Jump to content

G30 - 520d


mikken

Recommended Posts

Bravo! Daca nu ma insel e primul G30 de pe forum. :)

Hai, nu te zgarci cu pozele. Momentan se vede doar ceva minunat.

Cat despre culoare si dotari... fiecare isi alege masina dupa pretentiile si placerile lui. Asa ca important e sa fii tu cel incantat la volan.

Sa o stapanesti sanatos!

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru urari! Senzatia de gol in stomac atunci cand am vazut-o nu o pot explica :) Desi m-am uitat cred la toate pozele si filmuletele existente pe net (exagerez), in realitate arata mult mai...WOW.

 

Momentan e la inmatriculat si acte, dar sper diseara sa pot face mai multe poze...si la interior.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

te victimizezi tocmai tu cu F01 :)))

(sper ca o tratezi ca pe o glma :console: )

Ma victimizez, prima mea masina premium a fost un F10, si inca a ramas acolo unde trebuie....pe cat am iubit masina aia pe atatea probleme am avut cu ea....

Stiu de gluma, :D, chiar ma gandesc in loc de F13 cum ma gandeam sa fie urmatoarea masina, mai astept sa se ieftineasca G30, mai strang niste bani si merg si eu cu 2017+ :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru urari! Senzatia de gol in stomac atunci cand am vazut-o nu o pot explica :) Desi m-am uitat cred la toate pozele si filmuletele existente pe net (exagerez), in realitate arata mult mai...WOW.

 

Momentan e la inmatriculat si acte, dar sper diseara sa pot face mai multe poze...si la interior.

sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri la maxim de ea ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Primele impresii dupa 15 minute de stat in ea si vreo 500m parcursi in cautarea unui loc de parcare :)

 

Izolatia fonica este excelenta, dupa parerea mea peste cea din F10. Motorul nu se aude aproape deloc si cand inchizi usa iti da impresia ca te-a rupt de realitatea de afara. Sa vedem si la viteza pe autostrada cum se comporta. Absoarbe denivelarile foarte bine, chiar si cu suspensia M, dar e drept am anvelope pe 17" cu balon de 55. Volanul M se simte foarte bine in mana si scaunele par confortabile. Materialele sunt de calitate, cu mici exceptii pe la unele butoane unde plasticul putea fi mai ok pentru clasa asta si nivelul de pret. Sistemul audio HiFi suna binisor la prima testare (cu un stick cu mp3-uri) dar in continuare regret ca nu am pus HK...ar fi trebuit sa iau pachetul cu Navi Professional care era cam scump. Ecranul de la navi business arata bine si nu lasa impresia aia ca la F10 ca spatiul conceput e mai mare si au mai bagat ei ceva umplutura de plastic. Sunt convins oricum ca in mare parte a timpului voi folosi google maps pe telefon :p

 

Usile par in continuare ca nu se inchid asa cum te-ai astepta, fara sa folosesti forta excesiva. Daca ar fi sa o configurez din nou as bifa soft close-ul care nu e extrem de scump si probabil ar rezolva acest mic inconvenient.

Negrul ala lucios al trimurilor deja imi sta pe creier, fiecare fir de praf se vede pe el...nu mai spun de urme de degete.

Bordul ma asteptam sa fie analogic, old school cu limbi si cadrane, dar e digital. Nu pot sa spun ca ma incanta maxim chestia asta, dar pare modern asa.

Inca un lucru pe care il regret e ca nu am pus proiectoarele, care desi nu le-as fi folosit probabil niciodata, ar fi schimbat un pic look-ul frontal...si costau doar 210 euro.

Incerc sa ma dumiresc cum naiba se ridica placajul ala din portbagaj sa ajungi la locul rotii de rezerva, pentru ca nu are nimic de ridicat, o gaica un maner ceva. Sper sa nu-mi fi luat teapa si de fapt ala sa nu se poata ridica, daca nu configurezi din fabrica masina cu roata de rezerva slim.

post-5641-0-46219100-1489587005_thumb.jpg

post-5641-0-77996000-1489587007_thumb.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

la lipsa proiectoarelor ma uitam si eu cand ai pus prima poza, arata a mult plastic acolo fara el, nu-i chiar un look fancy...si ce faci cand ai nevoie de ele? Sau are functia inclusa in far? Stii cum e, multe erau bune in plus dar cand le pui pe hartie si vezi cum se aduna...:) Cat despre Ecranul I-drive, eu sunt fanul celor escamotabile sau cel ca la F10/E60, nu-mi plac deloc astea fixe ce par lipite acolo in ultima instanta.

 

l.e. - faine scaunele :)

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos. In legatura cu roata de rezerva, la F30 de ex iti da pur si simplu o roata slim de rezerva cu cric si ce mai trebuie pusa intr-o husa. Nu are loc sub plastice, o tii in porbagaj ca pe o geanta :)

 

Posibil sa fie aceiasi poveste si aici. Imi e greu sa cred ca s-au schimbat si acu fac sasiu cu loc de roata de rezerva. Tot greu imi e sa cred ca au doua tipuri de sasiu, unu fara roata si unul cu roata.

 

Posibil sa ma insel :)

Link to comment
Share on other sites

@mik15: da, e mult plastic si asta mi-a sarit si mie in ochi prima oara cand am vazut-o live...dar na, nu mai pot da timpul inapoi :) Sper ca farurile sa-si faca treaba ok, desi nu cred ca au ceva functie speciala. Sunt total de acord cu privire la ecranul de navi, imi placea si mie mai mult cum era integrat la F10 cel Professional. Cel Business mic arata ca nuca in perete, in spatiul ala mare.

 

@Tavicu: se pare ca acum au prevazut spatiu pentru roata de rezerva slim, o poti configura de la inceput dar m-am zgarcit si acolo :) Nu cred nici eu ca spatiul sub tablia aia e diferit, doar ca tre sa gasesc o metoda sa ridic sa ma uit sub el. Eventual daca spatiul exista, o sa cumpar o roata slim sa o bag acolo.

 

@Alex: masina a fost adusa de la dealer de pe langa Frankfurt, de acolo km. Trimurile in combinatia aia negru lucios cu argintiu sunt cele standard, la fel si schimbatorul. Are o linie cromata asa, daca te uiti in poza asta...nu arata rau deloc pentru stock.

 

Normal ca nu e nicio suparare, tocmai de asta se discuta aici, sa vedem plusuri si minusuri, sa ne dam cu parerea...ajutam alti colegi sa configureze poate mai bine, dupa gusturi si preferinte ;)

post-5641-0-21614500-1489591071_thumb.jpg

post-5641-0-97843200-1489591073_thumb.jpg

Edited by mikken
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.