Jump to content

BMW E60 M Pack 525D


FPK

Recommended Posts

Little story :D :

 

Inca de la varsta de 14 ani iubeam aceasta marca. Nu bagam in seama jignirile aduse de alti non-cunoscatori la adresa marcii. Nu bagam in seama toti invidiosii care la semafor cand vad un BMW isi dau ochii peste cap si isi zic ,, ia pe ãsta cu BMW". Un prieten de al meu care are un E30 ( mare fan , participa la fest-uri ) m-a facut sa ma indragostesc de aceasta marca. Nu avea nimic spectaculos E30-ul lui , dar in momentul in care am vazut-o , mi-am dat seama ca marca asta o voi avea eu in viitor. Timp de foarte mult timp , cautam E60-uri pentru ca acesta este modelul meu de suflet. Era un pret ridicat cam la toate modelele iar parintii mei nu prea si-au permis sa-mi cumpere o masina de 7.000-8.000 euro , dat fiind faptul ca mai am 2 frati(unul dintre frati are un E46).Anul acesta in luna Aprilie , am pus ochii pe un E90(an 2006, 2.0 benzina). L-am cumparat , eram foarte mandru ca in sfarsit am masina mea ! O spalam zilnic , o curatam , o aspiram , o stergeam zilnic de praf , o bagam in garaj.. aveam grija de ea , asa cum n-am avut grija de niciun lucru in viata mea. Timpul s-a scurs si au inceput sa apara probleme. Pierdea ulei , cutia de viteze s-a stricat si am fost nevoit sa vand masina la un pret de nimic. A trecut 1 luna , iar dorul faÞã de prima mea masina era mare. Dar nu m-am lasat , am vorbit cu parintii mei si am cazut deacord sa luam actuala mea masina.

 

 

 

BMW E60 M Pack 525D 177 HP an 2004

Senzori de ploaie.

Senzori de lumini.

Senzori de parcare.

Navigatie mare.

Sistemul audio este Logic7.

Comenzi volan.

Scaune electrice.

Manuala.

Trapa.

Xenon.

 

 

Ce am schimbat la ea :

 

-Grila (din crom in neagra)

-Vopsirea jantelor in culoarea neagra matĂŁ.

-Am schimbat nuca schimbator cu una M (piele 6 viteze)

-Polish pe toba de esapament.

 

 

Ce vreau sa schimb la ea :

-Jante noi 19' (negru lucios , ÂşpiĂžate)

-Led marker albe

-Volan M

-Chipuire la 230HP

-Toba cu dubla evacuare pe ambele parti.

-Schimbare emblema BMW original colours in BMW carboon look.

-Polishare masina exterior

-Shadowline negru.

-LED la numerele de inmatriculare.

 

---------------

post-79740-0-08122200-1476456808_thumb.jpg

post-79740-0-66273200-1476456811_thumb.jpg

post-79740-0-34284800-1476456912_thumb.jpg

post-79740-0-84118300-1476457283_thumb.jpg

Edited by Di Angelis
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Saracii parinti.

Nu-ti inteleg ironia.

 

Frumos E60, dar te rog eu mult arunca nuca aia la cos si pune una originala in loc. In rest, km fara probleme! :thumbsup:

Multumesc frumos de sfat ! :D

 

Daca nu spuneai tot story-ul ala si faceai doar o prezentare pe scurt a masinii, primeai aprecieri ca ai o masina frumoasa.Asa, ca ai avut curajul sa fii sincer, o sa primesti ironii si o sa ti se tina morala ca v-ati permis nesimtirea sa strangeti 7000 de euro si sa va luati un E60, cand puteati sa va luati un Logan nou...Na, bine ai venit in club....

Sa ma fac inteles. Nu am lasat doar parintii mei sa dea banii. Am contribuit si eu prin munca,bineinteles. Multumesc frumos !

 

Eh hai nu fiti rai, frumoasa masina, sa te bucuri de ea, cred ca e un vis implinit sa ai un e60 la 20-25 de ani... pune-i niste jante sa se potriveasca cu pachetul m si talpa :)

Multumesc frumos ! Am doar 18 ani , deci pot sa zic ca da. E un vis implinit !! Multumesc frumos inca o data!

 

Felicitari tinere pentru mesina, sa-ti traiasca parintii ca ti-au inteles paasiunea, si eu am luat fiului meu E90 2l diesel tot din pasiune, face 19 ani in Decembrie, merita atata timp cat e baiat serios si cu capul pe umeri, nu cu fite.

 

Multumesc din inima ! Sa va traiasca fiul :)

 

 

FelicitĂŁri, foarte frumoasĂŁ, sĂŁ ai grija de ea di es de tine :) ;)

 

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Salut! Sa o stapanesti sanatos!

 

Deci nuca aia ...scapa de ea, jantele negru mat pe o masina neagra nu dau bine deloc, o "inchid" prea mult si o fac sa para veche. Treaba cu sigla carbon bmw...e putin cocalaresc..o sa-ti dai seama, daca iubesti marca o sa intelegi de ce e mai frumoasa sigla originala.

 

+ pentru:

-chip

-bara de M5 (cea cu dubla evacuare fara difuzor)

-shadowline (negru lucios in loc de crom)

 

La 18 ani sa chipuiesti o masina la 230 cp...e frumos, dar ai grija! nu pentru ca e bmw ci pentru ca 230cp.

  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut! Sa o stapanesti sanatos!

 

Deci nuca aia ...scapa de ea, jantele negru mat pe o masina neagra nu dau bine deloc, o "inchid" prea mult si o fac sa para veche. Treaba cu sigla carbon bmw...e putin cocalaresc..o sa-ti dai seama, daca iubesti marca o sa intelegi de ce e mai frumoasa sigla originala.

 

+ pentru:

-chip

-bara de M5 (cea cu dubla evacuare fara difuzor)

-shadowline (negru lucios in loc de crom)

 

La 18 ani sa chipuiesti o masina la 230 cp...e frumos, dar ai grija! nu pentru ca e bmw ci pentru ca 230cp.

Multumesc frumos de sfaturi si pareri ! M-am gandit sa renunt la emblema , nu de alta dar ai dreptate , e cam cocalaresc.Cu chip-uirea nu o fac pentru viteza sau pentru a merge ca nebunul. Ci pentru ,,satisfactia de sectant".

 

P.S : Am adaugat aici 2 noi poze facute astazi :D

post-79740-0-39603200-1476482959_thumb.jpg

post-79740-0-33740900-1476483113_thumb.jpg

Edited by Di Angelis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cu placere!

 

Daca ai vreun "525d" pe spate dezlipeste-l, o sa fie frumos dupa chipuire :))...

 

Inca niste lucruri cand ai banul sa le faci:

 

- faruri LCI

- triple LCI

- volan M

 

Am doar ///M pe spate , pacat ca eu voiam ca acel ,,M" sa semnifice pachetul M , nu ca este M5.. ce sa fac.. greseala de incepatori :)).

Link to comment
Share on other sites

Cred ca a fost o expresie referitoare la pasiunea pt bmw...nu este neaparat cea mai reusita exprimare dar eu zic ca asta a vrut sa insemne...

 

Adevarat :D

 

Inafara de abtibilduri si alte tuninguri ai in plan si o revizie?

Ce'i prostia aia cu 'sectanti'?

 

E doar o exprimare + nu pun niciun abtibild pe maÂşinĂŁ.. :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa o folosesti sanatos. Si iti zic sincer, sa ii asculti pe toti care au experienta, eu am carnet doar de 6 ani, din primavara am avut prima mea masina cu tractiune spate (un Mercedes CLK200 kompressor) iar acum am un 320d 177cp. Trebuie sa ai grija pt ca te poate fura foarte usor o masina cu tractiune spate, si nu ma refer doar in curbe ci inclusiv la acceleratii in drum drept, daca dai de o denivelare, te arunca in toate directiile. Iti spun asta pentru ca te-am vazut in oras cu masina si o calcai destul de tare, mare grija!! Tu nu ai experienta deloc, nici macar eu, si pana la varsta mea de 24 de ani pot sa spun ca am cam 200.000km condusi, foarte multi la viteze inalte in Germania. Deci...grija mare, nu mi-o lua in nume de rau!

 

Sa ai parte de ea!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Sa ai parte de ea, si nu ma intelege gresit, dar sunt de parere ca parintii tai au cam facut o greseala care s-ar putea sa-i coste cam mult (doamne fereste) sa dai pe mana unui copil de 18 ani o masina cu peste 100 de cai putere, si caruia sa nu ii ajunga cati cai are masina, trebuie sa fi putin inconstient, repet, nu ma intelege gresit, poate sa nu fie cazul, si sper sa nu fie.

Prima mea masina a fost un Ford Fiesta 1.4 benzina 80 cp, n-am avut permis de la varsta de 18 ani pentru ca nu m-a atras prea tare ideea de a avea permis de conducere, oricum, pe la 20 de ani am dat si eu pentru permis, si dupa 2 ani am inceput sa lucrez ca sofer de tir, pentru ca descoperisem ca totusi pentru mine, condusul este o placere. Iti zic sincer, inconstienta maxima am avut in multe momente la volanul unei bestii de 44 de tone! Mi-a cam trecut dupa varsta de 26 de ani si am inceput sa fiu mai prudent la volan si sa las deoparte nebuniile, a doua masina a fost tot un ford, de data asta un Focus cu motor de 1.6 automat 100 cp, iar dupa 1 an si jumatate de cand am luat focusul, m-am hotarat sa imi iau si eu ceva mai puternic. Asa ca mi-am luat si eu masina visurilor mele, BMW seria 5, cam toate modelele de seria 5 mi-au placut, dar eu am ales modelul F10 520d pentru ca am vrut o masina cat de cat moderna, sportiva si confortabila in acelasi timp, si crede-ma ca de 2 luni da cand o am, inca nu ma simt stapan pe ea, si am facut deja vreo 4000km cu ea, asta cu toata experienta pe care o am la volan... nu zic ca uneori mi-ar prinde bine mai multa putere, dar eu sunt multumit si asa.

In fine, povestea vietii mele nu conteaza, tu sa ai grija cum conduci masina aia, pentru ca este o masina destul de periculoasa pentru tine in special ca ai varsta aia pe care toti am avut-o. Peste vreo cativa ani o sa-mi dai dreptate... poate ai mai auzit ce-ti spun eu acum, dar daca ai mai auzit, inseamna ca totusi e mai mult de un gram de adevar...

Bafta cu modificarile si imbunatatirile masinii, ca e prima masina si stiu cum e, ca si eu am tinut mult la prima mea masina si am avut grija de ea.

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa o folosesti sanatos. Si iti zic sincer, sa ii asculti pe toti care au experienta, eu am carnet doar de 6 ani, din primavara am avut prima mea masina cu tractiune spate (un Mercedes CLK200 kompressor) iar acum am un 320d 177cp. Trebuie sa ai grija pt ca te poate fura foarte usor o masina cu tractiune spate, si nu ma refer doar in curbe ci inclusiv la acceleratii in drum drept, daca dai de o denivelare, te arunca in toate directiile. Iti spun asta pentru ca te-am vazut in oras cu masina si o calcai destul de tare, mare grija!! Tu nu ai experienta deloc, nici macar eu, si pana la varsta mea de 24 de ani pot sa spun ca am cam 200.000km condusi, foarte multi la viteze inalte in Germania. Deci...grija mare, nu mi-o lua in nume de rau!

 

Sa ai parte de ea!

 

Multumesc frumos ! Stilul meu de condus nu e tot timpul grabit , daca m-ai vazut prin oras , 100% trebuia sa ajung undeva destul de repede. Multumesc frumos de sfaturi si sper sa ne vedem cu bine prin oras :)

 

hahahaha:)))!

 

Di Angelis distreaza-te... dar incearca sa nu risti nimic!

 

Am inteles ! :)))

 

Sa ai parte de ea, si nu ma intelege gresit, dar sunt de parere ca parintii tai au cam facut o greseala care s-ar putea sa-i coste cam mult (doamne fereste) sa dai pe mana unui copil de 18 ani o masina cu peste 100 de cai putere, si caruia sa nu ii ajunga cati cai are masina, trebuie sa fi putin inconstient, repet, nu ma intelege gresit, poate sa nu fie cazul, si sper sa nu fie.

Prima mea masina a fost un Ford Fiesta 1.4 benzina 80 cp, n-am avut permis de la varsta de 18 ani pentru ca nu m-a atras prea tare ideea de a avea permis de conducere, oricum, pe la 20 de ani am dat si eu pentru permis, si dupa 2 ani am inceput sa lucrez ca sofer de tir, pentru ca descoperisem ca totusi pentru mine, condusul este o placere. Iti zic sincer, inconstienta maxima am avut in multe momente la volanul unei bestii de 44 de tone! Mi-a cam trecut dupa varsta de 26 de ani si am inceput sa fiu mai prudent la volan si sa las deoparte nebuniile, a doua masina a fost tot un ford, de data asta un Focus cu motor de 1.6 automat 100 cp, iar dupa 1 an si jumatate de cand am luat focusul, m-am hotarat sa imi iau si eu ceva mai puternic. Asa ca mi-am luat si eu masina visurilor mele, BMW seria 5, cam toate modelele de seria 5 mi-au placut, dar eu am ales modelul F10 520d pentru ca am vrut o masina cat de cat moderna, sportiva si confortabila in acelasi timp, si crede-ma ca de 2 luni da cand o am, inca nu ma simt stapan pe ea, si am facut deja vreo 4000km cu ea, asta cu toata experienta pe care o am la volan... nu zic ca uneori mi-ar prinde bine mai multa putere, dar eu sunt multumit si asa.

In fine, povestea vietii mele nu conteaza, tu sa ai grija cum conduci masina aia, pentru ca este o masina destul de periculoasa pentru tine in special ca ai varsta aia pe care toti am avut-o. Peste vreo cativa ani o sa-mi dai dreptate... poate ai mai auzit ce-ti spun eu acum, dar daca ai mai auzit, inseamna ca totusi e mai mult de un gram de adevar...

Bafta cu modificarile si imbunatatirile masinii, ca e prima masina si stiu cum e, ca si eu am tinut mult la prima mea masina si am avut grija de ea.

 

Multumesc frumos ! Am decis sa renunt la chip-uire. Daca e sa faca asa ceva , o voi face peste 2-3 ani cand voi fi destul de matur sa constientizez niste lucruri.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.