BMWClub: Păreri 320d cod motor M47TU2D20 - BMWClub

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Păreri 320d cod motor M47TU2D20 Bmw pareri 320d problem cod motor M47tu2d20 uk for sale Rate Topic: -----

#21 User is offline   Tdm 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 17 August 2016 - 12:36

Am cumpărat acum doua zile același model dar mai nou și cu mai puține mile.
Este vorba de 320d, an 2007, 105.000 mile. Ultimul preț a fost 3500, mașina are o singura julitura pe stânga față de la actualul proprietar în rest este cum nici nu ma așteptam. Motorul este m47 ci nu n47 deci ma bucur, totul este ok pana acum, am fost la mecanic și trebuie sa schimb filtrele și uleiul, pe lângă asta o sa schimb alternatorul deoarece are un zgomot ciudat dar nu foarte deranjant. M-au sfătuit sa-i anulez catalizatorul ca sa mai crească puțin CP dar ma mai gândesc la asta.
Este primul meu BMW, sunt tare bucuros și îmi vine sa ies cu ea din orice motiv, ba chiar îmi caut eu ceva de făcut numai sa plec la drum :)).
0

#22 User is offline   Mircea-Si 

• Pasionat
  • Interests:BMW

Posted 17 August 2016 - 13:30

Bv, sa o stapanesti sanatos.
0

#23 User is online   six in line 

• Senior
  • Interests:Fast cars, hot women, exotic destinations and M O N E Y

Posted 17 August 2016 - 13:58

Salut, in primul rand felicitari pentru achizitie, sa te poarte multi km fara probleme. Motorul M47 de 163 de cai este extraordinar dpdv al puterii, consumului, intretinerii....cu alte cuvinte, ai cumparat o masina extraordinara. Recunosc ca parerea mea nu e obiectiva pentru ca am avut 3 E90-uri, din care unul de 163 de cai. Nu anula catalizatorul pentru mai multi cai, masina merge si trage bine si asa. Bucura-te de ea si sa ii faci reviziile la timp si nu vei avea probleme cu ea daca o intretii cum trebuie. Revizii mari la 15 000 de km si sa nu te zgarcesti sa o repari cum trebuie cand ai nevoie. Daca incepi cu improvizatii o distrugi incet, dar sigur. Drumuri bune sa ai si sa te bucuri de ea.
0

#24 User is offline   Daniel86 

• Membru

Posted 17 August 2016 - 18:59

Felicitări ;) :)
0

#25 User is offline   Tdm 

• Nou venit
  • Pip

Posted 19 August 2016 - 21:30

Multumesc frumos tuturor. Este super, imi place tare mult si ma uimeste faptul ca schimbirile sunt foarte ieftine, nu ma asteptam.
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro