.

asadar poti opta ptr oricare din variante, ori mergi 100% legal si iti asumi acele costuri ori mergi cu acel risc care din pct meu de vedere este minim (sa fii oprit in trafic de echipaj RAR), la itp e clar ca o rezolvi..

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Functioneaza bine toata treaba....

in pus, mai nou, masina se inscrie fara Autenticitate de la RAR....orice masina din tara, nu doar asta....transcrierea se face cu procedura normala dar ffara RAR. Scriu asta ca o informatie...oricum masina i ok din toate punctele de vedere.

p.s.: negre s multe.... ;)

 

Masina e superba nu doar "ok"! doar ca mie mi-ar place un E34 negru! Si cum de-abia astept sa vina parlamentarii aia nemernici din vacanta pe 1 septembrie sa stabileasca CUM NE JEFUIESC in continuare sub scuza "poluam mediul"=PLATIM,m-am gandit si eu cum sa imi fac masina mai mult "A MEA" si pe numele meu,ca asa,numerele de BG mi se par seci,stupide si urate... nu mai spun de aspectul exterior ce musai trebuie schimbat! N-o s-o "comit" in asa hal cum ai facut-o tu,de zici ca a iesit ieri masina din fabrica dar tot nu ma las pana n-o fac mai frumoasa un pic!

Sunt curios daca va exista cineva sa dea 6800 euro pe o masina atat de veche dar in stare impecabila!

bafta!

Edited by gowriel1982
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

este superba, daca o vedeam inainte s-o iau pe a mea, poate faceam un extra-efort s-o cumpar. i-ar sta bine cu shadowline si cu faruri 'fumurii' OE dar de gustibus non disputadum.

 

E cam ce visez eu sa fac, S38 + cutie + grup + frane transplant pe a mea (525i).

 

Merita banii, e un M5 'adaptat' impozitarii ridicole din tara lu' peste-prajit.

 

Daca binevoiesti sa-mi spui pe PM cam cat te-a costat transplantul cat si mecanicul folosit (daca esti din bucuresti)... Caut de mult un mecanic care sa cunoasca E34 ft bine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

este superba, daca o vedeam inainte s-o iau pe a mea, poate faceam un extra-efort s-o cumpar. i-ar sta bine cu shadowline si cu faruri 'fumurii' OE dar de gustibus non disputadum.

 

E cam ce visez eu sa fac, S38 + cutie + grup + frane transplant pe a mea (525i).

 

Merita banii, e un M5 'adaptat' impozitarii ridicole din tara lu' peste-prajit.

 

Daca binevoiesti sa-mi spui pe PM cam cat te-a costat transplantul cat si mecanicul folosit (daca esti din bucuresti)... Caut de mult un mecanic care sa cunoasca E34 ft bine.

 

daca vrei sa "scapi" de actualul motor de 2.5l sa-mi spui mie intai :D 192 cai in loc de 129 cai putere SIGUR e mai "palpitant" la orice ora! B)

 

cu toate ca nici un M54B30 nu-i "rau" :rolleyes: sau S54B32 :sorcerer:

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

este superba, daca o vedeam inainte s-o iau pe a mea, poate faceam un extra-efort s-o cumpar. i-ar sta bine cu shadowline si cu faruri 'fumurii' OE dar de gustibus non disputadum.

 

E cam ce visez eu sa fac, S38 + cutie + grup + frane transplant pe a mea (525i).

 

Merita banii, e un M5 'adaptat' impozitarii ridicole din tara lu' peste-prajit.

 

Daca binevoiesti sa-mi spui pe PM cam cat te-a costat transplantul cat si mecanicul folosit (daca esti din bucuresti)... Caut de mult un mecanic care sa cunoasca E34 ft bine.

 

ai mare dreptate cu M5 adptat Romanicai...exact asta e:)

Edited by Vlad_E30_E46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.