Jump to content

Pareri / Sfaturi achizitie F11 520d


Maxx85

Recommended Posts

Salutare!

 

Ma bate gandul sa achizitionez masina din linkul de mai jos:

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-5-520-ID61SGC.html

 

Am vazut masinuta, am si incercat-o, pare in regula.

Nu prea are dotari, dar cu toate acestea pretul cerut mi se pare sub pretul pietei, ceeace ridica semne de intrebari.

Motorul suna bine, distributia nu se aude, cutia schimba lin.

 

Va rog mult sa-mi scrieti parerile.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

...................... pretul cerut mi se pare sub pretul pietei, ceeace ridica semne de intrebari.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pai are navigatie Bussines, adica acel ecran mic si nici acel buton cu modurile Eco Pro, Sport. Cam din cauza asta are pretul mai mic, desi asa cum a zis si colegul mai sus, vezi ca pretul ala de 16000Euro este fara TVA. Daca mai adaugi 24% ajungi la ~20 000Euro, ceea ce nu mai pare atat de mic. Ba dimpotriva, as spune ca-i prea mult.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Navigatia mica ii strica tot aspectul ,hai ca nu are butoanele de confort parca nu e asa vizibil .

Daca e in tara si vrei sa scapi de plimbari prin germania e alceva si esti limitat la bani astia .

Daca mai poti pune ceva bani ,cauta ceva mai dotat .

Ia postarea ca o parere personala !

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asta cu navigatia profesionala ma distreaza uneori. Prin oras pe la mine sunt deja multe F-uri cu navi mare insa majoritatea posesorilor carora m-am oferit sa le fac update de navi, anumite codari etc mi-au zis senin ca ei nu folosesc asa ceva, ca au waze pe tel. etc Si va asigur ca nu era vorba de bani. Pur si simpu nu-i intereseaza. Pai daca nu te intereseaza sa folosesti asa ceva atunci la ce naiba mai cauti masina care sa aiba o saemenea optiune? Doar pt. design ???? Asa ca, colegul daca nu foloseste navigatia nu vad de ce-ar plati in plus pentru asa ceva. In cazul de fata daca masina iese bine la verificarea tehnica si-ti place...nu mai sta pe ganduri.
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cum adica daca nu folosesx navi sa nu montez ecran mare ? Pai e vb de aspect si tot merita ... si eu fol waze dar nu as reveni la navi business ever

 

 

 

chestia cu nu folosesc nu cred ca e corecta . era vorba de aspectul bordului ,cu cele doua bucati de plastic din stinga si dreapta .

multi nu folosesc semnalizarea ,ar fi bine sa fie trecuta la optionale cind cumperi masina .

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Parerile sunt impartite in ceea ce priveste navigatia de pe masini. Pana la urma acel ecran nu reprezinta doar navigatia, ci poti avea acces mult mai usor la multe alte setari, muzica samd. Evident ca si aceste chestii, poate nu toate se pot vedea si pe ecranul mic. Pe de alta parte, asa cum spuneau si colegii mai sus e partea ce tine aspect la ecranul mare. Pt mine din start, navigatia mare este un "no GO". Nu-mi cumpar masina daca n-are ecranul mare. Pe langa acest aspect, chiar folosesc navigatia atunci cand am nevoie. Am grija sa am ultima versiune de harti si chiar o folosesc. Mi se pare aiurea sa am navi la masina si eu sa stau cu telefonul in parbriz pe post de navigatie. O astfel de combinatie, mie imi lasa impresia de neputinta. Inteleg ca navigatiile de pe masini nu sunt actualizate la fel ca si Google Maps, dar situatiile de genul cred ca sunt destul de rare. Cel putin la noi in tara, drumuri noi apar destul de rar, stim cu totii acest lucru.
Link to comment
Share on other sites

chestia cu nu folosesc nu cred ca e corecta . era vorba de aspectul bordului ,cu cele doua bucati de plastic din stinga si dreapta .

multi nu folosesc semnalizarea ,ar fi bine sa fie trecuta la optionale cind cumperi masina .

 

Atunci trimite-le un mail la BMW, :smile: pentru Ro sa faca modele cu ecran mare dar fara modul navigatie si cu semnalizare optionala :pirate: Comparatia ta e exagerata. Eu doar v-am zis ce ma surprinde la noi ...cautam la masina sa avem tot felul de optionale care dau bine in poze si pe care nu le folosim in schimb neglijam alte aspecte la o masina :pardon: Pace :flowers: doar o constatare fara rautate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161103/bd9c9ea3b5c62d38e6cb41af8d80d3a0.jpg

 

 

Aceasta este report-ul primit de la Bmwdecoder. Nu prea inteleg, poate voi sunteti mai in tema.

 

Cu privire la navi business, nu ma deranjeaza, nu ii dau o importanta atat de mare.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Atunci trimite-le un mail la BMW, :smile: pentru Ro sa faca modele cu ecran mare dar fara modul navigatie si cu semnalizare optionala :pirate: Comparatia ta e exagerata. Eu doar v-am zis ce ma surprinde la noi ...cautam la masina sa avem tot felul de optionale care dau bine in poze si pe care nu le folosim in schimb neglijam alte aspecte la o masina :pardon: Pace :flowers: doar o constatare fara rautate.

 

 

nu e vorba de rautate ,doar fiecare isi da cu parerea .

de obicei noi romanii vrem masina full .

dupa parerea ta care sunt aspectele care le neglijam ?

doar o mica curiozitate

Edited by eugentim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.