Jump to content

Loading BMW E92


CautRezolvari

Recommended Posts

Salut

 

In luna iulie a venit in familie noua achizitie: BMW E92 320d

 

Motor: 2.0 diesel 177CP

An: 2008

Km: 19x.xxx KM (motor schimbat cu aproximativ 70-80 mii KM momentan,specificat in carte faptul ca a avut motorul schimbat)

Pachet M exterior

Trapa

Navigatie mica

Scaune recaro sport piele neagra cu 1 reglaj electric

Keyless Go

Trepte: 6+1 Manuala

Modul comfort

Faruri xenon cu chestia aia cand iei de volan se aprind in lateral...

Boxe sub scaune

+ mici alte optiuni care probabil omit sa le enumar acum.

 

Pret: 11300e

 

Prea multe variante la momentul achizitiei nu au fost pentru cerintele urmatoare:

 

-coupe

-2.0d

-navigatie

-trapa

-interior piele sport

-pachet M

-manuala

Vizez urmataorele modificari:

 

Pachet M interior

Ceva modificari si la exterior

Probabil o suspensie reglabila

Ceva modificari la motor

 

Acesta va fi un proiect mai light fata de cel de la E46 (cei care nu il cunosc: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/169469-built-not-bought/ )

 

Sa inceapa joaca !

 

 

14365380_1135325849866920_2079121845_n.jpg

 

14397950_1135325893200249_558125503_n.jpg

 

14398137_1135325853200253_2016069362_n.jpg

 

14408943_1135325863200252_1600083224_n.jpg

 

IMG_5129.jpg

 

IMG_5938.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos!! Cum se impaca familia cu coupe-uri ?:))

 

Multumesc.Se impaca foarte bine,strainii nu prea se impaca bine cu clapeta de care tragi sa se rabateze scaunul pentru a intra in spate si a tras cineva pana a rupt cablul...Acesta se poate cumpara doar cu tot cu clapeta de care tragi doar pe original...

Link to comment
Share on other sites

Primul si primul upgrade care l-a dorit proprietara a fost schimbarea "ochilor" galbeni in albi,asa ca am optat pentru led marker de 96W de care sincer eu nu prea sunt multumit deoarece nu se vede si al doilea inel la fel de intens precum cel mic.In privinta asta pot face ceva?

A urmat montarea unor pedale si schimbarea discurilor si placutelor pe fata.

Pentru discuri am optat ATE Power (cele cu floare) deoarece le-am avut candva si pe E46 si am fost multumit.

 

vyrp11_1065_BTLM_9296_A_3.jpg

 

vyrp14_1065_BTLM_9296_A_16.jpg

 

IMG_6602.jpg

 

IMG_6603.jpg

 

IMG_6625.jpg

Link to comment
Share on other sites

S-au mai schimbat absolut toate becurile galbene din interior si cele din marsarier.

 

Masina avand trimurile interioare si exterioare negre grilele cromate nu prea isi aveau locul asa ca le-am inlocuit cu cele negre.

 

IMG_5930.jpg

 

IMG_5939.jpg

 

IMG_6577.jpg

 

IMG_6578.jpg

 

IMG_6579.jpg

 

S-a mai achizitionat volanul M si nuca M dar cu nuca a fost o problema deoarece cel de la care am comandat mi-a trimis-o pentru masina cu volan pe dreapta asa ca a trebuit sa astept cel putin 5 zile pana vine cea care trebuia,sper ca luni sa ajunga si voi pune si poze cu volanul si nuca montate.

La volan am avut si varianta sa il dau la facut precum cel de M Performance dar nu eram foarte sigur in legatura cu calitatea materialelor care se vor pune pe volan cu toate ca baiatul care face volane exporta.

 

IMG_5933.jpg

 

IMG_5934.jpg

 

IMG_5935.jpg

 

IMG_5931.jpg

 

IMG_5932.jpg

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos, pentru inele singura soluĂâşie este sĂŁ le deschizi si sa lipeĂâ˘te inele cu led deasupra , cineva de aici (italia ) a pus de F http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160918/6304e338c1f0deed3678d29f574f30b9.jpg si a vopsit interiorul farului, tu poĂâşi pune rotunde ca cele originale
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos, pentru inele singura soluĂâşie este sĂŁ le deschizi si sa lipeĂâ˘te inele cu led deasupra , cineva de aici (italia ) a pus de F http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160918/6304e338c1f0deed3678d29f574f30b9.jpg si a vopsit interiorul farului, tu poĂâşi pune rotunde ca cele originale

 

Multumesc

Daca sunt lipite cu mastic nu as vrea sa le dezlipesc pentru ca la E46 coupe FL le-am dezlipit sa le pun inele si nu s-au mai lipit la fel si uneor se aburesc in colturi,daca se da sticla jos precum la E46 NFL sedan ar fi o solutie sa ii lipesc rondele altfel nu.Alte faruri aftermarket cu inele nu vreau sa pun.

 

Frumos E92 :)

 

Multumesc !

 

Poze cu ce fel de modele de volane face baiatul de care am amintit mai sus:

 

IMG_6630.jpg

 

IMG_6631.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc

Daca sunt lipite cu mastic nu as vrea sa le dezlipesc pentru ca la E46 coupe FL le-am dezlipit sa le pun inele si nu s-au mai lipit la fel si uneor se aburesc in colturi,daca se da sticla jos precum la E46 NFL sedan ar fi o solutie sa ii lipesc rondele altfel nu.Alte faruri aftermarket cu inele nu vreau sa pun.

 

 

 

Multumesc !

 

Poze cu ce fel de modele de volane face baiatul de care am amintit mai sus:

 

IMG_6630.jpg

 

IMG_6631.jpg

Aici ai un exemplu de rezultat http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160918/d302971c17306aef758a084790d5427e.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160918/cba77ba56da4c6f54465c17d95b74442.jpgte asigur cĂŁ dacĂŁ facut de cine trebuie nu o sa intre apĂŁ si rezultatul e senzaĂâşional

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In sfarsit am reusit sa primesc si nuca dupa atata amar de vreme...

Prima data am comandat de la tobe-sport.ro,baiatul nu mai vroia sa primeasca nuca inapoi pentru ca nu mai aveam cutia originala,intr-ul final a acceptat si mi-a spus ca in maxim 5 zile va ajunge nuca care imi trebuia.Astept 5 zile,6,7,8 cand il sun si imi spune ca fabrica nu mai produce momentan pentru ca nu are suficiente comenzi si incearca sa imi caute pe la cineva prin tara si in 2 zile imi spune exact.Auzind asa ii spun dar daca cei din Germania ti-au spus ca nu mai produc de ce m-ai lasat sa astept 8 zile si imi spui ca mai astept inca 2??M-am enervat,am cautat eu sa vad daca gasesc la cineva in tara si am gasit,la bavauto.ro si ceva mai ieftina.Il sun pe baiatul de la tobe sport si ii spun ca mi-am gasit in alta parte si ca doresc banii inapoi la care a inceput sa caute motive de genul "ce va face el cu nuca aceea fara ambalaj si etc".Ii spun ca el mi-a trimis-o gresit si nu e problema mea ce face el cu ea.Intr-un final a acceptat sa ii vireze banii si sper sa nu mai am de-aface cu el niciodata.Am uitat sa spun ca a avut la vanzare un E92 in vremea cand eu cautam sa cumpar,am vazut ulterior istoricul de pe WhatsApp cu ce vorbisem cu el...

In fine,nuca de la Bavauto.ro a ajuns exact in timpul de 5 zile(si eie tot din Germania au adus-o unde au spus ca mai aveau un stoc de 62 bucati :blink: ),ii recomand cu incredere,singurul inconvenient pentru unii ar putea fi ca trebuie sa platesti cu cardul inainte,nu au optiunea sa platesti cand ajunge curierul.

 

Cat timp am asteptat sa vina nuca si doctorul pentru proiectul de la E46 a mai fost timp pentru inca un upgrade,asa ca am cautat plafon si stalpi negri,am gasit la un baiat in stare foarte buna si vedeti mai jos pozele,imi pare rau ca nu am pacut poze si cum era inainte cu plafonul crem-gri dar m-am apucat seara si nu era suficienta lumina.

 

cats3.jpg

 

IMG_7327.jpg

 

IMG_7328.jpg

 

IMG_7331.jpg

 

IMG_7332.jpg

Edited by CautRezolvari
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In sfarsit am reusit sa primesc si nuca dupa atata amar de vreme...

Prima data am comandat de la tobe-sport.ro,baiatul nu mai vroia sa primeasca nuca inapoi pentru ca nu mai aveam cutia originala,intr-ul final a acceptat si mi-a spus ca in maxim 5 zile va ajunge nuca care imi trebuia.Astept 5 zile,6,7,8 cand il sun si imi spune ca fabrica nu mai produce momentan pentru ca nu are suficiente comenzi si incearca sa imi caute pe la cineva prin tara .....

 

e coleg cu noi http://www.bmwclub.ro/forums/user/14414-torelo/ nu stiu cum de ai avut probleme cu el ,eu am colaborat bine intotdeauna...Am cumparat de la el ,i-am vandut jante,etc.Fara dureri de cap.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

e coleg cu noi http://www.bmwclub.ro/forums/user/14414-torelo/ nu stiu cum de ai avut probleme cu el ,eu am colaborat bine intotdeauna...Am cumparat de la el ,i-am vandut jante,etc.Fara dureri de cap.

 

Probabil daca are pe stoc produsul care il vrei este ok,daca patesti ca mine sa astepti sa vina produsul pe comanda si din cauza unei cuti sa ai atatea batai de cap nu mai este ok...Nu inteleg si nu suport firmele,oamenii,etc care vand produse dar ei nu le au pe stoc si te pun sa astepti pana fac ei comanda si etc.Esti vanzator ai sau nu ai ce spui ca vinzi, asta cu comanda este o abureala a vanzatorilor si firmelor cu "capital social 200 lei" care nu isi permit sa aiba stocuri de produse din cauza fricii ca nu le vor vinde.Imi spui ca vinzi un produs si cand fac comanda aflu ca nu este pe stoc si trebuie sa astept N zile,din momentul ala imaginea ta se fisureaza sa nu mai pomenesc de aia la care mai intai trebuie sa platesti cu cardul si pe urma te anunta ca nu e piesa pe stoc si ori astepti pana vine ori astepti sa iti vireze ei banii inapoi = timp pierdut.Este greu ca cineva sa verifice stocurile in urma comenzilor primite si sa stearga de pe site produsele care nu mai sunt si sa le repuna dupa ce ajung iar pe stoc dar asa vad eu ca ar trebui facuta treaba asta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.