Jump to content

Produse ingrijire piele - BMW Care Products


eMjoy

Recommended Posts

Stimati pasionati,

 

Am achizitionat setul de ingrijire a pielii atasat, format din spuma de curatat si set lotiune protectie (care include uleiul, un burete si o bucata de material).

 

Am aplicat vara trecuta conform instructiunilor, prima oara spuma de curatat, si apoi lotiunea de protectie.

 

Rezultatul vizual cat si cel de 'feeling' al pielii dupa tratament au fost sub astepari, rezultat care il pun in mare masura pe lipsa mea de experienta.

 

Intrebarile care le-as avea pentru Dvs sunt:

-spuma de curatare - ce grosime aprox ar trebui sa aiba stratul aplicat pentru a avea efectul de curatare dorit?

- dupa aplicare, ce interval ar trebui sa treaca pana la indepartarea spumei?

-lotiunea de protectie - la cat timp dupa indepartarea spumei de curatare se poate aplica?

- este suficient un singur strat?

-aplicare iarna - avand temperaturi negative in momentul de fata, este recomandat sa aplic un tratament in aceasta perioada, sau sa astept pana in primavara?

 

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

 

Cu stima.

post-64066-0-09409400-1484295069_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
spuma si lotiunea de la bmw nu au nevoie neaparat de caldura foarte mare (nici cu - sa nu ai in masina)sau sa fie lasate mai mult timp (gen rejuvinator oil/prestine clean), cu spuma cureti pt inceput apoi lasat cateva minute dupa care ai sters umezeala de la spuma /pielea sa fie uscata(stearsa bine de spuma) masezi cu lotiunea si lasi 1-2 min apoi stergi din nou, daca nu stergi lotiunea o sa-ti luceasca pielea mai rau ca atunci cand nu e curatata...am si acum aceleasi produse de la bmw dar nu le-am folosit decat o singura data pt ca nu am fost multumit de ele.. sunt foarte multumit de setul de ingrijire de la sonax lasa pielea matĂŁ fara pic de luciu , inca nu am incercat rejuvinator oil si prestine clean am inteles ca-s cele mai bune dar la vara sunt curios de ele (acelea intradevar au nevoie de caldura)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Recomand cu incredere produsele de la mafra..ambele masini le am cu Dakota oyster..bej aproape de alb...

O data la 2-3 luni le fac un tratament complet cu kitul Charme http://www.mafra.ro/set-intretinere-tapiterie-din-piele-charme-kit-set-complet-intretinere-piele-p-103.html iar pentru mentenanta folosesc mai des un 3 in 1 http://www.mafra.ro/tratament-complex-pentru-tapiteriile-din-piele-tratament-in-piele-tratament-complex-pentru-tapiteriile-din-piele-p-153.html.

Pentru curatatrea profunda a pielii folosesc o perie din par de cal, moale. Aplic spuma si frec cu miscari circulare dupa care sterg cu microfibra. Daca este murdara tare si ai multa mizerie in porii pielii aplica de 2-3 ori pana iese curata, fara frica dar nu apasa foarte tare ca risti sa iei vopseaua. Merge folosita orice microfibra, nu neaparat de la firme specializate in cosmetica auto. Un kit iti ajunge pentru 3-4 curatari complete, cel mai repede se termina spuma detergent si cel mai mult tine crema de protectie finala :) Am avut si o experienta neplacuta acum cateva saptamani, am reusit sa murdaresc scaunul pasagerului cu vopsea rosie, "luata" de pe un stalp proaspat vopsit, bineinteles nesemnalizat, s-a curatat imediat de pe scaun, nu stiu daca statul ala protectiv si-a facut efectul sau poate a fost placebo..cert este ca s-a dus :))))). Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.