Jump to content

BMW E60 M Pack 525D


FPK

Recommended Posts

Daca ai primit masina la 18 ani si esti cu capul pe umeri consider ca nu este vreo problema, asta depinde doar de tine.

 

Si eu am 20 si am primit un e90 2011 la 19 ani. Cand am luat permisul la 18 ani am mers cu o Skoda aproximativ un an.

Adevarat ! :D

 

P.S : O poza de azi

post-79740-0-70758400-1476642442_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare , vreau sa fac o modificare la toba finala. As dori sa imi pun una sport , sa se auda altfel. Dar nu stiu daca pot pe diesel(nu stiu daca conteaza asta sau nu). Nu de alta , dar jur ca abia se aude masina in timp ce merge :))). Ceva sfaturi legat de toba finala ?
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Am vazut fostul E46 lui Kenbobo...se aude extraordinar de frumos zici ca e benzinar modificat. Bine..el a scos tot de pe el, daca vrei sa se schimbe sunetul putin fara cine stie ce costuri mari scoate finala pune teava si un filtru aer sport. Ar fi bine daca ai face un traseu de inox la esapament si atunci s-ar auzi perfect, dar eu zic ca daca scoti doar finala o sa se schimbe putin sunetul.Daca nu exista si BOV-uri pentru diesel si cred ca aia este ce vrei tu.
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@WIN60 , am intrat recent in lumea asta a ,,masinilor" si invat pas-cu-pas tot. Din cate mi-a spus un prieten , cica pe diesel e mai greu de facut toba sa sune fain decat pe un benzinar. Daca ai avea niste modele sau ceva siteuri de unde pot cumpara toba finala sport ar fi genial , multumesc anticipat !
Link to comment
Share on other sites

Arata ok emblema pe masina neagra. Ai pus si pe spate? Pune si cu interiorul poza, repet :))

 

Scuze , scuze ! :)) Apropo , te-am vazut acum 2 sau 3 zile pe Poetului(cred ca erai tu, un E91 identic).

ªi da , am pus si pe spate. Aº vrea sa caut ºi autocolant pentru volan. Singura eroare ce o arata in Navi este de la geamul din faÞã-dreapta. Nu se lasa/ridica fluent , ci sacadat.

Ma scuzati ca masina e plina de frunze , dar e vreme destul de nasoala in Arad ca sa spal masina.

post-79740-0-31169800-1477488715_thumb.jpg

post-79740-0-05003000-1477488722_thumb.jpg

post-79740-0-98098700-1477488733_thumb.jpg

post-79740-0-78849400-1477489220_thumb.jpg

post-79740-0-71578100-1477489412_thumb.jpg

Edited by Di Angelis
Link to comment
Share on other sites

daca de la 4000 spui ca se chinuie, apai... las-o asa.

 

Ce se intampla cu un diesel dupa 4000? Isi ia zborul? :)) de ce cutiile in Ds schimba la maxim 4000, de proaste? Iti zic eu de ce, pentru ca curba de cuplu la diesel e deja lesinata dupa 4000 la majoritatea, fapt ce nu duce decat la o uzura gratuita in loc sa schimbi in treapta superioara si sa iti vezi de accelerare mai departe. Daca tu asa crezi ca exista viata si dupa 4000 la diesel, e problema ta, dar mi-e mila de motorul masinii tale in acest caz. :) bafta

Ps: banuiesc ca de frustrare sariti cu minusuri. Veniti cu argumente pro pentru a chinui dieselele cu 4000+ rpm. Mersi anticipat :))

Edited by cavaliere
  • Like 8
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.