BMWClub: ATENTIE MAXIMA la ofertele AUTOTRANSILVANIA Cluj! - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

ATENTIE MAXIMA la ofertele AUTOTRANSILVANIA Cluj!

#1 User is offline   andrei_alin2000 

• Membru
  • Group: Members

Posted 02 November 2016 - 17:01

Incantat de oferta lor de mai jos:
Attached File  Capture1.jpg (102.01K)
Number of downloads: 319

Attached File  Capture2.jpg (102.43K)
Number of downloads: 526

Imi fac o programare pentru schimb de ulei.
Scrie foarte clar pretul care include schimbul de ulei, filtrul + manopera asociata si de asemenea TVA-ul inclus.

In cazul masinii mele (X1 XDRIVE20D) in tabel avem:529 RON.
Nu m-am gandit nici o secunda ca voi plati doar atat, fiind constient ca se schimba si alte filtre.
Chiar am mers pregatit pentru o suma cel putin dubla.

Dar surpriza a fost urmatoarea:

Attached File  FACTURA.jpg (147.64K)
Number of downloads: 496

Ramane sa decideti voi cat de mult merita "profitat" de ofertele AUTOTRANSILVANIA Cluj-Napoca :)

Spor sa aveti!!!!
2

#2 User is offline   ciobster 

• Începător

Posted 02 November 2016 - 17:14

Daca ti-ai facut programare pentru schimbul de ulei se schimba un singur filtru si anume filtrul de ulei. Ce ai tu in poza este revizie completa si pretul platit este foarte corect.
1

#3 User is offline   OPaul 

• Fan
  • Group: Contributors

Posted 02 November 2016 - 17:36

Ai beneficiat de pachetul promotional :) , ai cerut un schimb de ulei dar ai primit o revizie completa. :hyper: :hyper: Cred ca aici este si smecheria, trebuia sa zici ca platesti doar pentru ce ai fost programat. Daca tu ai schimbat toate celelalte filtre cu o zi inainte , cu siguranta ca nu s-au uitat la ele , pur si simplu le-au schimbat.
Ai grija cand mai mergi pe la ei , te trezesti ca iti faci programare sa iti schimbe rotile pentru iarna si iti fac o revizie completa si la sistemul de franare ...

This post has been edited by OPaul: 02 November 2016 - 17:36

0

#4 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 02 November 2016 - 17:42

Eu nu cred ca nu te notifica sau intreaba inainte ce vrei sa faci. Cel putin eu nu am.patit sa nu ma.intrebe.
0

#5 User is offline   WIN60 

• Fan

Posted 02 November 2016 - 18:52

Nu se schimba si alte filtre... la reprezentanta cand te duci si spui ca vrei sa faci o revizie sau schimb de ulei la masina consilierul e obligat sa te intrebe exact ce vrei sa schimbi, daca nu te intreaba inainte sa se apuce baietii sa desfaca la masina trebuie sa-ti faca un deviz cu manopera+ piesele care se schimba cu pretul total si tu semnezi daca esti de acord sau nu, sau vrei sa scoti vreo piesa de pe factura. Daca ai facut programare si cand ti-a deschis "dosarul" de service te-a intrebat ca doresti sa schimbi uleiul si toate filtrele si tu ai zis da...s-au apucat sa le schimbe pe toate. Si eu lucrez in "bransa" si stiu cum se pune problema, in cazul tau ori nu ai fost atent, ori nu ai cerut ce trebuie, ori consilierul nu te-a intrebat desi era obligat, ori el a facut o greseala. Desi clar nu cred ca tu ai zis clar ca vrei decat ulei si filtrul de ulei si ei de fapt ti-au schimbat tot. Nu stiu de ce te mira factura, este cel putin un filtru 200 lei bucata fara TVA, deci 3 filtre (aer,habitaclu,motorina) vreo 700 lei fara TVA. Ti-au aplicat reducerea promotionala pe partea de ulei+f ulei de 30%. Noroc ca ai doar un singur filtru habitaclu...Din ce vad acolo manopera este ok, piesele sunt scumpe.

This post has been edited by WIN60: 02 November 2016 - 18:52

-2

#6 User is offline   Cloud92 

• Membru

Posted 02 November 2016 - 19:02

Sunt eu nebun sau preturile alea nu sunt mari? Pana si manopera parca e relativ ieftina pentru o reprezentanta
1

#7 User is offline   OPaul 

• Fan

Posted 02 November 2016 - 19:26

Manopera e 170 lei pe ora, crezi ca a durat mai mult de 30 minute toata operatiunea ?
0

#8 User is offline   cornel 

• Membru

Posted 02 November 2016 - 19:46

Ai întrebat/cerut explicit detalii privind ce anume se face cand ai deschis comanda de service, binențeles si cât costa?
0

#9 User is offline   OPaul 

• Fan

Posted 02 November 2016 - 19:51

Aici cred ca este gresala ambelor parti , el ca nu a cerut mai multe detalii despre opratiune, si ei ca nu au oferit mai multe detalii.
1

#10 User is offline   WIN60 

• Fan

Posted 02 November 2016 - 21:23

View PostOPaul, on 02 November 2016 - 19:26, said:

Manopera e 170 lei pe ora, crezi ca a durat mai mult de 30 minute toata operatiunea ?

A durat undeva la 90 minute cel putin, daca crezi ca ma insel intreaba-l pe andrei cat a durat.
-1

#11 User is offline   twodoor 

• Începător

Posted 17 November 2016 - 15:51

Eu am dus masina acum 3 zile la ei pentru oferta cu ulei + filtru ulei la 600 RON (pentru F30).
Am mentionat clar de la inceput ca vreau oferta la 600 si m-a intrebat nenea de acolo daca vreau sa schimbe doar filtrul de ulei, fara celelalte. Am zis ca da, si am platit fix cat mi s-a spus :) nimic de reprosat, mi-au si spalat masina in banii astia. Nota 10

Vad ca tie ti-au schimbat toate filtrele, ti-au pus si antigel. Sincer nu mi se pare mult cat ai platit.

This post has been edited by twodoor: 17 November 2016 - 15:52

1

#12 User is offline   mihai_farcas 

• Începător

Posted 27 February 2017 - 16:16

In opinia mea, preturile cerute la Cluj (de aici sunt) sunt aberante. Pt bmw x3 2.0 diesel din 2005 pretul cu reducerea aferenta este 1500 de lei. Asta in conditiile in care pe ulei am dat 160 de lei (castrol 5w30 titanium- 5l) , filtru de motorina mann 120 de lei , filtru de ulei 50 de lei mann si filtru de habitaclu 70 de lei mann. Manopera 80 de lei la un service autorizat , total 480 de lei. Nu o sa inteleg niciodata de ce ei cer 3 preturi, dar imi amintesc ce imi zicea un prieten, cladirea aia mare si frumoasa nu se plateste singura :)
1

#13 User is offline   AdrianHH 

• Membru

Posted 27 February 2017 - 17:01

Cam asa e in legatura cu acea "cladire".
Un filtru de habitaclu OE 40% adaos fata de Augsburg...par exampl

This post has been edited by AdrianHH: 27 February 2017 - 17:02

0

#14 User is offline   Ion Rus 

• Nou venit
  • Pip

Posted 13 September 2017 - 09:34

Pai si lor nu le-ai zis nimic de suma?
0

#15 User is offline   Atomykatt 

• Începător

Posted 13 September 2017 - 10:13

Din factura, suma platita strict pentru schimbul de ulei este mai mica cu 2.6 lei decat cea din oferta :good:

A.
1

#16 User is offline   SPQR 

• Nou venit
  • Pip

Posted 02 November 2017 - 00:22

ok daca te mai pricepi la masini, dar daca trimiteam nevasta cu masina si aia o intrebau de filtre cand tu ceri oferta schimb ulei (pe pariu ca habar nu are ca “e mai multe”)
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro