Jump to content

BBO 2.0: 535d


Kenbobo

Recommended Posts

Masina nu se va vinde pe forum.

 

Cine este interesat de masina ( fie ca este de pe forum sau nu) merge sa vada si sa testeze masina. Dupa un test complet ( facut de cineva cu sculele potrivite), cumparatorul photaraste daca cumpara sa nu masina, cu "impedimentul" km.

Edited by kathalin
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

gresit!!!!!!!!!!

Masina nu se va vinde in configuratia actuala.

Nu exista piata la noi pentru asa ceva!

 

Stiu eu doua 335d e92 respectiv e90 care s-au vandut, e92 la 15k tot cu diverse modificari dar de e90 nu stiu sa iti spun exact la ce bani desi si ala avea cam 400 cp...depinde si de noroc acum si de cum te sincronizezi cu diversi doritori.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ai fii surprins sa auzi ca unii mai schimba piese si preventiv nu numai cand se defecteaza si pici din masina..gandire tipica pentru un roman. Ai schimbat o piesa doar in ultimul moment ca altfel nu mai mergea masina....

 

Ma bucur ca esti un tip pasionat de masini bmw pe care le tuneaza, face drifturi si uita sa dea kilometri reali in bord.....

 

Ce ma deranjeaza este ca jignesti gratuit pe toata lumea si iti place sa caracterizezi pe altii

 

Toata lumea are cazaturi, toti sunt niste saracii, toti vand numai rable, nimeni nu isi permite ca tine sa schimbe bucsi si bielete

 

Uiti ca si noi restul de pe aci suntem pasionati, cu mai multi sau mai putini bani, pana la urma ce reprezinta ptr tine pasiunea ptr bmw, altfel nu intram pe forum ci ne prezentam la bmw , o masina in leasing si ii rupeam bucile de jar fara sa ma deranjez vreodata sa intru pe aci sau sa ma bag cu altcineva in seama, multi se duc si la intruniri na pasiune....

 

Tu in schimb uiti ca pasiunea si afacerea adica banii sunt 2 lucruri total diferite care nu se pupa, pe urma iti dau un sfat, cu atitudinea asta nu faci multe lire in anglia, acolo o sa dai de adevaratii romani cu probleme, datorii si care muncesc mult si greu ptr niste bani de multe ori putini....

 

Stiu ca nu este topic de vanzare dar daca avem voie sa ne spunem si noi parerea arunci o vom face :thumbsup:

  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@Boaska

 

Nu ne cunoastem asa ca abtine-te de la comentarii de genul.

 

Eu chiar am ajutat multi useri pe forum, tu ce ai facut in loc de a comenta gratuit?

 

Nici nu-mi doresc sa te cunosc, am postat pe un forum public ok?

  • Like 7
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nici nu-mi doresc sa te cunosc, am postat pe un forum public ok?

Faci niste afirmatii total aiurea si ma jignesti gratuit de parca ne-am cunoaste.

 

Iar indiferent de km masinii, tipic bmwclub, faceti din tantar armasar atata tam-tam de parca masina asta e ultima cazatura, doamne fereste de cel care o va cumpara. Si legat de pasiune, daca faci o analiza asupra posturilor de aici singurii apreciati sunt cei care spala masina de 10 ori pe zi.

 

Ai tu cumva habar cate sacrificii am facut pt e46 sau pt masina asta?

 

Altii care baga zeci de mii de euro in tuning si modificari primesc de obicei pareri negative ca vezi doamne nu pentru asta e forumul, ne batem joc de masina ca mergem la drag, etc.

 

Asta va fii ultima mea postare aici.

 

LE: Am gresit. Nu e chiar tipic bmwclub ci doar tipic unor useri de aici, tot timpul aceeasi, care sunt mai presus decat restul care si stiu sa caracterizeze foarte bine masini si useri pe care nu ii cunosc..

Edited by Kenbobo
  • Like 5
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Eu nu vreau sa te critic deoarece este impresionant ce ai facut din acest e60. Problema este alta, nu voi da nume si nu are rost sa intru in detalii insa si altii care au comentat ca si mine s-au saturat de masinile de "pasionat" care se vand pe acest forum. Daca ii iei pe cativa la rost, toti sunt pasionati si au grija de ele de zici ca nici cand au iesit pe poarta fabricii nu mergeau asa, in realitate insa lucrurile stau cu totul si cu totul diferit. Nu zic insa ca e si cazul tau!

Doi la mana, la 18.000 de euro gandeste-te ca cine vine sa o vada se va uita si pe sub bord sa vada daca are cea mai mica dunga de zgarietura, de ce? pentru ca la 18.000 de euro deja pretentiile sunt de o masina in stare absolut perfecta... si aici apare problema, ca km nu se pupa, ca probabil masina mai are pe ici pe colo o zgarietura (lucru perfect normal) si atunci indiferent de modificarile pe care le-ai facut pretul deja nu mai este unul real. Plus ca... mai exista si alta categorie de persoana, si anume unul ca mine care vede cate modficari are o masian, deja se duce cu gandul la "cat omor o fi vazut masina aia?"... Bafta la vanzare si felicitari pentru rezultat.

  • Like 9
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Kenbobo - cred ca te-ai suparat aiurea. A fost decizia ta si sa bagi bani in masina, si sa dai km inapoi. Daca faci ceva, asuma-ti. Cred ca suntem toti constienti ca banii pusi intr-o masina sunt bani pierduti (mai sunt si altii cu masini super misto care nu au reusit sa le vanda), si sansele de a gasi pe cineva care sa aprecieze fix ca tine masina sunt relativ mici. Eu inteleg asa: tu vrei sa pleci, ai ales sa vinzi masina aici (in Romania) si te-ai adaptat la piata, dand kilometrajul inapoi. Daca asta sterge cu buretele sau nu contributia ta pe forum, sfaturile sau ajutorul dat altor useri, vom vedea. Adevarul este intotdeauna cea mai buna varianta. Ce spunea @Broaska referitor la Anglia poate fi adevarat: zona aia din lume apreciaza oamenii seriosi.
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Faci niste afirmatii total aiurea si ma jignesti gratuit de parca ne-am cunoaste.

 

Iar indiferent de km masinii, tipic bmwclub, faceti din tantar armasar atata tam-tam de parca masina asta e ultima cazatura, doamne fereste de cel care o va cumpara. Si legat de pasiune, daca faci o analiza asupra posturilor de aici singurii apreciati sunt cei care spala masina de 10 ori pe zi.

 

Ai tu cumva habar cate sacrificii am facut pt e46 sau pt masina asta?

 

Altii care baga zeci de mii de euro in tuning si modificari primesc de obicei pareri negative ca vezi doamne nu pentru asta e forumul, ne batem joc de masina ca mergem la drag, etc.

 

Asta va fii ultima mea postare aici.

 

LE: Am gresit. Nu e chiar tipic bmwclub ci doar tipic unor useri de aici, tot timpul aceeasi, care sunt mai presus decat restul care si stiu sa caracterizeze foarte bine masini si useri pe care nu ii cunosc..

 

mai devreme ai scris ca unii apreciaza mai mult pe cei care isi spala masina de 10 ori pe zi decat pe unii care investesc zeci de mii in tuning.... fiecare are voie sa aprecieze ce doreste el.... si poate ca sunt niste useri care vor sa-si spuna cateodata parerea, poate privesc lucrurile dintr-o alta perspectiva, nu inteleg de ce ai voie sa vorbesti urat despre altii doar pentru ca ai facut sacrificii sa-ti tunezi masina, sau pentru ca ai bagat bani in masina ceilalti care nu si-au tunat motorul nu au voie sa fie de alta parere.... deci discutia devine derizorie, si daca doresti sa ma scuzi, iti doresc o zi faina in continuare :thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

.....

 

Va rog sa nu stergeti, nu este off-topic, este o asemnara la situatia cu KM, multi o sa ramana socati de ce scrie aici, sa creada ce vor ei.

 

Care e motivul pentru care spui asta tocmai acum? Suntem o comunitate, daca aveai informatia asta de ce ai asteptat o chestie de genul asta?

 

O chestie similara a patit si colegul nostru @Alex_Wly (daca nu ma insel) acum cativa ani cu Bimmer (Robert) cand si-a facut masina LCI si Robert nu se pricepea de niciun fel, dar n-a asteptat sa se planga altii ca sa ii faca reclamatie. Deci, de ce acum?

Edited by mcliviu
  • Like 3
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

O groapa + cauciuc taiat nu inseamna dauna totala, e ceva normal pt Romania. Am scris asta si in topic la inceput.

 

Legat de restul, domnule WIN60 situatia e mai delicata si nu e exact cum ai descris-o tu iar aici nu e locul potrivit pentru a dezbate asta.

  • Like 3
  • Downvote 15
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca...a fost de rahat toata treaba, nu am vrut sa mai vorbesc despre si cu omul asta desi sa inteleaga, il cred un baiat ok, nu a vrut sa strice calculatorul, a incercat sa-l repare , a dat comanda de piese (desi acolo initital mi-a zis mie ca el nu-i comanda nimic ca trebuie sa-si asume niste riscuri daca face asa ceva, insa i-am explicat ca din moment ce tu iti asumi ca faci un serviciu pentru care ceri bani si de fapt faci mai mult rau, trebuie sa-ti asumi greselile).

Nu am crezut ca o sa ma creada nimeni, nu e vorba de mine, e vorba de prietenul meu care nu are cont pe bmwclub si nu ar sta sa faca reclamatie pe bmwclub, ca sa intelegeti omul lucreaza in MAI, mai exact la ISU, a incercat sa rezolve pe partea cu justitia insa stiam toti ca nu ai ce sa rezolvi...dovezi sunt insa e foarte greu sa demonstrezi unele lucruri, ne-am dat seama mai tarziu ca de fapt el astepta sa se termine perioada in care il poti da in judecata pentru fapta respectiva , de asta o tineau la Targoviste...Eu iti spun ce mi-ai spus tu mie personal, nu o groapa, ci ai sarit de pe drum cu masina sa nu de-a tirul peste tine, iar problemele care mi le-ai spus erau un amortizor si ceva tot pe parte mecanica, nu pe caroserie, REPET a zis ca nu a avut nici-o problema la caroserie!

 

Nu dezbatem aici, s-a dezbatut deja intre noi, insa trebuia spusa intr-un final, treaba asta, imi pare rau si pentru tine ca sa intamplat, dar imi pare mai mult rau pentru prietenul meu...

 

Nici nu vreau sa-mi mai aduc aminte de perioada respectiva, care a fost de rahat!

Edited by WIN60
  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.