Jump to content

BMW E91


qwerty84

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 4 months later...

am avut standard pe fostul E90....zero barat

am avut hi-fi pe asta....era decent

acum cu L7 e super ok.

nu ascult muzica la un nivel ridicat, ba chiar in surdina, deci nu voi beneficia la maxim de sistem.

eu l-am prins la un pret bun si nu aveam cum sa-l ratez :))

practic m-a costat 1200 lei amplificatorul si instalatia cu absolut toate boxele au fost cadou.

 

incerc sa repar amplificatoru defect.a intrat apa in el si il voi vinde...deci mai scot din "paguba" :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum e cel standard la E91, dar la E46 touring este de-a dreptul patetic. Are cate un tweeter pe usile din fata si o boxa mai mare la picioare si inca 2 boxe ovale in portbagaj (care cand e portbagajul plin nu se mai aud :wacko: )

Nici eu nu sunt obsedat cu muzica, dar ma gandesc sa-l schimb cu un HK. La E91 exista si HK, sau Logic 7 asta este varful?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

255.000 si se tine bine batranica.

revizii la 8-10.000 km, distributia schimbata la 245.000 km.

am trimis volanul la oradea pentru a schimba pielea. pun perforata pe laterale si cusatura neagra.

vreau sa reintineresc farurile sau sa trec la adaptive.

daca aveti recomandari in bucuresti sau zona pentru polish si aplicat folie....

Link to comment
Share on other sites

maine astept volanul :)

de ceva timp ma tot gandeam daca merita sa iau schimbator cu pielea performance...daca tot am inviat volanul, le-am si comandat.

revin cu poze cand primesc tot. chiar sunt curios cum lucreaza Cornel din Oradea. parerile am vazut ca sunt numai de bine!

post-26276-0-19901000-1564748131_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ai un dric (touring) cu culoare de “kkt și de bĂŁtrâni”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Sa o stĂŁpânești sĂŁnĂŁtos, e foarte faina mai ales completatĂŁ de jantele alea, linia plafonului care coboarĂŁ spre finalul mașinii o face sa arate mai sportiv decât un sedan și paketul M o fac sa nu ĂŽși arate vârsta...

Link to comment
Share on other sites

maine astept volanul :)

de ceva timp ma tot gandeam daca merita sa iau schimbator cu pielea performance...daca tot am inviat volanul, le-am si comandat.

revin cu poze cand primesc tot. chiar sunt curios cum lucreaza Cornel din Oradea. parerile am vazut ca sunt numai de bine!

Eu am pĂŁstrat decat schimbĂŁtorul,pielea nu m-a convins ,nu am nimic alcantara in masina

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Salut, fiind mai nou pe acest forum nu am putut vedea toate pozele postate de tine in toti acesti ani dar din putinele vazute, avem aproximativ aceeasi masina cu foarte mici diferente. O sa revin si eu cu un post separat al masinii cat de curand, dar iti las una doua poze aici :)

post-95313-0-49818700-1570795544_thumb.jpg

Edited by Ego206
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Salut,

A trecut mult timp de cand n-am mai scris pe aici....in principiu nimic nou. De prin august anul trecut am facut maxim 2000km cu masina.

Tot din august am inlocuit si schimbatorul cu unul performance...schimbarea este destul de mare, pentru un interior imbatranit de E9X.

 

Si daca tot lucram de acasa in aceasta perioada, printre pauzele de tigara m-am apucat de detailing...ca pe vremuri :rolleyes: .

 

Momentan am inceput cu motorul. Dupa cum spuneam de vreo 9 luni sta pe dreapta si arata ca dupa razboi.

20200331-160055.jpg20200331-160100.jpg

 

Le exterior, momentan am spalat-o.

De maine degresare cu IPA, decontaminare, CG BlackLight, 2 randuri de JetSeal si cam atat...

 

20200401-143440.jpg20200401-143512.jpg

20200401-143452.jpg20200401-143458.jpg

20200401-143537.jpg

Edited by Alex_wly
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.