Jump to content

E90 320d attiva


Daniel86

Recommended Posts

Twiterele sunt ,cel putin 2 ,celelalte nu stiu nu cred ca sunt pentru cĂŁ din spusele vânzĂŁtorului nu le au toate ,l-am gasit la 400 euro,problema cĂŁ nu sunt audiofil ,ar c-am fi 400 ââÂŹ bagati doar ca sĂŁ mai bifez un optional

Pretul e foarte bun, nu cred ca am vazut vreodata sub 800e, cel putin in Romania.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Si spre fericirea Gretei ieri am pus pe masina un downpipe ,pot sĂŁ spun cĂŁ ĂŽnafarĂŁ de faptul cĂŁ dimineata trebuie sĂŁ scot repede maĂâ˘ina din garaj (glumĂŁ ), are numai aspecte pozitive ,sunet inbunatatit ,masina trage mai bine si respira .e41955d44507702ba4d977c90f7a5833.jpg

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cam mare deranjul si mocheta aia neagra este gri acum :(

Scuza-ma dar nu am inteles la ce te referi

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

 

DimpotrivĂŁ, sunt multi membri care prefera 320d din n motive.. Motoare mai fiabile, consum de carburant bun, impozit mic..

Poate vor sa aiba un sunet ceva mai ,,sporty" :D

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

 

DimpotrivĂŁ, sunt multi membri care prefera 320d din n motive.. Motoare mai fiabile, consum de carburant bun, impozit mic..

Poate vor sa aiba un sunet ceva mai ,,sporty" :D

Interior si exterior

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nu fac mare caz din asta, dar e mai murdara mocheta masinii decat covorasul...nu e scuza buna ploaia...in fine...degeaba faci retrofituri daca e jegul ala in ea...sincer!

Iti apreciez sinceritatea ,masina o spĂŁl interior exterior o datĂŁ pe sĂŁptĂŁmânĂŁ ,nu o spĂŁl eu pentru cĂŁ nu sunt in stare ,eu ĂŽi fac pielea de 4 ori pe an ,griul acela este de pe ĂŽncĂŁlĂâşĂŁminte ,pe bocanci aveam praf de ciment .

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

N-am spus-o cu rautate sau sa creez discutii offtopic.

Faci o gramada de chestii la masina si e pacat sa nu fie curata.

Nu vreau sa imi imaginez cei care au dat minus cum au in masina.

In fine...spor la modificari in continuare.

Nici eu nu am rĂŁspuns cu rĂŁutate ,e adevarat ,am o singurĂŁ masina ,cu ea la muncĂŁ cu ea la plimbare ,nu are cum sa fie perfectĂŁ mereu ,nu ĂŽmi bat joc de ea ,dar nici nu sunt sclavul ei ,se murdareste ,se spalĂŁ ,pe presul di fata sofer am de fapt un pres de cauciuc 40Ă20 care evitĂŁ contactul bocancilor cu presul ,dar pe lateral nu am ce sa pun ,si poate din obiĂâ˘nuinĂâşa sau din cauzĂŁ cĂŁ pedala de acceleratie este aproape de mocheta ating cu lateralul de la bocanci .

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nu fac mare caz din asta, dar e mai murdara mocheta masinii decat covorasul...nu e scuza buna ploaia...in fine...degeaba faci retrofituri daca e jegul ala in ea...sincer!

Trebuia sĂŁ o spui mai digerabil. Cum te-ai exprimat tu, pare cĂŁ ai spus-o cu rĂŁutate. Eu apreciez ca e foarte activ Daniel, fiecare retrofit este urcat pe pagina. Nu cred cĂŁ are timp mereu sĂŁ "lustruiascĂŁ" mașina. Uneori mĂŁ ĂŽntreb:"ce mai poate fi modificat la ea?". Bafta in continuare!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ce pret poate sa aiba o asemenea operatie in Romania ,nu ascund cĂŁ mi-a trecut prin cap asa ceva .

BineĂŽnĂâşeles mĂŁ refer la un transplant de la un 335d ,cred cĂŁ ĂŽn cazul meu este mai complicat ĂŁ mea fiind manualĂŁ .

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Daca aveti ceva constructiv de adaugat la topicul acesta, faceti-o !

 

Daca nu, pur si simplu nu mai creati syari de spirit negative cu comentarii rautacioase.

 

Postarile de acest gen sunt sterse acum... la recidivisti vom da si "premii"

 

:smoke:

 

PS: La mulți ani !

Link to comment
Share on other sites

Si spre fericirea Gretei ieri am pus pe masina un downpipe ,pot să spun că înafară de faptul că dimineata trebuie să scot repede mașina din garaj (glumă ), are numai aspecte pozitive ,sunet inbunatatit ,masina trage mai bine si respira .

 

Super... respira masina si ceilalti nu :sick:

Link to comment
Share on other sites

Daca aveti ceva constructiv de adaugat la topicul acesta, faceti-o !

 

PS: La mulți ani !

Nu am avut intentia sa creez discutii fara rost... pur si simplu imi spun parerea si mi-o sustin, degeaba faci retrofituri peste retrofituri daca nu o si intretii cum trebuie.

Pentru mine e mai important ca masina sa fie curata si intretinuta ca la carte, decat sa ii pun un buton in plus.

Cand masina mea e murdara, parca nici nu merge bine si mi-e sila sa ma urc in ea.

Si eu am masina uneori murdara, nu este tot timpul impecabila, dar cand intra mizeria in mocheta in felul ala, cand butoanele sunt pline de mizerie depusa de-a lungul timpului nu mai e scuza, ca nu ai ajuns la spalatorie.

 

Si timp are de detailing, altfel nu avea timp pentru retrofituri.

 

 

LA MULTI ANI!!!

Edited by Alex_wly
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Ok ,ce pot sĂŁ spun ,renunț ,detailing nu este de mine ,nici nu o spĂŁl eu o duc la spĂŁlat ,jeg pe butoane nu stiu unde ai vazut ,cu siguranțĂŁ nu la mine ,nu sunt tipul care angajeazĂŁ un fotograf cĂŁ sĂŁ-i facĂŁ fotografii la mașina ,retrofiturile le fac seara sau in weekend ,timpul ĂŽl am mĂŁsurat pentru cĂŁ am de facut și alte treburi ,dar este pasiune și asta este .

Poate sã te inducã În eroare faptul cã nu plãnuiesc nimic ,termin de montat ,fac fotografia ,end ,nu sunt atent cã are freaza strâmbã .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ok ,ce pot sĂŁ spun ,renunț ,detailing nu este de mine ,nici nu o spĂŁl eu o duc la spĂŁlat ,jeg pe butoane nu stiu unde ai vazut ,cu siguranțĂŁ nu la mine ,nu sunt tipul care angajeazĂŁ un fotograf cĂŁ sĂŁ-i facĂŁ fotografii la mașina ,retrofiturile le fac seara sau in weekend ,timpul ĂŽl am mĂŁsurat pentru cĂŁ am de facut și alte treburi ,dar este pasiune și asta este .

Poate sã te inducã În eroare faptul cã nu plãnuiesc nimic ,termin de montat ,fac fotografia ,end ,nu sunt atent cã are freaza strâmbã .

Nu te obosi sa-i dai reply.. baiatul are frustrari, toti de pe grupul ĂŁsta il cunosc ca isi baga nasul in topicurile tuturor. PĂŁcat cĂŁ parerea lui = zero

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare ,dupĂŁ 2 luni de CCC si c-am 6-7 de CIC am cumparat un NBT ,problema mare ar fi emulatorul pentru el și pentru i-drive Touch ,sunt șanse sĂŁ gĂŁsesc la cineva fĂŁrĂŁ sĂŁ fie nevoie sĂŁ las un capital nu de alta dar in ritmul asta peste 5-6 luni o sĂŁ vreau evo.

Ps :stiu cĂŁ mașina nu valoreazĂŁ și sunt bani pierduti ,dar sunt legat de ea pentru cĂŁ nu mĂŁ lĂŁsat niciodatĂŁ chiar dacĂŁ are 15 ani .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare lume ,dupã aproape o lunã in carantinã m-am decis sã instalez NBT-ul care Îl aveam in casã ,sãptãmâna trecutã am cumparat si emulatorul ,ieri a ajuns.

Nu am reusit sa ii testez la drum datoritĂŁ restricțiilor.

Ps. Am semnalat și ĂŽn trecut cĂŁ este o problemĂŁ cu Tapatalk ,dupĂŁ un tot de timp nu mĂŁ mai lasĂŁ sĂŁ intru ĂŽn topic ,apare mesajul "topic șters " sau ceva de genu ,poate un responsabil tehnic sĂŁ ĂŽncerce mĂŁcar sĂŁ rezolve ,multumesc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.