Jump to content

BMW E60 M Pack 525D


FPK

Recommended Posts

astept, te rog.

Diferenta dintre cele 2 tevi este de aproximativ 0.5 cm-0.8 cm.

 

Am montat tipsurile si arcurile pe spate. Ce-i drept, s-a lasat ceva pe spate, undeva la 20mm. Sunetul este aproximativ la fel, poate o idee sunetul mai gros.

Sew2otU.jpg

wkNqOUM.jpg

ry8lN0I.jpg

2Ulbzue.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine. E60 va fi o masina frumoasa si peste 20 de ani.

De curiozitate, tipsurile sunt sudate putin oblic (adica nu sunt perpendiculare pe bara), sau e din cauza fotografiei?

Sunt la aceasi distanta sudate, din cauza pozei a fost putin aparatul inclinat :D

Foarte frumos!

 

 

De curiozitate, cum ai facut sa iei numarul tipul ala pe fata?

 

Am mers la Politie, am facut cerere de numar inmatriculare tip C. Ti se da o foaie care o completezi, trebuie sa faci copie dupa talon si buletinul tau. Iti ajunge in 2-3 zile si te costa 50 lei parca.. dar nu este legal, daca te prinde Politia risti sa iti dea amenda poate chiar talonul luat :))

 

TTSFS4I.jpg

Edited by Di Angelis
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eh conteaza si polish-ul ala ca si eu o tin in garaj, daca este un polish de genul colegului Acero99...poti sa spui ca e ca si revopsita.

 

Mda, ma tenta mult numarul insa credeam ca e vreo solutie sa fie legal sau ceva de genul fata de ultima data, asa stiam si eu , ca este ilegal in RO numarul de tip C.

Link to comment
Share on other sites

Am mers la Politie, am facut cerere de numar inmatriculare tip C. Ti se da o foaie care o completezi, trebuie sa faci copie dupa talon si buletinul tau. Iti ajunge in 2-3 zile si te costa 50 lei parca.. dar nu este legal, daca te prinde Politia risti sa iti dea amenda poate chiar talonul luat :))

 

[

 

Cred ca asa ceva doar la noi e posibil.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca asa ceva doar la noi e posibil.

 

Da:))) ..cand am inceput sa citesc ma gandeam ca perfect ca fac si eu, dupa la final mi-a dat blue screen, adica completezi o cerere tot frumos de la ei, iti dau numarul pentru masina ta, dar nu ai voie cu el ca ti se ia talonul :))...bine, ei iti ofera posibilitatea...in alta tara merge.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai frumos E60! :thumbsup:

Iti multumesc tare frumos, inseamna enorm pentru mine !

 

Da:))) ..cand am inceput sa citesc ma gandeam ca perfect ca fac si eu, dupa la final mi-a dat blue screen, adica completezi o cerere tot frumos de la ei, iti dau numarul pentru masina ta, dar nu ai voie cu el ca ti se ia talonul :))...bine, ei iti ofera posibilitatea...in alta tara merge.

Mda.. din pacate Romania are niste legislatii tare ciudate.. ori iti elibereaza placuta tip C si ai voie cu asa ceva, ori nu iti elibereaza si se subintelege ca nu ai voie.

 

------

Azi am facut o ,mini sedinta' foto :))

https://imgur.com/a/Y08JZ

Edited by Di Angelis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare, revin cu noi upgrade-uri!

 

Mi-am achizitionat eleron AC Schneizer pentru portbagaj. S-a lipit extraordinar de bine.

62wIDuj.jpg

bIuWWJN.jpg

 

Pe langa asta, am infoliat trimurile din interior in negru lucios (inainte cateva din ele fiind vopsite negru lucios, fiind vopsite de mine.. neavand experienta nu au iesit ce trebuie, asa ca le-am dus la infoliat).

Alte upgradeuri pe interir : Vopsire trim central in negru lucios, schimbat panou clima din butoane silver mat, in cele silver gloss. Schimbat buton iDrive in cel cu piele.

no4xjuT.jpg

WhmSq56.jpg

01jS9CR.jpg

Edited by Di Angelis
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ĂŽmi place deloc cum vine eleronul,stricĂŁ tot spatele ,sfatul meu ,vinde-l mai departe ,se poate greĂâ˘i in alegeri ,important sĂŁ ĂŽĂâşi dai seama când gresesti

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Multumesc de parere, o las pe masina si o sa mai ma interesez sa vad parerea altor oameni :D Daca primesc doar feedback negativ, atunci o sa-l dau jos si iau eleronul simplu.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce trebuie sa astepti sa primesti feedback negativ sau pozitiv, aici gresesti, sunt ok parerile cand sa te decizi inainte de a face ceva, nu dupa.

Se presupune ca esti cu capul pe umeri si stii singur ce alegere sa faci fara sa o regreti.

Am prieteni de spun ca style 135 sunt prea uzuale si naspa si sa-mi pun style 128, mie imi plac foarte mult 135 si imi plac mult mai mult 128, dar nu ma iau doar dupa feedback-uri.

Daca tie iti place eleronul este de ajuns, oricat de multe feedback-uri negative ai primi, acuma ca sa intelegi, nu-ti pui neoane albastre la picioare si oricate feedback ai primi nu le dai jos ca iti plac tie, unele lucruri sunt ok oarecum in functie de gusturi, in cazul eleronului respectiv tine si de gusturi deoarece nu-l poti numi "chici", este doar un alt model din multe altele, insa de fabrica nu cred ca iese asa niciodata.

Edited by WIN60
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.