BMWClub: Noul BMW Seria 5 (G30) - BMWClub

Jump to content

• 10 Pages +
  • « First
  • 8
  • 9
  • 10
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Noul BMW Seria 5 (G30)

#181 User is offline   edit 

• Pasionat
  • Group: Members

Posted 12 October 2019 - 07:04

mai am o intrebare: am vazut poze pe net cu meniul presiunii rotilor si alaturi de indicatorul de presiune, era indicata si temperatura din fiecare roata.
eu nu am acel indicator de temperatura. la voi cum e? sunt curios ce optional imi lipseste.
0

#182 User is online   deeJayOg 

• Pasionat

Posted 12 October 2019 - 08:07

Nici la mine, dar se poate coda.
0

#183 User is online   deeJayOg 

• Pasionat

Posted Yesterday, 20:02

Aveți idee dacă la noi chiar funcționează ConnectedShift ? Gen cutia de viteze să folosească date navigație/gps pentru a pregăti mașina în treapta corespunzătoare drumului?

Am făcut în weekend un drum la munte și mă tot uitam că parcă mereu eram în treapta care trebuie pe drumul virajat și în pantă.
În comparație cu F30, care mereu se grăbea să mă ducă în treptele 4-5-6 chiar câteodată, pe același drum și aceleași condiții cu G30 stătea frumos unde trebuie; practic urcam cu treapta 3 și se ducea spre 4-5 doar când urma linie dreaptă.

Ori e placebo :) - dar m-am uitat în mod special și nu pare. Cutia are mici revizii pe ici pe colo și îmbunătățiri, dar nu e schimbată radical. Pe TIS văd într-adevăr că G30 are ConnectedShift, dar nu știu dacă merge oriunde sau e limitat de regiune.

This post has been edited by deeJayOg: Yesterday, 20:02

0

Share this topic:

• 10 Pages +
  • « First
  • 8
  • 9
  • 10
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users