Jump to content

Vand BMW 525 xDrive LCI


armin

Recommended Posts

Am decis sa vand masina personala pentru upgrade la un F10 535 xdrive.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/171537-08-bmw-e60-525d-xdrive/page__p__2318879__fromsearch__1#entry2318879

 

Masina se afla in stare foarte buna, nu necesita nicio interventie.

Nu sunt interesat de schimburi.

 

Voi pune un link de pe un site de vanzari, cu mentiunea ca pretul pentru forum e de 10.000 euro.

 

Cine doreste un E60 LCI in mintile lui si intretinut ca la carte este invitat sa vada masina, garantez ca nu pierde timpul. Pretul nu stiu daca este mare sau mic, atat consider eu ca merita :)

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-525-xdrive-2008-facelift-ID7o4is.html

 

0731 22 22 51, Bucuresti

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Este motorul de 3 litri, nu sunt probleme cu distributia.

Nicio interventie majora din ce am verificat cand am cumparat-o, masina a fost cumparata de la APAN.

 

Primul lucru cand am luat-o in nov.2015 am facut revizie, schimbat discuri fata ATE, placute si senzori fata/spate ATE, frana de mana, fulie vibrochen Corteco, role, intinzatoare si curele.

Am mai cumparat 4 cauciucuri de iarna Michelin Alpin 5 225/50/17.

 

Am montat bara fata MPaket si retrofit HIFI, cumparat roata de rezerva slim 17 si kit depanare, in rest doar revizie si motorina.

km actuali 218.000

 

Accept orice test si verificare autorizata.

Edited by armin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pe olx e 9999eur.

Care-i treaba cu mentiunea ca pretul pentru forum e de 10.000 euro? Un 9998 mai intelegeam, da' asa.. :huh:

 

Oricum, masina e ok, iar pretul e mai mult decat decent. Succes!

 

Era o regulĂŁ care spunea cĂŁ prețul trebuie sĂŁ fie trecut ĂŽn anunț, nu sĂŁ-l afli prin link-uri externe și altele. Poate la aia s-a referit când a specificat prețul pentru forum :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

daca impozitul este platit de mine pe 2017 si eu nu ma folosesc de masina in 2017, de ce sa platesc eu din buzunar? pentru ca asa e legea acum...

inteleg ca e mare impozitul la 3000 cmc, dar nu e vina mea, cine vrea masina plateste :)

si nu e graba...

Edited by armin
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ma risc sa mai dau un up :)...vad ca unii dau cu minus, da, stiu e acrii strugurii :))))

 

vad ca masinile "curate" nu au cautare, da' na...unii prefera full de full cumparate de la bo$$$

 

pret fix 9000 euro daca se dateaza contractul in decembrie sau 9500 pentru contract in 2017

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.