Jump to content

Cumpar SZL pentru F31


Recommended Posts

Salut,

 

Caut sa cumpar un SZL pentru F31 ce suporta si incalzirea pentru volan.

 

Daca are cineva de vanzare sau dezmembreaza un F31 cu volan incalzit ma poate contacta.

 

De asemenea mai caut si butonul pentru incalzire si trim-ul de plastic de sub volan unde vine montat butonul. Asta in cazul in care cineva dezmembreaza un F31, sunt interesat sa cumpar cele 3 piesele.

 

Codurile pentru SZL ar fi 61319351151 si 61319351154. Posibil sa mai fie si altele, modele mai vechi care au fost inlocuite de cele doua.

 

Butonul de incazire: 61319201736

Trim-ul: 61319219551

 

Daca are cineva de vanzare imi poate scrie aici sau PM

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

comanda-le noi butonul si plasticul, szl merge refolosit trebuie doar sa adaugi pini in mufa si sa tragi fire

Salut.

 

Butonul si cu plasticul da, vreau sa le comand noi dar am zis ca in caz ca gasesc la cineva toate piesele nu strica.

 

Cu SZL-ul nu as vrea vrea sa ma risc. Mi-au spus mai multe persoane sa fac asa dar de fiecare data cand intrebam cum au facut ei spuneai ca si-au luat SZL nou. Am intrebat si cateva persoane care fac retrofit-uri si nici unul nu mi-a recomandat sa folosesc acelasi SZL. Mi-au spus ca imi fac modificarea dar nu imi ofera nici o garantie.

Am gasit prin Germania la 200E cu tot cu livrare dar ma gandeam ca poate gasesc pe aici.

 

Cunosti pe cineva care a facut modificarea si a pastrat SZL-ul curent? Nu prea am reusit sa ma lamuresc care ar fi riscurile ...

 

Mersi si weekend placut in continuare

Edited by Tavicu
Link to comment
Share on other sites

Ce garantie vrei? ca nu inteleg sunt doar niste pini, pana la urma iti trebuie + si - si o siguranta in panou

Citisem pe undeva ca incalzirea ar necesita fire mai groase decat are SZL-ul normal si unul dintre riscuri ar fi sa se arda fierele.

 

Din ce mai ma duce si pe mine bibilica ma gandesc ca in cel mai rau caz se arde o siguranta ... zic si eu.

Dar in acelasi timp ma gandesc sa nu fie probleme mai grave, de ex airbag-ul.

 

Cum ziceam, nu am reusit sa imi spuna cineva riscurile acestei manevre si atunci am zis ca decat sa le aflu eu pe pielea mea mai bine cumpar ce trebuie ...

Link to comment
Share on other sites

Pai asta spun ... volanul meu nu are vibratii sau alte module ca sa aiba firele respective trase.

 

Este szl-ul normal doar cu comenzi pe volan si senzori de ploaie :)

 

Singura posibilitate de a folosi szl-ul actual am intales ca este sa ma leg de pinii de airbag, si nu vreau sa ma risc pentru 200€ sa imi sara airbagu aiurea sau mai rau, sa nu sara cand trebuie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.