Jump to content

Vand e60 520d LCI 163 cp M47 cutie automata


Cookie

Recommended Posts

Masina a fost cumparata in august de la colegul Cristian.O. Mai jos link-ul cu topic-ul deschis de el, jurnal de bord. Masina e impecabila si nu as vinde-o daca mai nou nu as avea nevoie de un combi. Pret 10.999 negociabil

 

 

 

http://www.bmwclub.r...10#entry2239910

 

 

 

200.000 km absolut reali. Seria pentru verificare la reprezentanta: WBANX11070CX87515.

 

 

 

Nu a suferit accidente. Proprietarul anterior, colegul de mai sus, a vopsit barile din cauza diverselor zgarieturi. Taxa a fost platita si nu a fost recuperata.

 

 

 

Eu am facut schimbul de ulei (9.2 litri)si filtru cutie. Atat uleiul cat si filtrul am pus OE BMW. Am schimbat debitmetrul, tot OE BMW fiindca imi dadea niste valori nu tocmai in parametri pe tester. Ammai schimbat un senzor de parcare pe fata, tot OE BMW si am cumparat second jantele pe 18 din poze, de asemenea OE BMW. Masina nu necesita nicio investitie, nici pe partea tehnica dar nici pe partea mecanica. Doar uleiul motor si filtrele vor trebui schimbate in vreo 3.000 km (interval service 10.000 km). Nu e pusa la vanzare in alta parte si nici nu va fi. Pe site-urile de profil nu cauta nimeni masini ingrijite, cu km reali iar e60-ul 520d lci cu motorul vechi M47 fara probleme cu distributia, fara schimbatorul "joystick", de asemenea nu prezinta interes prea mare pentru cautatorii de chilipiruri.

 

 

 

Dotarile se observa in poze dar incerc sa le si enumar:

 

 

 

-bixenon

 

 

 

-volan sport reglabil electric

 

 

 

-scaune normale piele cu memorii

 

 

 

-trapa electrica

 

 

 

-navigatie business

 

 

 

-cutie automata

 

 

 

-folie geamuri protectie si antisolara 3M

 

 

 

-bancheta rabatabila

 

 

 

-jante aliaj originale style 124 cre

 

 

 

-incalzire scaune

 

 

 

-senzori parcare fata/spate

 

 

 

etc.

 

 

 

Pretul consider ca reflecta starea masinii, este negociabil in limita bunului simt, nefiind constrans sa o vand urgent. Va rog contact pe pm si pe cat se poate evitarea comentariilor care nu tin de obiectul topic-ului.

post-79027-0-10502400-1476964253_thumb.jpg

post-79027-0-08599800-1476964259_thumb.jpg

post-79027-0-22741600-1476964264_thumb.jpg

post-79027-0-35240200-1476964269_thumb.jpg

post-79027-0-81556900-1476964276_thumb.jpg

Edited by Cookie
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Buna dimineata. Este facelift, fabricata in 2007 dar pe talon apare 2008 ca prima inmatriculare. Motorul fiind cod M47 fara probleme cu distributia este euro 4. Taxa a fost platita, NU este recuperata si nici nu se mai poate recupera fiind platita in 2008 la prima inmatriculare. Cutia de viteze automata este identica cu cea pusa pe motoarele de 177 cp, singura diferenta fiind vizuala, una avand joystick si alta levier normal. Iar la cea cu joystick selectarea treptelor se face electronic pe cand la aceasta se face mecanic dar la nivelul soferului nu se simte nicio diferenta. Ca si idee, masina este chiar impecabila, nu este o masina care sa se vanda pe olx sau autovit laolalta cu toate daunele cu 400.000+ km si nu o vand decat aici cui apreciaza o masina corecta, nu una rupta in doua la propriu si la figurat, "full de full fara piele".

 

Ptr orice alte informatii ma puteti gasi oricand la 0769.602.410

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Aveti dreptate pe partea cu masina corecta si bine intretinuta, dar totusi pretul este mult prea mare pt anul si euro respectiv...si aici fac o simpla comparatie cu cele 4-5 Bmw -uri seria 5 verificate de la particulari nemti sau belgieni. Bineinteles ca am pus si costurile de transport + inmatriculare.

Oricum, eu va multumesc frumos si va doresc vanzare buna! 😉

  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Aveti dreptate pe partea cu masina corecta si bine intretinuta, dar totusi pretul este mult prea mare pt anul si euro respectiv...si aici fac o simpla comparatie cu cele 4-5 Bmw -uri seria 5 verificate de la particulari nemti sau belgieni. Bineinteles ca am pus si costurile de transport + inmatriculare.

Oricum, eu va multumesc frumos si va doresc vanzare buna! 😉

 

Fiecare cu calculele lui. Plus ca daca aduni ce am schimbat eu la ea anul asta si adaugi la pretul alora de la nemti sau belgieni, s ar putea sa ajungi pe la 11.000 sau mai mult.

 

Si mie mi-ar placea sa gasesc una identica cu 8.000 euro.

 

In fine, pretul e evident negociabil iar o masina se testeaza mai inainte de a i se pune eticheta de pret mult prea mare. Nici macar mare, ci mult prea mare. Probabil ca ai vrea sa dai un 7.500 pe ea ca sa fie pretul corect.

  • Like 3
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Aveti dreptate pe partea cu masina corecta si bine intretinuta, dar totusi pretul este mult prea mare pt anul si euro respectiv...si aici fac o simpla comparatie cu cele 4-5 Bmw -uri seria 5 verificate de la particulari nemti sau belgieni. Bineinteles ca am pus si costurile de transport + inmatriculare.

Oricum, eu va multumesc frumos si va doresc vanzare buna! ��

De curiozitate, poti sa arati alea 4-5 masini din germania de la privat care costa mult sub 10 mii, BMW E60 LCI (2007-2010)?

Eu nu am gasit decat cu 300 mii km sub 9-10 mii in germania...(la 9 mii adaugi un bilet avion dus, motorina intors, numere de tzoll, vignete, si iesi lejer la 9500-9600, asta daca gasesti la 9 mii cu maxim 200 mii km, ceea ce e cam imposibil)

 

Ps: acum am vazut ca aveai in calcul si inmatricularea care si ai e 4-5 sute, dar ma rog acum s-a scos.

 

Bafta la vanzare Cookie, pretul este destul de real tinand cont conditiile in care se afla masina si km.

Edited by raul_bog
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Culmea, aici am scazut pretul dar ae pare ca o sa o vand prin cunostinte cu pretul cerut initial aici fiindca am decis ca 10.500 e prea putin.

O masina corecta pusa la punct,in totdeauna va avea pret! Cine cauta cazane,li se par scumpe masinile bune :thumbsup:

Bafta la vanzare!

Edited by malciu777
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Te salut!

 

Am citit cu atentie istoricul masinii tale si desi ai intretinut-o decent (nu foarte bine), pretul cerut este mare comparativ cu masiniile similare de la partuculari din Germania si Belgia. Doar ca sa iti faci o parere obiectiva...aceleasi dotari dar euro 5 o am rezervata la 7500 euro (cu 2 seturi de jante si cauciucuri). Vanzare buna iti doresc!

 

P.S. si nu a avut nici volanul si nici butonul de Start Stop schimbate. 😉

 

De curiozitate, poti sa arati alea 4-5 masini din germania de la privat care costa mult sub 10 mii, BMW E60 LCI (2007-2010)?

Eu nu am gasit decat cu 300 mii km sub 9-10 mii in germania...(la 9 mii adaugi un bilet avion dus, motorina intors, numere de tzoll, vignete, si iesi lejer la 9500-9600, asta daca gasesti la 9 mii cu maxim 200 mii km, ceea ce e cam imposibil)

 

Ps: acum am vazut ca aveai in calcul si inmatricularea care si ai e 4-5 sute, dar ma rog acum s-a scos.

 

Bafta la vanzare Cookie, pretul este destul de real tinand cont conditiile in care se afla masina si km.

Te salut!

 

Dupa ce imi voi cumpara, iti voi arata mai multe...nu toti selectam aceleasi criterii plus ca sunt mai multe site-uri pe care caut simultan. Biletul de avion este intre 18 euro si 145 euro deci nu este o avere, iar numerele plus motorina te duc max in 400 euro. Taxa de poluare pica de la 1 februarie deci pretul masinilor inscrise va scadea treptat. Sunt multe aspecte de discutat...dar le vom discuta pe rand.

Noapte buna! 😊

Edited by mexx20_ro
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ba e intretinuta chiar prea bine, ca nu esti tu vreun barometru in domeniu. Volanul a fost schimbat ca e mai misto sport decat clasic iar butonul de start/stop fiindca in Romania faci drumuri scurte deci apesi de mult mai multe ori pe el si se sterge usor. Dar astea tie ti se par cumva minusuri. Deja aberezi foarte tare, inclusiv cu preturile de la privatii tai.

Plus ca nu stiu ce privat iti rezerva tie masina. Euro 4 LCI sau Euro 5 cu dotari si km similari cu 7.500 gasesti doar in Tara Minunilor. Probabil esti Alice. Nu mai zic de intretinere ca am vazut ca esti pe langa total.

Ia-o pe Zenaida de mana si duceti-va tare.

Edited by Cookie
  • Like 2
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Ba e intretinuta chiar prea bine, ca nu esti tu vreun barometru in domeniu. Volanul a fost schimbat ca e mai misto sport decat clasic iar butonul de start/stop fiindca in Romania faci drumuri scurte deci apesi de mult mai multe ori pe el si se sterge usor. Dar astea tie ti se par cumva minusuri. Deja aberezi foarte tare, inclusiv cu preturile de la privatii tai.

Plus ca nu stiu ce privat iti rezerva tie masina. Euro 4 LCI sau Euro 5 cu dotari si km similari cu 7.500 gasesti doar in Tara Minunilor. Probabil esti Alice. Nu mai zic de intretinere ca am vazut ca esti pe langa total.

Ia-o pe Zenaida de mana si duceti-va tare.

Raspuns tipic impresarilor pe care ii prinzi cu matza in sac. Mult succes la vanzare, sanatate si intelepciune iti doresc...se pare ca ai nevoie!!! 😉😊

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Eu te sfatuiesc sa mai astepti pana in primavara, e posibil s-o dai cu 12.500.

Eu cred ca o va da cu 13000...minus vreo 5000. 😅😅😅

Cel mai rau mi se pare ca desi are un topic evident cu istoricul masinii (lucruri care le schimba si care clar denota o anumita uzura si muuuulti km) omul vine cu vrajala ieftina ca o vinde doar aici...normal ca doar aici incearca, pe alte site-uri ar fi cu vreo 2000-3000 mai scump , comparand aici cu site-urile interne si externe....si vb de masini de particulari la care ai verificat in prealabil tot istoricul.

Si doar pt cultura sa generala, foarte multi particulari de dincolo iti rezerva masina daca s-a discutat din timp (si a vorbit tot un conational de al lor)...vb aici de cei care nu vor sa isi vanda masinile dealarilor (turci,rusi,arab) care sunt destul de agresivi si insistenti.

Eu ii urez inca odata vanzare buna si sanatate!!! 😉😊😎

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mai Einstein, de ce te bagi tu in seama gratuit daca esti habarnist si nu sti de ce masini vb exact?

Eu inteleg ca este vreme rea la Iasi, dar stai mai cumintel, verifica site-uri , verifica masini si apoi putem vb impreuna pe exemple concrete...lasati fratilor povestile si maximele si mai terminati si cu prostiile astea cu 250000 km...cate masini ai verificat tu din cele puse la vanzare in Romania? Cam ce procent dintre acestea au avut service-urile facute exclusiv la BMW? Cate dintre acestea aveau uzuri normale raportate la km respectivi (fara volan,butoane si schimbatoare schimbate)? Cate dintre acestea erau cu compresia in parametrii? Catre dintre acestea aveau aceleasii serii la geamuri? Cate dintre acestea nu au fost lovite vreodata?

Incearca sa iti faci singurel o parere obiectiva (asta poate dura) si apoi poti sa iti dai cu parerea si sa fi luat in seama. :goodjob:

Mult succes si sanatate iti doresc!!! :thumbsup:

Edited by mexx20_ro
  • Like 1
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Clar esti mega habarnist. Toate piesele schimbate si prezentate in cadrul topic-ului, pentru un om sanatos la cap, denota o intretinere normala ptr o masina din 2008 cu 200.000 km. Doar tie iti denota nu stiu ce uzura si multi km. Uzura are ca orice masina second iar km sunt chiar foarte putini ptr anul de fabricatie. Paradoxul e ca am schimbat foarte multe preventiv, nedand niciun semn sau necreand nicio problema. Dar lumea-i mare, oameni putini, mai sunt si ca tine.
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.