Jump to content

ISTA v4.01.22


Recommended Posts

Bun topic. Multumim.

 

Cu Ista se pot reprograma module, de exemplu daca schimbi ceasurile de bord cu altele, scrierea nr de KM si VIN-ului?

 

 

Da, se pot reprograma module cu ISTA-P ... Dar pentru ce ai tu nevoie, cred ca mai bine folosesti E-SYS.

Link to comment
Share on other sites

Mersi. E ĂŽn același pack? ca n-am reușit download-ul pana acum. Oricum abia ma descurc cu NCSexpert, ĂŽmi trebuie ceva tutoriale pt toate.

 

Deocamdata aici este doar ISTA-D (DIAGNOZA) ... O sa fac un pack cu ISTA-D si ISTA-P intr-un torrent. Daca modifici ISTA-D si ii adaugi PSDZDATA poti sa faci si programare/diagnoza, dar numai pentru seria F, G si i merge programarea. Daca vrei pentru seria E trebuie sa ai ISTA-P sau E-SYS.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

+1^^^

 

nu merge de loc altfel..

mersi

 

Ba merge super bine pe RDS, o sa incerc sa-l pun diseara pe google docs. Nu are importanta browserul.

 

Mersi. E ĂŽn același pack? ca n-am reușit download-ul pana acum. Oricum abia ma descurc cu NCSexpert, ĂŽmi trebuie ceva tutoriale pt toate.

 

De downloadat e super simplu si ultrarapid de la RDS pe banda de 1000mB, spune-mi unde vrei sa-l uplodez.

Link to comment
Share on other sites

Pai da eroare de browser, zicea ceva de genul, html5 memory full. Inca n-am incercat pe mozilla. Eventual daca vrei, tu sau altcineva, faceti un torrent.

Asa mi-a dat si mie pe Opera si Safari.

 

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, se pot reprograma module cu ISTA-P ... Dar pentru ce ai tu nevoie, cred ca mai bine folosesti E-SYS.

 

nici cu esys nu poate face asta...cel putin la F-uri, ca la E-uri nu am idee

km si vin se sterg printr-o alta procedura si cu alt program.

si odata "virginizate", in momentul montarii pe masina sunt preluati km si vin-ul nou automat, dupa care urmeaza codarea cu esys

dar gen sa iei de pe o masina donatoare, sa le montezi la tine si doar sa le codezi nu merge, vei avea batai de cap

Link to comment
Share on other sites

Ba merge super bine pe RDS, o sa incerc sa-l pun diseara pe google docs. Nu are importanta browserul.

 

EU nu zic ca nu am viteza..nu ma lasa brwoserul..imi tot zice ca e plin

daca poti pune pe google doc or si mai bine sa il pui pe uttorent

MULTUMESC

 

De downloadat e super simplu si ultrarapid de la RDS pe banda de 1000mB, spune-mi unde vrei sa-l uplodez.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc. Intreb, pt ca imi zicea cineva ca ar merge si nu prea. Ca nu stiu ce modificare trebuie sa-i faci ca sa mearga. Deci pana la urma e OK fara nici o alta modificare.

 

Trebuie facute niste modificari. In ISTA la setings dai pe VCI CONFIG si selectezi edibas default setings, iar in Tools ai un programel NetworkTools si langa el un notepad cu acelasi nume in care zice ce ai de facut.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trebuie facute niste modificari. In ISTA la setings dai pe VCI CONFIG si selectezi edibas default setings, iar in Tools ai un programel NetworkTools si langa el un notepad cu acelasi nume in care zice ce ai de facut.

 

Merci OPaul pt explicatii. Trebuie sa-mi iau un netbook prima data sa-i tina bateria, parciul de-l am acum e cu XP si partea cea mai nasoala ca nu mai tine bateria deloc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.