BMWClub: Cineva cu experienta in upgrade audio in special Match MS 83C-BMW.1 - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Cineva cu experienta in upgrade audio in special Match MS 83C-BMW.1

#1 User is offline   lupuwar 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 25 November 2016 - 10:50

Ma gandesc sa achizitionez http://www.emag.ro/d...1/pd/DC07CMBBM/ , a mai incercat cineva? sunt cam nemultumit de nivelul de calitate audio dar nici nu as vrea sa ma complic prea tare cu upgrade-ul,plus ca in Iasi nu stiu pe nimeni sa se ocupe cu asa ceva.
0

#2 User is offline   MSlv 

• Începător

Posted 22 January 2017 - 01:57

daca ai business cd, vei obține o claritate ceva mai buna si cam atât. Nu vei putea scoate toate joasele de care sunt capabile cele 2 woofere si volumul va rămâne tot p-acolo. Vei simți lipsa de putere a sistemului. vei auzi însă pentru prima oară înalte in masina.

eu am montat prima oară doar perechea de woofere de la ei si am fost dezamăgit inițial deși sunetul s-a îmbunătățit semnificativ dupa ce am înlocuit porcăriile de 6.5" cu care a venit masina. dupa ce am instalat un kit Alpine cu amplificare separată însă, tot sistemul a prins viața si oferă o claritate incredibila la un volum mult mai mare.

Lipsa de putere, in special daca ai business cd, e cea mai mare problema.
0

#3 User is offline   RaduHarsh 

• Nou venit
  • Pip

Posted 21 July 2017 - 20:52

De unde ti-ai luat kit-ul Alpine si cat a costat? Ă fost greu de instalat? As vrea sa imi iau si eu si sa il instalez singur
0

#4 User is offline   MSlv 

• Începător

Posted 02 August 2017 - 22:35

de pe bavauto l-am luat, mai poți găsi si sh daca ai noroc. a fost vreo 16 milioane parca... De instalat nu e greu deloc daca ai răbdare si te pricepi sa demontezi fără sa strici fete de ușa, praguri, bancheta si de prin portbagaj. Daca ai Lci e cu atât mai simplu, nu mai trebuie tăiat niciun cablu, totul e plug&play. Doar sa ai in vedere ca sunt 2 versiuni, una pentru non-lci unde trebuie tăiate si îmbinate fire si alta pentru lci care vine cu conectori.
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro