Jump to content

Retapitare/retrofit bmw f20 2012


Costea Mihai

Recommended Posts

Salut si sarbatori fericite tuturor.

Sper ca nu am gresit locul unde am deschis acest topic.

Sunt interesat de achizitionarea unui f20 de prin 2012-2013, automatic pe care vreau sa-l modific putin imediat dupa achizitie.

Daca la exterior am ceva cunostiinte despre firme care se ocupa cu asa ceva, la interior mai putin.

Ce m-ar interesa in primul rand ar fi urmatoarele:

-volan m sport + padale

-navi nbt + controller touch

Sa zicem ca sunt destule firme care se ocupa de aceste lucruri, ce nu stiu eu, si va rog sa-mi recomandati, sunt firme care se ocupa de:

-retapitat interior full, incepand de la presuri si pana la fete usi, volan in culori custom

As dori si reconditionarea unor elemente de pe bord (daca e posibil din fibra de carbon).

 

Momentan nu pot da detalii amanuntite deoarece intentionez sa achizitionez autoturismul abea pe la jumatatea lui ianuarie, poate chiar inceputul lui februarie in functie de ce gasesc pe piata. Vreau s-o vad in primul rand cum arata si de unde incep interior/exterior.

Cum habar nu am de firme care fac acest lucru intr-un mod profesionist, m-am gandit sa apelez la voi.

 

Va multumesc mult si va urez sarbatori fericite si un an nou fericit alaturi de cei dragi.

Mihai.

Link to comment
Share on other sites

Nu am bani de asemenea tampenii. Imi iau ceva pe care sa mi-o fac pe placul meu si nu intentionez s-o vand prea curand. Nu gasesc direct din fabrica cu pretentiile pe care le am eu, iar sa mi-o fac pe comanda, noua, nu-mi permit...

Ooo ai dreptate, piano black trim e superb. Merci de sfat.

Edited by Costea Mihai
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

F20 sau F30?

 

Nu inteleg cum vine asta cu "nu am bani de asemenea tampenii" dar tu vrei interior custom, nbt, volan M + padele, etc....pai toate astea te costa cel putin 2000-3000 eur daca le faci la o firma serioasa ca doar nu le faci in spatele blocului.

 

Pai cumpara masina cu optiunile pe care le vrei si gata.

Link to comment
Share on other sites

F20 sau F30?

 

Nu inteleg cum vine asta cu "nu am bani de asemenea tampenii" dar tu vrei interior custom, nbt, volan M + padele, etc....pai toate astea te costa cel putin 2000-3000 eur daca le faci la o firma serioasa ca doar nu le faci in spatele blocului.

 

Pai cumpara masina cu optiunile pe care le vrei si gata.

Masina s-o cumpar cu cu optiunile precizate de tine, as gasi-o. In schimb in materie de interior custom, scaune, usi, bord, plafon, etc. nu gasesc second pe placul meu. Tocmai deasta ma interesau firme care fac acest lucru. Vreau s-o fac "a mea".

 

"F20 sau F30?" -> F20

"nu am bani de asemenea tampenii" -> ma refeream la "nu sa faci samsareala pe la noi"

Edited by Costea Mihai
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.