Jump to content

Back in business


B754FIC

Recommended Posts

Salutare colegi, dupa o pauza lunga in care n-am mai intrat pe forum si nici bmw n-am mai condus a sosit timpul sa schimb masina(w204 220cdi).

Dupa ce am testat GLC, sportage, noul tiguan, Q5 m-am oprit la X3. Dupa 3 luni de cautari am gasit unul ca destul de dotat si ii lipsesc doar cateva chestii gen EDC, faruri led, keyless entry/go. Inca nu am intrat in posesia lui, azi a fost ridicat de catre transportator de la deeler si abia astept sa-l conduc. Ca si optiuni are:

 

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S1CCA Auto start/stop function

S1CDA Brake Energy Regeneration

S216A HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S225A Standard suspension

S230A Extra package, EU-specific

S248A Steering wheel heater

S249A Multifunction f steering wheel

S258A Tire with run-flat functionality

S2TEA Automatic transmission w/ shift paddles

S2V2A BMW LA wheel, M Double Spoke 622

S2VBA Tire pressure display

S2VGA PERFORMANCE CONTROL

S2VLA Variable Sport steering

S302A Alarm system

S316A automatic trunk lid mechanism

P337A M Sports package

S3ACA Trailer coupling

S3MCA Indiv. roof rail high-gloss Shadow Line

S402A Electric panoramic roof

S413A Trunk room net

S420A Sun protection glazing

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S430A Interior/outside mirror with auto dip

S431A Interior mirror with automatic-dip

S465A Through-loading system

S481A Sports seat

S488A Lumbar support, driver and passenger

S493A Storage compartment package

S494A Seat heating driver/passenger

S496A Seat heating, rear

S4ADA Interior trim strips, alu, brushed, fine

S4NGA Trim covers, instr. panel, high-gloss

S502A Headlight cleaning system

S508A Park Distance Control (PDC)

S521A Rain sensor

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S544A Dynamic cruise control

S563A Light package

S5A1A LED Fog lights

S5DAA Passenger airbag deactivation

S609A Navigation system Professional

S688A HARMAN/KARDON SURROUND SOUND SYSTEM

S698A Area-Code 2 for DVD

S6ACA Intelligent emergency SOS call

S6AEA Teleservices

S6AKA Connected Drive Services

S6AMA Real-Time Traffic Information

S6ANA Concierge Services

S6APA Remote Services

S6NSA Convenience phone, expanded Smartphone

S710A M leather steering wheel

S715A M Aerodynamics package

S760A High gloss shadow line

S775A Headlining anthracite

P7AYA Comfort + Sport Package M

P7XPA Navigation package, Connected Drive

L801A National version Germany

S877A Delete cross-pattern operation

S879A On-board vehicle literature German

S8KAA Dummy-SALAPA

S8THA SPEED LIMIT INFO

S925A Dummy-SALAPA

S9AAA Outer skin protection

:popcorn:

post-78896-0-89147600-1480109524_thumb.jpg

post-78896-0-20874300-1480109530_thumb.jpg

post-78896-0-35878700-1480109536_thumb.jpg

post-78896-0-72478600-1480109591_thumb.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Destul de dotata?:)) Eu zic ca e foarte dotata. Ce anume trebuia sa mai aiba ca sa nu ziceti ca e "destul de dotata"? E foarte frumoasa cu pachetul m si jantele din poze. E facelift vad, cat a fost? peste 27k? Sa o stapanesti sanatos. MAsina merge decent pana in 150, nu te speria ca e nu e deloc submotorizata. In schimb o sa simti ca e putin mai lenta fata de w204 pe care l-ai avut. Eu am avut un c250 si era mult mai vioi sub 2000 ture, insa nu le poti compara, asta e clar. Plus ca mi se pare ca si c-ul tau era biturbo. Sa il alergi cu placere.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Are dotarile care conteaza pentru mine, 190 cp si 0-100 in 8.1 sec nu e de neglijat, glc250 e mai rapid cu 2 sec in rest n ai cu ce sa compari in clasa ei. W204 ii revine sotiei nu mi vine sa o dau pe alta tigaie.

Interiorul

post-78896-0-03720200-1480154040_thumb.jpg

post-78896-0-85260700-1480154049_thumb.jpg

Edited by B754FIC
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina foarte frumoasa! Am avut una in service cu care am dat niste ture, era x-drive, trage ok, nu mi sa parut submotorizata.

Imi place maxim culoarea pielii, cat despre "lipsit" tine de utilizator nu de noi. Cristian pana la urma conteaza de unde sunt piesele din retrofituri atata timp cat dam sute-mii de euro pe ele? Nu avem de unde sa stim de unde sunt luate (dezmembrari sau furate) dar platim pentru ele, nu le furam la randul nostru.

Edited by WIN60
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

X3-ul mi-i se pare destul de bine dotat , eu as fi super multumit cu dotarile actuale , nu as schimba nimic .E doar parerea mea . Important e ca proprietarul sa fie multumit ,sunt banii lui investiti si el se va bucura de minunata masina . Cel mai probabil dupa primele saptamani de utilizare fiecare isi da seama daca are nevoie de retrofit sau nu . Asta depinde de la om la om . Si mie mi-i se pare inca devreme de pregatit retrofituri din moment ce omul inca nu are masina. Sper sa nu supar pe nimeni .
Link to comment
Share on other sites

Misto x3 ul fiecare cu cu gusturile lor,pe viitor mi as lua si eu un x3 f10 sau f30 dar nu acum consider ca sa bagi bani intr o tabla la 2-3 ani pierzi mult nu si justifica pierderea decat atunci cand ai probleme cu actuala masina ,in cazul meu cred ca mai tin 4 ani,o am de 2 ani jumate,sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Cati bani ai dat si ce an este??

Edited by danwmb
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sa nu faci greseala sa zici pretul pe forum pt ca imediat vine comisia de arbitraj a preturilor si iti zic ei ca la banii aia iti cumparai seria 7 full de full de 2009, una care nu bate, nu troncane, km aproape reali, de regula fictivi :D Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Sistemul ala audio si panorama fac toti banii.
  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sa nu faci greseala sa zici pretul pe forum pt ca imediat vine comisia de arbitraj a preturilor si iti zic ei ca la banii aia iti cumparai seria 7 full de full de 2009, una care nu bate, nu troncane, km aproape reali, de regula fictivi :D Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Sistemul ala audio si panorama fac toti banii.

 

 

 

Foarte tare treaba asta cu " comisia de arbitraj a preturilor " ai mare dreptate .. treaba e ca asa bine ai zis ca nu ma pot opri din ras :))

Link to comment
Share on other sites

Bmw nu a avut niciodata un sistem audio care sa mi placa cum canta. La w204 sistemul audio standard suna mai bine decat hifi de la bmw, chiar sunt curios de hk. Trapa panoramica am si pe w204, o consider mai mult un moft, e foarte mult praf in buc si n are sens sa ma rup in figuri si sa prafuiesc tot interiorul.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

INtr-adevar suna mai bine in MErcuri. Eu am avut harman kardon pe w204 cu navigatia mare, cred ca vine standard, si se auzea extraordinar de bine. Si la audi se aude mult mai bine Bose decat ce are bmw. Si mai suna excelent si mark levinson pe lexus. Edited by cavaliere
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.