Jump to content

Vand Bmw 320d Touring 184 ps


crismedias

Recommended Posts

Bmw 320d touring ,fabricatie 15.04.2011,motorizare 184 ps,culoare Alpineweiss 3 ,interior stofa ,cutie automata ,norma poluare euro 5.

Dotari:brake energy regeneration, servotronic,volan sport piele comenzi volan ,jante aluminiu, roof rail aluminiu satin, oglinzi heliomate si retractabile electric, oglinda centrala heliomata, ski bag, incalzire scaune pasager/sofer, trim-uri mahon,spalatoare faruri ,senzori parcare fata spate cu afisaj , senzor ploaie, senzor preiune roti, senzor lumina ,bi-xenon ,follow me home ,led fata spate , dublu climatronic ,cruise control, light package, navigation system busniess ,hi-fi speaker ,usb audio ,aux ,geamuri fumurii din fabrica , connectivity pack, bluetooth ,telefon ,power reduction ,cauciucuri michelin 2014 .

Masina este intr-o stare foarte buna ,poate fi testata in service bmw si autorizat , istoricul de service complet la bmw ,carte service ,tuv 2018,nu sunt elemente revopsite.Conform bmw service la 181.000 km distributia a fost schimbata 4 injectoare noi, filtrul de particule.

https://lajumate.ro/bmw-320d-touring-xenon-184ps-3150363.html

 

 

atasez linkul bmwdecoder (http://www.bmwdecoder.com/decode/f039444

Sent from my iPhone

)pt orice detalii telephonic sau mai multe poze

Edited by crismedias
Link to comment
Share on other sites

Gresit,eu am scos deja doua si mai pot lua unu.De unde ai informatia asta? E o lege facut de ieri pe azi cumva ?

Ordinul Ministerului Afacerilor Interne nr. 1501/2006 privind procedura inmatriculari,intregistrari,radieri si eliberarea autorizatiei de circulatie provizoriesau pentru probe a vehiculelor publicat in Monitorul Oficial nr.941 din 21 noiembrie 2006 modificat si completat de catre: ORDINUL nr.168/2010, ORDINUL, nr 2039/2010,ORDINUL nr 148/2016 si ORDINUL nr. 61/2016

 

Capitolul III Autorizarea provizorie pentru circulatie a autovehiculelor si remorcilor

Art. 15 (1) Pana la inmatriculare, serviciile publice comunitare regim permise de conducere si inmatriculare a vehiculelor competente potrivit art. 1 alin. ( 2 ) autorizeaza provizoriu circulatia autovehicolelor si a remorcilor neinmatriculate, pentru o perioada ce nu va putea depasi 30 zile, dar nu mai mult de data la care expira asigurarea obligatorie de raspundere civila pentru prejudicii produse prin accidente de autovehicule.

(2) Vehiculului caruia i s-a acordat autorizatie de circulatie provizorie in conditiile prevazute la alin. (1) i se pot atribui succesiv, in aceleasi conditii, mai multe autorizatii provizorii care nu pot cumula mai mult de 90 zile, cu conditia achitarii tuturor taxelor si tarifelor legale necesare inmatricularii,inainte de eliberarea urmatoarei autorizatii.

 

Taxele necesare inmatricularii sunt prevazute la art. 7 din acelasi act normativ:

 

(1) Înmatricularea permanentă sau înmatricularea temporară se efectuează pe baza următoarelor documente:

a) cererea solicitantului. În cazul înscrierii în certificatul de înmatriculare şi a altei persoane care poate folosi vehiculul în virtutea unui drept legal, altul decât cel de proprietate, proprietarul va menţiona solicitarea explicită în cerere;

b )fişa de înmatriculare a vehiculului, al cărei model este stabilit conform reglementărilor legale, completată cu datele proprietarului şi având viza organului fiscal competent al autorităţii administraţiei publice locale. În cazul înscrierii în certificatul de înmatriculare şi a altei persoane, se va depune şi fişa de înmatriculare completată cu datele acesteia. În cazul înmatriculării temporare pentru export nu este necesară viza organului fiscal competent al autorităţii administraţiei publice locale;

c) cartea de identitate a vehiculului, în original şi în copie;

d) documentul care atestă dreptul de proprietate al solicitantului asupra autovehiculului sau remorcii, în original şi în copie;

e) actul de identitate al solicitantului, în original şi în copie. În situaţia în care în certificatul de înmatriculare urmează a fi înscrisă şi o altă persoană, se vor prezenta actul de identitate sau, după caz, documente care să ateste dobândirea personalităţii juridice, denumirea şi sediul, în copie;

f) dovada efectuării inspecţiei tehnice periodice, în termenul de valabilitate a acesteia, cu excepţia autovehiculelor şi remorcilor noi;

g) copia documentului de asigurare obligatorie de răspundere civilă pentru prejudicii produse prin accidente de circulaţie, în termenul de valabilitate a acesteia;

h) dovada efectuării formalităţilor vamale de import definitiv sau temporar pentru înmatricularea temporară, în cazul autovehiculelor şi al remorcilor dobândite din străinătate, în cazurile prevăzute de lege, în original sau copie legalizată a acesteia;

i) dovada plăţii taxei de înmatriculare, stabilită potrivit legii;

j) începând cu data de 1 ianuarie 2007, dovada plăţii taxei speciale pentru autoturisme şi autovehicule, stabilită potrivit legii;

k) dovada plăţii contravalorii certificatului de înmatriculare;

l) dovada plăţii contravalorii plăcuţelor cu numărul de înmatriculare;

m) certificatul de autenticitate al vehiculului, cu excepţia vehiculelor noi, a autovehiculelor destinate competiţiilor sportive şi a vehiculelor istorice;

n) procura specială, după caz.

 

Asadar, se pot scoate 3 seturi de numere rosii, DOAR daca se platesc TOATE taxele necesare inmatricularii, inclusiv timbrul de mediu. Presupun ca aici nu e cazul sa o inmatriculeze pe numele lui, deci poate scoate un singur set de numere rosii.

Edited by mgs
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E de apreciat sinceritatea, dar era si mai de apreciat sa nu aiba aproape 300k km. Pentru cine vrea masina de 5 ani e destul de mult...

Plus ca suntem in Romania, unde Bmw touring si km reali sunt 2 lucruri de care fug clientii. Mai bine o pastrezi.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

este o masina reala la un pret real... din punctul meu de vedere ,nu vad un dezavantaj nr de km avand in vedere ca service-ul e facut ca la carte si multe dintre piesele consumabile principale sunt schimbate (distributie,injectoare,regenerat filtru p..etc) cine vede masina si merge cu ea o poate aprecia nu are rost sa-mi racesc gura cand toti sunt intereati de ultimul pret .sanatate
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E de apreciat sinceritatea, dar era si mai de apreciat sa nu aiba aproape 300k km. Pentru cine vrea masina de 5 ani e destul de mult...

Plus ca suntem in Romania, unde Bmw touring si km reali sunt 2 lucruri de care fug clientii. Mai bine o pastrezi.

 

Are km la fel ca 90% din masinile echivalente de pe piata, doar ca romanului ii place sa vada in bord 160k km, chiar daca masina are 400.

Din pacate onestitatea nu e apreciata de marea majoritatea a romanilor, care cauta masini dotate si ieftine - sa traga de ele cativa ani fara investitii.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pai piata romaneasca e plina de cancere de masini care " accepta orice verificare" si poze facute de zici ca e noua si 99% cu kilometri intineriti pentru ca cei care cumpara au determinat asta. Dece? Pentru ca 99% dintre clienti vor masinile cele mai full de full cu preturi de dumping. Cand vinzi masina cinstita stai cu ea pana te plictisesti la vanzare. Ori scazi la.pret, ori stiind ca e masina buna o mai tii si astepti acel 1% care chiar vrea o masina cinstita si e dispus sa dea diferenta de bani.
Link to comment
Share on other sites

269.xxx in crestere circul cu ea :pardon:

 

Pai piata romaneasca e plina de cancere de masini care " accepta orice verificare" si poze facute de zici ca e noua si 99% cu kilometri intineriti pentru ca cei care cumpara au determinat asta. Dece? Pentru ca 99% dintre clienti vor masinile cele mai full de full cu preturi de dumping. Cand vinzi masina cinstita stai cu ea pana te plictisesti la vanzare. Ori scazi la.pret, ori stiind ca e masina buna o mai tii si astepti acel 1% care chiar vrea o masina cinstita si e dispus sa dea diferenta de bani.

ca sa faci pozele alea de revista trebuie cred.. aparat profi, talent in editari n-am nici talent nici aparat profi :rolleyes:

Edited by crismedias
Link to comment
Share on other sites

269.xxx in crestere circul cu ea :pardon:

 

 

ca sa faci pozele alea de revista trebuie cred.. aparat profi, talent in editari n-am nici talent nici aparat profi :rolleyes:

 

Acum la modul cel mai serios, pozele sunt convins ca au impact psihologic mai mult decat se crede. Daca le mai si editeaza, rezulta masinile "impecabile" pe care le gasim in toate anunturile, desi au 5 6 10 ani. Eu am masina de 1 an care mai are mici imperfectiuni optice, ca n-ai cum sa nu ai atunci cand nu tii masina pe post de bibelou si circuli cu ea. Fa niste poze ca lumea poate o sa ai mai mult noroc. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Acum la modul cel mai serios, pozele sunt convins ca au impact psihologic mai mult decat se crede. Daca le mai si editeaza, rezulta masinile "impecabile" pe care le gasim in toate anunturile, desi au 5 6 10 ani. Eu am masina de 1 an care mai are mici imperfectiuni optice, ca n-ai cum sa nu ai atunci cand nu tii masina pe post de bibelou si circuli cu ea. Fa niste poze ca lumea poate o sa ai mai mult noroc. Bafta!

Multumesc ,sa sti ca da.. dar mie nu imi place sa ma strofoc atat pt poze fac cat de clare pot cu batranul meu iphone ..cine va dori sa vada clar si in detaliu masina ii stau la dispozitie

Edited by crismedias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.