Jump to content

Pot pune volan cu comenzi pe masina fara ?


Recommended Posts

Buna ziua! Am facut putin research in legatura cu acest subiect, dar nu m-am lamurit exact. Am un BMW E46 din decembrie 2000. Am un volan normal,ca cel din poza:

108118000_1_261x203_volan-bmw-e46-e39-e36-pitesti.jpg

As vrea sa stiu daca pot instala acest volan pe el:

http://img25.olx.ro/images_mercadorro/17060461_1_1000x700_vand-volan-airbag-bmw-seria-3-e46-craiova.jpg

Astept raspunsurile voastre. Multumesc anticipat!

P.S: Daca modelul de mai sus nu functioneaza, acesta ar merge?

volan-piele-bmw-e46-e39-x5-4-spite-comenzi-5296a1d29df2831d1f-0-0-0-0-0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Se poate monta...eu mi am facut singur tot cablajul. Am urmat pasi dintr un tutorial de pe youtube. Eu nu am avut cabluri speciale pt montaj...am cumparat 3 cabluri subtiri in trei culori diferite,unul va pleca de la calculator iar doua de la blocul de lumini si vor merge impreuna la mufa de sub volan,iti mai trebuie 4 papuci mici si vointa...eu in 2 ore am terminat operatiunea...dar precizez ca fara ajutorul tutorialului nu faceam nici 10% din treaba...Si ce este bine ca nu trebuie activat in sistem comenzile..cum ai terminat treaba ,pui bornele la baterie si totul va functiona.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.