Jump to content

Cumpar X3 F25


ZgabeartA

Recommended Posts

Salutare,

 

Tot caut de 2 zile un X3 F25, minim an 2011, maxim 150.000 km, cu cat mai multe dotari, ex: adaptive suspension, trapa, piele, bi-xenon, etx.

Sunt o persoana rezonabila, pot lasa din dorinte.

 

Daca cineva vinde, va rog sa imi trimita PM sau SMS intrucat sunt pe drumuri pentru vizionari.

 

Multumesc,

Gabi

0722820455

Link to comment
Share on other sites

Cauti de 2 zile?:)) Unii cauta luni. din 2011 cu maxim 150 de mii de km eu zic sa incerci in germania ceva premiumselection altfel e utopica cerinta ta.

 

Am gasit 2 masini care imi plac insa pentru a fi mai sigur ca masinile sunt bune, as fi vrut sa achizitionez de la un proprietar care este pe forum, si nu de la o persoana care achizitioneaza masina cu singurul scop de a o vinde cu profit...

Nu ma intelegeti gresit, este natural sa faca profit, insa nu l-ar interesa starea masinii, decat daca i-ar cauza la vanzare... deci cosmetizare si drum bun, sa iasa profit

 

De aceea am postat aici, pentru ca am rasfoit forumul si am inteles ca ar fi persoane care vand, asadar intrebarea mi se pare pertinenta.

 

Astazi mai am doua drumuri de facut: Constanta & Braila (daca nu gasesc ce doresc la Cta).

 

Multumesc anticipat pentru raspunsuri,

Gabi

Link to comment
Share on other sites

Ce pot sa iti zic eu sigur, din 2011 cu maxim 150 de mii de km, este aproape imposibil sa gasesti daca nu e proprietar de noua. Cele aduse la noi de samsari au peste 200-250 de mii. Depinde ce buget ai si ce dotari cauti. Dar sigur cu macar 18k euro nu gasesti cu rulajul ala. Si mare grija ca tot ce e adus de pe afara sunt sanse 99% sa fie intinerite la kilometraj.
Link to comment
Share on other sites

la banii astia cel mai bine te orientezi spre piata germana... la noi te lovesti de multe facaturi, masini cu kilometri dati inapoi, accidentate, incendiate...

 

totusi, daca nu ai drum la nemti pt o masina, tine cont de urmatoarele metode de control, inainte de a te hotari sa dai 22.000 euro pe ea:

 

a. controlul mecanic si electronic pt masina pe care vrei sa o cumperi trebuie sa fie obligatoriu - poti face o diagnoza la orice reprezentanta BMW (si rezolvi si pct b.)

b. controlul realitatii - trebuie sa ai in permanenta acces la o resursa de verificare a fiecarei masini, km, accidente etc. (combinat cu pct a.)

c. controlul documentelor si situatiei juridice - in orice situatie platesti masina doar DUPA ce a trecut de RAR, altfel riscul sa iti iei teapa este si mai mare.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.