Jump to content

Anvelope e90


heming

Recommended Posts

Salut, am un e90 184cp. A venit vremea sa ma uit, sa ma interesez ce anvelope de vara sa-mi cumpar, sunt si preturi cat de cat ok zilele astea.

225/45/17 sunt pe toate rotile. 70% merg prin oras.

 

Am ajuns la 3 variante:

 

MICHELIN PRIMACY 3 GRNX 225/45R17 91 W run flat pe toate 4

 

MICHELIN PILOT SPORT 4 225/45R17 94 Y pe toate 4

 

DUNLOP SPORT MAXX RT 2 225/45R17 91 Y fata

DUNLOP SPORT MAXX RT 2 225/45R17 94 Y spate

 

Ceva pareri? Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Aceleasi dimensiuni le am si eu pe seria 1 si chiar ma uitam zilele astea dupa anvelope.

 

Ma gandeam la Continental, Michelin sau Vredestein Ultrac Satin au reviews bune.

 

Michelin cam scumpe, cred ca ori Continental ori Vredestein.

 

Nu iti recomand RUNFLAT, sunt rigide si mai scumpe evident, articulatiile au mai mult de suferit. Singurul avantaj e ca poti merge pe pana 50-60 km, dar nu merita zic eu.

Am avut Michelin RUNFLAT, sunt bune nu zic dar scumpe, o sa iau normale acum.

 

cauciucuridirect.ro au preturi bune dar ma enerveaza ca nu iti zic DOT, am luat legatura cu ei si mi-au zis ceva de genul ca sub 2015-2014 nu sunt si ca sa le verific la primire. Nasol, dar ne mai uitam.

Link to comment
Share on other sites

Mergi pe Dunlop sau PS4 ...sunt peste Primacy Nu prea sunt review-uri despre PS4 dar sigur apar in primavara asta ............ este foarte nou cauciucul.Mai bine citeste aici http://www.tyrereviews.co.uk/ ......ai mult material si mai ales teste .Si eu vreau sa le schimb....cred ca o sa merg pe Potenza S01 .....parerea mea ca trebuie si sa dea bine desi este greu pentru ca parca toate urmeaza acelasi patern...canale longitudinale si mici crestaturi pe banda de rulare ...si aia este.

Daca mergi tare cu ea alege doar UHP de la firme bune gen :michelin,goodyear,dunlop.pirelli,bridgestone,continental.Restul e cancan.

Edited by dorubimotoru
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.