Jump to content

BMW F30 325d M-Packet


Stefan118

Recommended Posts

De acord cu Cavaliere, pe acest forum e plin de "experti" ce au avut doar o pisicuta cu motor de 1.600cc si care le stiu pe toate despre orice model, motor, optiuni si mai ales preturi. Evident ca un motor de 3L consuma chiar mai putin decat unul de 2L iar N47 este un cazan de motor si tu ai cumparat un jaf. Daca mentionezi pretul platit pe masina vor sari minim 30 care sa-ti zica ca ai dat prea mult sau ca la banii aia cumparai M5 E60 sau 7-ar de 2010 full full. Nu baga in seama tot ce zic "expertii" nostri, nici macar unul nu e inginer mecanic auto care sa fii lucrat la fabrica BMW si sa stie despre ce e vorba. Bucura-te de masina ta si fa-i reviziile la timp si te tine mult si bine. (acum incep minusurile la acesta postare de la expertii evaluatori necertificati de BMW :)))) )

In orice caz voi schmba ceva la masina in momentul in care cere acest lucru dupa verificari periodice.

Tocmai de aceea nu am afisat pretul. Numai de la Nadlac pana la Bucuresti au fost 3 persoane care mi-au spus ca am dat mult pe masina (stiau ei model exact cu 40% mai ieftin) si mai bine imi luam un F10 cu aceiasi bani.

Edited by Stefan118
  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In orice caz voi schmba ceva la masina in momentul in care cere acest lucru dupa verificari periodice.

Tocmai de aceea nu am afisat pretul. Numai de la Nadlac pana la Bucuresti au fost 3 persoane care mi-au spus ca am dat mult pe masina (stiau ei model exact cu 40% mai ieftin) si mai bine imi luam un F10 cu aceiasi bani.

 

Totusi poti sa spui cati km are.... si daca are carte service la zi foarte important pentru acordarea garantiei...

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina dar n47 sucks.

Am mai auzit persoane care spun ca "N47 sucks". Fratilor, daca va permiteti sa va luati BMW si sa-l intretineti/ingrijiti cum trebuie ar trebui sa va permiteti sa dati si 3000 lei pe o distributie si sa stati fara griji. Orice motor probabil are "buba" lui insa nu mi se pare ceva extraordinar pt care noi nu ar trebui sa ne mai luam bmw-uri. No ofense insa as vrea sa il vad pe cel care isi permite sa dea 13-15k pe un bmw si se cramponeaza de o distributie care il determina sa renunte. Nici chiar asa. Revenind la subiect: misto masina, sa o stapanesti sanatos !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Arata extraordinar de frumos masina, sa te poarte muuuulti km

Fara incidente neplacute. Btw, da N47 SUKS, am primul model de N47, in 100k km 0 probleme, aaaaa am schimbat furtunul de la intercooler si furtunul de gaze de la filtrul epurator(la modelele noi este reproiectat si nu mai da cu gaze pe langa).

Problema cea mai mare la mine este articulatia, la denivelari troncane de zici ca e rupta, s-a tras de toate bratele, bieletele samd... Si nimik.

N 47 este un motor extraordinar si bine gandit, care trage foarte bine si liniar in comparatie cu modelele anterioare.

Ce model de masina(premium) dupa anul 2000 nu are probleme, as vrea si eu una.

 

 

Presupun ca de bun ce e a ajuns sa ii faca asa ceva, bine exemple sunt nesfarsite dar stricam topicul omului.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.